Lída Baarová a Joseph Goebbels Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Lída Baarová a Joseph Goebbels

Reichsminister für Volksaufklärung und Propaganda, říšský ministr lidové osvěty a propagandy Joseph Goebbels, jedna z nejslavnějších evropských hereček té doby Lída Baarová a jejich vztah, který se proplétal do dějin nacistického Německa, jsou hlavním tématem této ojedinělé knihy z volné řady Stíny Třetí říše. Z její krásy téměř zešílel; byl dokonce ochotný opustit vysokou funkci a jít za ní třeba až na kraj světa. Nová svědectví, pocházející z odkazu této české herečky, která se už ve svých dvaceti letech stala skutečnou hvězdou, ovšem napovídají, že neuhranula pouze „ďáblova náměstka“, ale i samotného démona v lidské podobě – Adolfa Hitlera.
Autor této knihy měl jedinečnou možnost poznat tuto obdivovanou ženu důvěrně v letech 1990 až 1997 v jejím domě v Salcburku ještě předtím, než těžce onemocněla. V této knize se s pomocí její dosud zcela neznámé pozůstalosti, kterou mu odkázala, pokusil zaplnit některá dosud bílá místa jejího dramatického života a osudového vztahu. Vedle málo známých i zcela neznámých svědectví několika mužů, kteří kdysi stáli za Hitlerem – ať už to byl architekt Albert Speer nebo Hitlerův osobní strážce Rochus Misch, přináší i výsledky jeho bádání v německých archivech. Podobně jako dobové kritiky nebo odborná hodnocení svědčí o tom, že Lída Baarová oplývala nejenom nevšední krásou, ale také mimořádným hereckým talentem. Ten se tehdy projevoval nejen v německých filmech, ale také na německých divadelních scénách.
Některé dokumenty vyvracejí mnohé fámy, které Lídu Baarovou hlavně v Čechách dodnes obklopují, například že se ráda chlubila svými „německými sny“. Měla tím dát najevo svoje proněmecké smýšlení. Jak na konci života sebekriticky přiznávala, byla v čase své hvězdné kariéry doslova opilá slávou. V době, kdy se nechávala obdivovat nejmocnějšími muži tehdejší doby, včetně nacistických pohlavárů, odcházely do neznáma nebo končily v táborech smrti tisíce nešťastných lidí.
Po válce musela kdysi zářivá a hýčkaná hvězda tvrdě zaplatit. Skončila ve vězení, přišla o své nejbližší. Přestože byla nakonec osvobozena, pomyslného cejchu, který jí na čelo vypálili její spoluobčané, se už nikdy nezbavila. Prožila novou úspěšnou hereckou kariéru v Itálii, Španělsku a hlavně v Německu, ale psychické následky tehdejších dnů nesla po celý svůj další život.
Výpravné provedení knihy je umocněno třemi unikátními barevnými přílohami.Kniha v českém jazyce!


Stažení Lída Baarová a Joseph Goebbels zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Lída Baarová a Joseph Goebbels (0.00 EUR)


Stažení Lída Baarová a Joseph Goebbels zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Eminent
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  ketík20

  22.08.2017

  Velmi čtivě napsaná kniha o herečce Lídě Baarové, jejíž život a jednání je pro mnoho lidí dodnes záhadou. Lze jen stěží uvěřit, co vše tato žena prožila.
  Tato krásná a talentovaná žena okouzlila všechny muže, kteří se ocitli v její společnosti. Proto není divu, že se do ní zakoukali tehdejší nejmocnější muži Německa, kromě samotného Hitlera i tehdejší říšský ministr propagandy Joseph Goebbels, kdy tento vztah velmi negativně ovlivnil celý její další život, a především ji připravil o rodinu.
  Jedno je však jisté, Lída Baarová nikdy nikomu nechtěla ublížit a nepracovala pro nacisty, jen doplatila na svou naivitu, krásu a doslova umanutou touhu po slávě a herecké kariéře, pro níž byla ochotná udělat cokoliv, např. naučit se jazyk během pár dní.
  Těžko říct, zda lze tuto ženu soudit za její chování, vzhledem k tomu, že byla mladá a opojená slávou tak, že se nezajímala o politiku, a o to, co se děje kolem ní.

  110022

  07.06.2017

  V celku zajímavé čtení o životě Lídy Baarové, který už navždy zůstane opředen tajemstvím. Kniha je obohacena krásnými fotkami. Mám ráda černobílé filmy, a zvláště ty, ve kterých hrály Baarová, Mandlová, Gollová a další hvězdy stříbrného plátna. Určitě si knížku ještě někdy půjčím. Doporučuji!

  Lucky_one

  29.09.2016

  Fakta o vztahu Lídy Baarové a Josepha Goebbelse, podaná velmi čtivě, ale také bez bulvárních příkras. Je vidět, že za dílem stojí spousta práce, za které patří panu Motlovi velký dík.

  Kryštofka

  30.07.2016

  Díky autorovi kvalitně zpracované téma, žádné pojmy-dojmy-bulvár-brak. Pan Motl nastudoval spoustu materiálů, drží se faktů a píše čtivou formou. Určitě bude stát za to poohlédnout se po jeho dalších knížkách.

  Mark2000

  09.04.2016

  Řekla bych, že je to snad jedno z nejpravdivějších převyprávění života Lídy Baarové. Ale na ,mně bylo v knížce až moc letopočtů. Při čtení mi přišlo, jako bych četla spíše novinové články nebo úryvky z archivů.

  hanka24

  06.03.2016

  Kvalitně zpracovaný text o životě této herečky, který zůstává opředený spoustou tajemství. Co je pravda nebo není, nemůžeme soudit. Určitě ale sáhnu i po dalších Motlových knihách.

  Lenka4

  28.11.2015

  Život Lídy Baarové byl opravdu výjimečný a určitě nezáviděníhodný. Popularita přináší nejen opojné chvíle, ale často i nevítané zásahy do soukromí a problémy, kterými pak trpí i blízcí lidé. Kniha Stanislava Motla je psána o herečce jako o objektu zkoumání. Autor vychází z osobních rozhovorů, autobiografie L. Baarové, pátrá v archivech. Myslím, že o pocitech a uvažování L. Baarové se čtenář dozví více z její knihy Života sladké hořkosti. Ve vlastním životopise subjekt hlouběji nahlédne do vlastního nitra a události líčí v mezích svého obzoru, takže se stává lidsky bližší a jeho jednání pochopitelnější. Velkým kladem knihy S. Motla jsou informace o konci života L. Baarové a bohatý obrazový doprovod.

  milamarus

  23.05.2015

  Setkání muže, který kolem sebe (ačkoliv neměl nijak zvlášť vypracované svaly) dokázal vytvořit ovzduší fyzické hrozby, a ženy, která poznala, že si může rozmyslet, kam chce dojít, nikoliv změnit místo, odkud vyšla.

  Doporučuji!!!

  Miranda

  02.02.2015

  Ani moc nevím, jak knihu hodnotit. Hodnotím v podstatě opět knihu Prokletí Lídy Baarové (dále jen "PLB"), která je jen obohacená o nové fotografie, pár nových skutečností a příběhů a překvapivě i o některé informace chudší (př. jméno herce, který měl údajně sestře Lídy Baarové Zorce Janů říct, že jako sestra L.B. už není jako herečka v divadle vítaná a ta poté, i pod vlivem dalších okolností, spáchala sebevraždu) – herec je v PLB jmenovitě uveden jako Václav Vydra starší. V této knize je pak jeho jméno vypuštěno a ještě tak neuměle, že v knize zůstala větší mezera – důvod neznám. Já být panem Motlem, asi bych vydala opět PLB s dodatkem, že obsahuje nové informace. Kniha je velmi čtivá, poutavá, dozvíte se spoustu zajímavého, stejně jako v PLB.

  martina.riz

  02.02.2015

  Za knihu chválím pana Motla. Myslím, že Lída Baarová byla jen naivní a zahleděná do sebe. Já ji neodsuzuji. Kolik zločinců a kolaborantů v té době bylo a vše jim prošlo?

  1972Sixo

  05.09.2013

  Čo je v tej knihe nové oproti Prokletí L.B.? Chcem si to kúpiť (a samozrejme prečítať), no nechcem len plagiát jeho vlastnej knihy.

  Lorelei13

  11.06.2013

  Tato kniha mi vzala všechny iluze o tehdejších filmových hvězdách.

  paisr

  11.03.2013

  Zajímavý a fundovaný pohled na dost kontroverzní příběh.

  maryzka

  06.05.2012

  tahle kniha se nedá číst jednou a jak koukám podle kritik Lida Baarová nepřestane fascinovat mnoho generací.

  minirock

  29.03.2012

  Možná nebyla Lída Baarová nejchytřejší česká herečka, rozhodně si však myslím, že byla jednou z nejkrásnějších. Ono když se vám ve dvaceti letech dvoří nejmocnější muži té doby, zamávalo by to i s chytřejšími. A že se s ní život nemazlil, to je všeobecně známé.

  Titi

  30.11.2011

  Byla to prokletá láska. Goebbels kvůli Baarové byl ochoten odejít z politického života, žádal Hitlera, aby ho jmenoval třeba vyslancem v Japonsku, Baarové se nechtěl vzdát. Jeden čas žili na hromádce i s jeho ženou Magdou, které to nejprve vůbec nevadilo – měla milence, ráda a často pila. Když Goebbels podal žádost o rozvod, jeho žena si stěžovala u Hitlera. Ten musel zasáhnout tvrdě. Goebbels dostal příkazem vztah ukončit, Baarová nesměla točit filmy, zúčastňovat ase společenských akcí, nesměla opustit Německo a byla sledována gestapem. Zatímco jen vyhrožovala sebevraždou, Goebbels se o ni v říjnu 1938 pokusil. Spolykal velké množství prášků. Do svého deníku si poznamenal, že to bylo nejhorší období jeho života.
  Baarové po válce hrozil trest smrti. Její matka při jednom z výslechů zemřela. Její sestra spáchala sebevraždu, otec přišel o nohu…to vše se stalo kvůli této lásce….
  Stanislav Motl byl přítel Lídy Baarové, několikrát se s ní setkal, pravidelně mu telefonovala. Kniha je velice čtivá a pro mne, milovnici starých filmů, herců a hereček velice zajímavá.
  WEIL – doteď se nepřišlo na to, jak to bylo s poslední vůlí Lídy Baarové. Její majetek měla dostat její nevlastní matka. Motl předpokládá, že ji ten muž, o kterém píšete, zneužil už jako velice nemocnou a starou. Jinak souhlasím, že byla opakem Adiny Mandlové, která – jak i Otakar Vávra mnohokrát řekl – byla vychytralá potvora. 🙂

  WEIL

  10.11.2011

  Vztah se nafoukl mnohem více, než jak tomu bylo doopravdy.
  Znám – myslím dostatečně život Josepha Goebbelse a není možné, aby si při jeho vytíženosti našel dost času na nějaký dlouhodobý románek s herečkou, která navíc nebyla ani chytrá a ani extra hezká.
  Ostatně co byla zač, o tom svědčí konec jejího života, kdy ji o všechny peníze připravil jeden muž, a později musela být prohlášena za nesvéprávnou, aby se získaly peníze a měl vůbec kdo o ni starat.

  Pro mě je to opak Adiny Mandlové, která byla šarmantní, chytrá, a je to znát i na knize o ní.