Lexikon ohrožených druhů strašidel 1 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Lexikon ohrožených druhů strašidel 1

Člověk počátku třetího tisíciletí se jaksi stydí přiznat k víře ve víly, skřítky a čarodějnice a připadal by si jako blázen, kdyby ho oslovil třeba strom, přestože naši předkové po tisíce let běžně komunikovali s rostlinami, zvířaty a všemožnými viditelnými i ne viditelnými bytostmi. Ještě naši dědové věděli o skřítcích a vílách své.
Minulé století naučilo lidi věřit jen tomu, co se dá vypočítat, na co si člověk může sáhnout a pokud možno to i zužitkovat. Vědeckotechnická revoluce z nás zkrátka udělala exaktní lidi. Ovšem ne všechno v našem životě je možno exaktně poznat a vědecky uchopit. Tato racionalita je jen zdánlivá a je člověku zrovna tak škodlivá, jako znečištěná voda, nedýchatelný vzduch či zamořená příroda. Jestliže dopustíme, abychom na této planetě zůstali osamoceni, bez skřítků, víl a vodníků, jestliže se o ně nepostaráme a ponecháme je jejich osudu, zavládne na Zemi definitivně období pustého rozumu.
Aniž člověk tuší proč, stále více se pídí po starých a krásných věcech, vytvořených řemeslníky a umělci v dobách našich dědečků a pradědečků. Na první pohled by se zdálo, že tak činí (ve snaze investovat do nich kapitál) jen pro jejich cenu. Zčásti je to jistě pravda, ale skutečná příčina spočívá v tom, že se každý snaží získat s věcí i její minulost, esenci života jejího tvůrce i životů jejích bývalých majitelů, jejich ducha, smích, slzy, příběh, a tak obohatit svůj vlastní život. V neposlední řadě může člověk získat i své vlastní strašidlo (např. Dopisníčka tichého při koupi starého foliantu, nebo Skřítka hospodáříčka, jestliže se podaří koupit starý dům, ve kterém hnízdí). Takže, aniž to reflektujeme rozumem, podvědomě toužíme po útěšné společnosti strašidel a třeba i po drobných rošťárnách a zlomyslnostech, které nám provádějí.
A tato kniha nabízí jejich úsměvná vyobrazení i popis jejich aktivit. (méně textu)Kniha v českém jazyce!


Stažení Lexikon ohrožených druhů strašidel 1 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Lexikon ohrožených druhů strašidel 1 (0.00 EUR)


Stažení Lexikon ohrožených druhů strašidel 1 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Pro děti a mládež
  Vydáno: , ETC
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (13)

  Přidat komentář

  Nikola131

  16. března

  Tahle kniha mi krásně obohatila dětství, troufnu si tvrdit, že bez ní ( spolu s jinými knihami) bych byla dnes trochu jiný člověk, v určitém smyslu. Paní Klimtová rozhodně nebyla na hlavu, jak tady někdo dole píše, ona si kolem sebe utvořila auru tajemna pro děti, pro které pořádala aktivity a prostě měla takové své alter-ego, hrála. Velmi kreativní a tvořivá paní, pro mě i inspirativní člověk. Když jsem se dozvěděla, že zemřela, slza ukápla.

  Morgaine07

  15. února

  Úžasné

  medlovice

  18.04.2017

  Přenádherné ilustrace , výborně napsané , spoustu strašidel vůbec neznám !

  tatafa

  07.01.2017

  krásný a jedinečný nápad, vřele doporučuji!

  tatafa

  07.01.2017

  krásný a jedinečný nápad, vřele doporučuji!

  Krasočíška

  31.10.2016

  Úžasná kniha, nápad i provedení.

  DIMISKA139

  14.10.2016

  První knížka od paní Klimtové, díky ní jsem se bála jako malá mít doma počítač, myslím si, že by spoustě dětí teď prospělo.
  Když mám chmury klidně si přečtu nějakou knížku od paní Klimtové i ve svém věku.
  To nejhezčí co znám, už se těším až budu moci předat svým dětem .

  cibulka 8

  17.07.2016

  Velmi se líbí mé dcerce. Zvláště domácí strašidla ji velice zaujaly. Když nemůžeme nějakou věc najít, tak se to vždy svede na Zášupšáka …

  zimela

  27.02.2015

  S paní Klimtovou jsem kdesi četl nějaký rozhovor a ona asi fakt bude trochu na hlavu. To však nic nemění na faktu, že je Lexikon zcela vyjímečný, nádherně ilustrovaný a záslužný počin, jenž by v žádné dětské knihovničce rozhodně neměl chybět. 5***** Taky jsem kdysi za džbány hledal zášupšáka, v koši na prádlo zas hnusníka…Já vám je tak toužil chytit a přinést ukázat do třídy. To by všichni valili voči!

  Mi-šu-le

  20.02.2015

  Krásná kniha, jako dítě jsem ji milovala.

  Lucipher69

  11.06.2013

  Jeden díl mi naprosto stačil, další už číst nepotřebuji…

  kapllu

  10.01.2012

  Paní Klimtová oplývá neuvěřitelnou fantazií! Tahle knížka se skvěle hodí jako dárek pro všechny, i dospělí mají rádi pohádky :). Znali jste třeba Zášupšáka? Ne? Tak to nikdy nepochopíte, proč se vám ztrácí věci.

  kniholka

  07.12.2011

  "Bible" mého dětství, nosila jsem ji stále s sebou a neustále ve svém okolí hledala všemožná strašidla a skřítky. Pro rozvoj dětské fantazie výborná kniha s krásnými ilustracemi.