Lev, šatník a čarodejnica Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Lev, šatník a čarodejnica

Kroniky Narnie si získali srdcia miliónov čitateľov v celom „našom“ svete. V našom preto, lebo Narnia je iným, ďalším svetom, ktorý sa podarilo objaviť deťom. Je svetom plným čarodejníkov, víl a škriatkov, hovoriacich zvierat, dobra a zla, ale predovšetkým je svetom tisícov napínavých a dobrodružných príbehov. Prvý je vyrozprávaný v knihe Čarodejníkov synovec. Prečítajte si druhý…

V Európe zúri vojna a deti posielajú rodičia z Londýna na vidiek, aby ich uchránili pred hrôzami bombardovania. Štvorica súrodencov sa takto dostane do vidieckeho sídla nemenovaného profesora, kde pri hre objavia skriňu na šaty, cez ktorú sa dá dostať do Narnie. Tú medzičasom ovládla zlá Jádis, ktorá má teraz meno Biela čarodejnica, lebo svoju krajinu zakliala tak, aby v nej bola navždy zima a nikdy Vianoce. Podľa starej veštby sa jej vláda má skončiť až vtedy, keď do trónov na hrade Cair Paravel zasadnú štyria ľudia. Zatiaľ však kruto vládne a mení všetkých, čo sa jej znepáčia, na kamenné sochy. Zachrániť ich môže iba Aslanov dych.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Lev, šatník a čarodejnica zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Lev, šatník a čarodejnica (0.00 EUR)


Stažení Lev, šatník a čarodejnica zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Letopisy Narnie (1.)

  Originální název:

  The Lion, the Witch and the Wardrobe (1950)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Fantasy
  Vydáno: , Slovart (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (185)

  Přidat komentář

  pavelvanura

  včera

  Druhý díl. I kdyz jsem viděl nejdříve film, i tak se mně knižní příběh líbil a rád jsem se vrátil do dětských let 🙂

  Alex.rrr

  09. února

  Asi budu terčem kritiků, ale mě se to nelíbilo. Nevím, proč není zařazená v knihách pro děti. Chvílemi strašně dětinské. Největší pecka bylo objevení Santa Clause?? Jako proč? Absolutně nebylo nutné tohle do děje tahat. Poté už mi jedový lid muchomůrek přišel v pohodě… V závěru nepřemožitelná čarodějnice, které se staletí báli zemře během chvilky.. a přívlastek k Edmundovi „spravedlivý“ mi po jeho „zradě, kolem které se točí polovina děje přijde trochu neadekvátní. Pro děti super, ale pro dospělého nee. Závěr, kdy se děti vrátí do své doby a do svých mladých těl… no, proč tedy kniha byla ? vůbec není rozepsáno, jak vládli. Líbily by se mi příběhy z jejich doby vlády jak rostli v cizí kouzelné zemi a ne jen takový skok o x let a pak se vrátí zpět jakoby se nic nestalo.

  Markéta:)

  04. února

  Četla jsem ji nyní poprvé, ve svých téměř dvaceti letech, a musím říct, že se mi moc líbila. Krásná pohádka ideální pro odreagování. Určitě se vrhnu na pokračování.

  lenamor

  29. ledna

  Krásná pohádková knížka, vhodná pro děti i dospělé. Napínavý děj a úžasná představivost autora. Jednoznačně stojí za to přečíst.

  Šípenka

  22. ledna

  Venku vytrvale a hustě sněží. Kráčím zimní setmělou krajinou, stromy září pod lampou, třpytí se v odrazech světla.V tom okamžiku zatoužím znovu si přečíst příběh z Narnie. Ani nechápu proč. Až při otevření knihy, na prvních stránkách, zahlédnu ilustraci Renaty Fučíkové. Lucinka stojí pod lampou v zasněženém lese a zve mě k ponoření do příběhu, k prožití zimy s příslibem jara. Díky Orbis pictus za tato vydání.
  Zajímavostí je, že inspirací k příběhu se staly i evakuované děti, které si Lewis s paní Mooreovou vzali na začátku války do svého domu na okraji Oxfordu. Lewis se k příběhu vrátil až po válce v roce 1949 a knížka vyšla v roce 1950.

  MOu598

  18. ledna

  Četla jsem několikrát. Pěkné, i film.

  Lokina

  17. ledna

  Nehledali jste náhodou, když jste byli malí ve své skříni cestu do jiného světa? Ne? Já ano. A mohu tomu poděkovat, této krásné knížce s čistě ryzím příběhem o čtyřech sourozencích, kteří musí bojovat proti Bílé čarodějnici, aby zachránili nevinnou Narnii před jejími temnými kouzly. Aslan byl opět moudrým rádcem a jeho ponaučení a rady se stávaly nadějí v těch nejtěžších chvílích.
  Lev, čarodějnici a skříň jsem viděla i jako filmové zpracování. A to se mě moc líbilo.

  slaska77

  21.12.2017

  Čteme s dětmi, o to kouzelnější to je. Udělejte to pro svoje děti (jednou) také. Skvělé, už se těšíme na další díly. A po přečtení jsme viděli i film a až na pár drobností perfektně sedí, filmaři se drželi knihy úžasně a mohu obojí jen doporučit!

  Mat_bery

  09.11.2017

  Knihu jsem právě dočetl podruhé. Dříve jsem to četl jako dítě a velmi mě to nadchlo. Teď jsem o něco starší a knížka je opravdu kouzelná, ale děti to vnímají mnohem jinak.

  Christianne.K

  07.11.2017

  Čekala jsem trochu víc. Možná, že kdybych si tuto knihu přečetla jako mladší tak bych byla bych nadšená:). Vždycky když jsem čekala, že se to víc rozvede nic. Docela mě první díl zklamal…

  Karolll.ppp

  06.11.2017

  Prostě nostalgická věc 🙂

  tereija

  06.11.2017

  Zapomněla jsem na tuto knihu. No, a teď jsem se bála, že jsem už moc stará na to, abych si ji přečetla…nejsem.

  andie6001

  10.10.2017

  Spíše příběh pro děti. Není to celkově špatný příběh, ale zřejmě jsem ho měla číst dřív.

  verca65

  07.10.2017

  K téhle knížce jsem se dostala náhodou. Kamarádka mi říkala, že je to pěkná kniha. Když jsem ji četla vzpomněla jsem si, že jsem viděla i film.

  Peťulka3

  22.09.2017

  Hezké, víc k tomu asi nemám co dodat.

  kacenka7206

  27.08.2017

  Celá série Letopisy Narnie jsem měla číst asi už dávno. Jelikož mě to úplně minulo, když jsem byla dítě, tak jsem si to chtěla přečíst aspoň teď. Příběh byl krásný, ale na mě už moc dětinské. Stejně doufám, že to budu číst svým dětem.

  tsal

  23.08.2017

  Harry Potter ke mně přišel později, než by měl, ale ne o moc. Kronika rodu Spiderwicků mé dějství a hovězí léta minula úplně, ale vlastně mi to ani moc nevadí. Ovšem Letopisy Narnie… ty jsem měla poprvé číst jako dítě. Obzvláště první díl na nás dýchá takovou dávkou fantazie a odkrývá počátky světa tak rozsáhlého a kouzelného, až se nemohu zbavit pocitu, že mě má dospělácká fantazie o něco ochuzuje. Jako dítě bych byla nadšená, zalezla do skříně a odmítala vylézt, dokud to nepůjde druhou stranou. Teď nezbývá než si povzdychnout a jít zase do práce.

  Lva, čarodějnici a skříň pak z celé série prozatím hodnotím jako nejlepší a nemyslím si, že se po dočtení posledních dvou dílů něco změní. Jako každý začátek, i tento se drží jednoduchosti. Otevírá, nabízí, ale nikam netlačí, jen ukazuje možnosti. Je to příběh o dobrodružství několika dětí s pohádkovou pointou, že dobro zvítězí a zlo je po zásluze potrestáno. Hrdinové na konci vyjdou lepší, než jak vešli na začátku, pravda je nejstabilnější měnou a prastarou magii nelze obejít chvilkovým překroucením faktů. Před očima nám ožívají tvorové z legend, zvířata promlouvají a vše kolem nás má duši a může začít tančit. Kdo chce vidět kouzla, nechť otevře tuto knihu.

  NaiTenshi

  13.08.2017

  Knížku jsem dostala darem od skautského vedoucího, když jsem ji našla na půdě. Půlku té výpravy jsem se ulívala z programu, místo toho jsem si na půdě četla dobrodružství Lucinky a jejích sourozenců. O rok později jsem si ji vzala do školy na čtenářské dílničky. Mám s ní spojeno hodně zážitků a možná proto k ní mám tak silný vztah. 🙂

  trynitrix

  03.08.2017

  Taková dětská klasika, rychle se to četlo, mělo to spád film mi přišel snad delší 😀
  A Edmund mi lezl na nervy jak v knize tak ve filmu blbec 😀

  vampiru

  30.07.2017

  Film rád nemám, ale kniha byla záživná. Přestože film jsem viděl už hodněkrát, nic jsem si z něj nevzal, zatímco v knize jsem hrozně neměl rád Edmunda a každá postava měla svůj charakter a vše co se stalo, ovlivnilo mnoho dalších věcí. Kniha byla velmi dobře napsaná, narozdíl od filmu, který mě moc nebavil.

  HYPNOS88

  18.07.2017

  Lucinka je nejlepší ! 🙂

  Romžiry

  11.07.2017

  Nádhera, nadčasová kniha. Doporučuji.

  DuncanIdaho

  01.07.2017

  Děj je dosti přímočarý bez zbytečných odboček, které by jen zdržovaly. Je to napsané původně pro děti, ale jako lehkou oddychovku to mohou číst i dospělí fanoušci fantasy literatury. Návrat do našeho světa se mi líbí, dává to šanci novým možnostem pokračování. Jen bych tam nedával tu předcházející část o dalších mnoha letech pobytu hlavních hrdinů v Narnii. To, že se z dospělosti vrátí do dětských let, mi připadá nedomyšlené. Trochu to připomíná zakřivování časoprostoru od Einsteina.

  kej7my

  10.05.2017

  moc pěkný příběh. Měla jsem to štěstí, že jsem knížku četla dřív než vyšel na světlo světa film stejného názvu. Dodnes si pamatuju, jak jsem z něj byla zklamaná. na knížku rozhodně nemá!

  Wiss

  26.04.2017

  Moc pěkně napsaný příběh. Stáhla jsem si audio a poslouchalo se to náramně 🙂 Barvité, napínavé, super popis děje i okolí. Doporučuji

  MorriconeTheGod

  14.04.2017

  V podstatě jako pohádka by to bylo i fajn, co mě ale neskutečně sere, je ten úchylný závěr. Děti se po letech v Narnii během okamžiku vrátí zpátky do svých těl a času před vstupem do skříně. Likvidace a naprostá devalvace předchozího děje a vývoje postav činí celou knihu vlastně absolutně zbytečnou – nehledě na odpornost představy, že bych se měl z dospělého člověka vrátit do dětského těla a muset vše prožívat znovu.

  stopni

  10.04.2017

  Velmi pěkný příběh pro děti, které zažívají mnohá dobrodružství v kouzelném světě Narnie. Pro všechny malé čtenáře vřele doporučuji.

  ptacicek

  22.03.2017

  Při hodnocení knihy mě nenapadá nic, co bych jí vytkla. Kniha je úžasně napsaná, čte se sama. Líbí se mi, že je kniha relativně krátká a děj není zbytečně natahovaný. O to líp se to čte.

  jiri8930

  05.03.2017

  Moje nejoblíbenější vydání letopisů Narnie. Koupil jsem tenkrát asi dvě nebo tři a už nemám nic. Jedna knížka stála 30 korun a celá série tedy 210. Za vydání Orbis Pictus bych dal třeba tisícovku. Nádherná grafika a krásnej Laisin Překlad. Laisi se na to fakt se svou dětinskostí hodí. Veronika Volhejnová sice poezii, která tam taky je, přeložila mnohem vznešeněji a dovedněji, ale ostatní text od Laisi dejchne tou dětskou prostotou a vždyť je to dětskej příběh. Orbis Pictus už není. Ale co kdyby jiný nakladatelství udělalo jejich reedici i s těma krásnejma grafikama? Návrat domů to pak udělal takový kýčovitý. Taky jsem jich pár koupil a rozpůjčoval, ale chtěl bych tem OP. Totiž chtěl bych to s těma krásnejma grafikama.

  Pítrs005

  26.02.2017

  Letopisy Narnie Lev čarodějnice a skříň se mi hodně moc líbil patří to mezi moje oblíbené knihy prostě mám moc ráda fantasy knihy.