Letní královna Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Letní královna

První díl trilogie o Eleanoře Akvitánské. Mladičká Eleanor je dědičkou bohaté Akvitánie a zdá se, že budoucnost si pro ni uchystala šťastný a poklidný život. Pak ale její otec v létě roku 1137 náhle zemře a Alienor – jak si sama říká – je nucena provdat se za francouzského prince Ludvíka a brzy se stává královnou Francie. Nevinná třináctiletá dívka nechává vše, co znala, za sebou a musí se naučit obstát na nepřátelském a intrikujícím francouzském dvoře.Kniha v českém jazyce!


Stažení Letní královna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Letní královna (0.00 EUR)


Stažení Letní královna zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Eleonora Akvitánská (E. Chadwick) (1.)

  Originální název:

  The Summer Queen (2013)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  NatyDee

  12. ledna

  Historické romány čtu málokdy, ale tato knížka mě potěšila. Přečetla jsem jí jedním dechem. Navíc jsem viděla divadelní představení Lev v zimě, které se týká pozdějšího života Eleanor, ale moc pěkná knížka. Určitě si přečtu i další dva díly.

  Silmarien

  01. ledna

  Román, prvá časť, o živote francúzskej a anglickej kráľovnej Aliénor Akvitánskej. Keďže Eleonóra je moja srdcovka, nemohla som si nechať ujsť tento príbeh a dozvedieť sa interpretáciu jej života od ďalšieho autora. Nuž, nie som úplne spokojná, ale to je už môj problém, keby som to chcela mať podľa svojich predstáv, musela by som si Eleonórin príbeh napísať sama 🙂
  Štýl Elizabeth Chadwick sa mi páči, nie príliš naivný, nie príliš zložitý, nie priveľa sexu (ale ani primálo :-D), politiky tiež akurát, charaktery nie príliš hlboké ale ani plytké. Nie totálna oddychovka, ale ani zložitá knižka. Všetko s mierou a v tomto prípade je to pozitívum románu.

  Ďalej čítajte, len ak poznáte základné info o Eleonórinom živote, ak to poznať nechcete, tak ďalšie riadky sú už pre vás spoilerom 🙂

  V prvej časti prejdeme s Eleonórou od čias tesne pred smrťou jej otca až po obdobie, kedy nastúpi na loď, aby sa stala anglickou kráľovnou. Toto zhruba osemnásťročné obdobie je vyplnené svadbou s mladým Ľudovítom, francúzskym kráľom a rokmi zblíženia a následného odcudzenia manželov. Križiackou výpravou do Svätej zeme, politickými i osobnými intrigami i zánikom manželstva a následnou takmer okamžitou svadbou s Henrichom z Anjou.

  Musím povedať, že Ľudovít, ako je vykreslený v príbehu, nie je mojou šálkou kávy, aj pri Eleonóre mám svoje výhrady, naopak Henrich či Geoffrey z Ranconu a iné menej opísané postavy, sa mi páčili viac. Za mňa bolo málo Sugera, ale chápem to, hoci by som si o ňom rada prečítala viac 🙂 Pápežská návšteva mi prišla trošku odfláknutá, ale tá kapitola splnila účel, asi nebolo treba viac.

  Čítanie som si užila, vrhám sa do druhej časti a dávam 4* 🙂
  (čítané 4/2016)

  Ssojka42

  29.07.2017

  Nádhera! Moc se mi líbilo.

  orinka3

  14.06.2017

  Musím dát všech pět hvězdiček. Kniha se výborně čte, postavy jsou jako živé a Eleonora mi přirostla k srdci. Střetly se tu dvě výrazné osobnosti, Jindřich II. je mužný, rozhodný, ale jako typický monarcha a chlap si do ničeho nenechá mluvit, zvláště ne ženu. Má rovnocennou soupeřku, která je ale bohužel omezována tehdejšími mravy ve společnosti a muži je podřízena. První díl je o velké vášni a lásce, autorce se povedl.

  Noctua8

  30.01.2017

  Milý historický román, víc pro holky než pro kluky. Není to kniha, která by Vás významně obohatila, ale její čtení je příjemný zážitek "on-line". Rozhodně chválím autorku, že se zdatně držela historických faktů, které dobře zasadila do románového děje . Takže pokud si z knihy něco náhodou zapamatujete a někde to použijete, pravděpodobně si ostudu neuříznete.
  Eleanor jsem držela celou dobu palce a dost mi pomohlo, že jsem si hned na začátku knihy nastudovala rodokmen Kapetovců a Plantagenetů. Některé nešťastné předpovědi se tím lehce nulovaly. Určitě si příležitostně přečtu i pokračování…

  Mahpeyker

  08.01.2017

  Velice pěkná knížka 🙂

  irousek9

  18.05.2016

  Tuto autorku jsem neznala,ale tato její kniha mě úplně pohltila, přečetla jsem již několik životopisných románů o Eleonoře a mohu říct,že její osudy znám a přesto jsem se ani na chvíli nenudila. Těším se na další část…

  margotka4331

  10.05.2016

  zajíma knižka trochu ale musim mnět přectavivost..jinač to jde:)))))

  alnahu

  25.04.2016

  Skvělé čtení , které nás zavede do 12.století. Eleonora Akvitánská( sama si říkala Alienor)patří mezi nejslavnější evropské královny. Ve třinácti letech byla provdána za Ludvíka VII. ,v této době považována za již plnoletou a schopnou rodit děti. V manželství s Ludvíkem VII .,nebyla šťastná ,porodila mu dvě dcery ,ale žádného následníka. Alienor se rozhodne pro anulaci sňatku a provdá se za mladšího Jindřicha II. S kterým se cítí velmi šťastná a milována. Alienor je velmi silná , houževnatá žena, která musí čelit všemožným intrikám u dvora. Její životní příběh mě velmi nadchl a již se těším ,na další pokračování příběhu jejího manželství s Jindřichem II. , u anglického dvora v knize Zimní královna.

  Michaela01

  02.03.2016

  Velice zajímavé čtení.Některé části byly napínavější,jiné spíše poklidné.Kniha se mi ale četla dobře a středověký svět je tu vykreslen nádherně 🙂