Letiště Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Letiště

Let Boeingu 707 do Říma nazvaný romantický Zlatý koráb se vmžiku změní v drama – jeden z pasažérů odpálí na palubě letounu amatérsky zhotovenou bombu…
Jako ve všech Haileyho románech pronikne čtenář v průběhu napínavého děje do zákulisí popisovaného prostředí – velkého mezinárodního letiště, ochromeného sněhovou bouří, ohrožovaného protesty obyvatel nedalekého městečka, bouřících se proti nadměrnému hluku startujících letadel, zaplněného spoustou postav a postaviček, prožívajících své zajímavé lidské osudy. Tak se seznámí s arogantním kapitánem Vernonem Demerestem, jeho švagrem a rivalem Melem Bakersfeldem, krásnou anglickou letuškou Gwen Meighenovou, energickým šéfem údržbářské služby Joe Patronim, Táňou Livingstonovou z oddělení pro styky s veřejností, dispečery z řízení leteckého provozu, ale i s podnikavou stařenkou paní Quonsettovou, která dokáže mezi světadíly cestovat jako černá pasažérka.Kniha v českém jazyce!


Stažení Letiště zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Letiště (0.00 EUR)


Stažení Letiště zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Airport (1968)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Riopress
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  Lucka11

  01. března

  Staršia kniha, ktorá vekom nestratila svoj šarm. Ponúka zaujímavý pohľad za nablýskaný povrch letísk. Áno, dnes je to na letiskách a v lietadlách niečo úplne iné. Bolo však zaujímavé sledovať, ako to prebiehalo kedysi 😀

  Briv

  01. března

  Knihu jsem četla už před nějakou dobou, takže už mi v paměti zbyly jen některé části knihy. Celkem mě bavila i když Hailey má i mnohem lepší díla.
  Na knížce je krásně vidět, jak se během pár desítek let moc změnil svět letectví. Tehdy nebyl žádné urputné letištní kontroly a člověk nebyl tak svázaný. Na druhou stranu bylo vše mnohem víc rizikové. Vzpomněla jsem si na to, zrovna, když jsem podstupovala ještě zpřísněnou kontrolu na letišti v Pekingu.

  Lodrich

  22. února

  Kniha je výborná. Ale nejdříve jsem viděl film. Uchvátilo mě obojí.

  kilometr

  22. února

  Parádní čtení.100%.

  ajasin

  21. února

  Skvěle propracované jednotlivé postavy a všechny profese potřebné k provozu letiště i když se jedná o výlet do historie staré padesát let. Kniha obsahuje vše, co by dobrý román měl mít.

  Balenka

  09. ledna

  Výborná kniha, vôbec mi nevadilo, že prostredie letiska je značne zastaralé, práve naopak. Bavilo ma dozvedieť sa, ako to fungovalo v minulosti.

  R0RI

  19.03.2017

  Arthur Hailey píše svojským štýlom kde danú tému rozpitváva až do tých najmenších podrobností čo nie je na škodu.Kniha ma bavila od začiatku až do konca a bolo zaujímavé čítať o všetkých tých problémoch letiska,ktoré by som sa inak nedozvedela.

  Aerine

  08.01.2017

  Poslední třetina byla napínavá, veškeré zákonitosti ohledně fungování letiště byly ohromně zajímavé, ale pokud hodnotím jako celek, byl to slušný průměr.

  Zdeňula

  17.11.2015

  Pěkná kniha s napínavým dějem…doporučuji přečíst i jiné knihy od autora.

  Gagarin

  17.08.2015

  Nějak nechápu to všeobecné nadšení z tohoto románu. Uznávám, že popis samotných kritických chvil při zneškodňování útočníka a zachraňování děravého letadla je napínavý: jenomže před tím je celých 300 (!) stran, které víc než nějaký klenot mezi thrillery připomíná Ordinaci na růžovém letišti. Dozvěděl jsem se téměř vše o lidech, kteří mě vůbec nezajímali. Čtyři pětiny z jnihy jsou věnované popisu většinou banálně komplikovaných vztahů – na to, aby to byla nějaká psychologická sonda to bylo málo, na to, aby mě to otravovalo při natěšení na nějakou akci, to bylo moc. Uznávám, že si Hailey musel hodně nastudovat. Možná tím chtěl autor spíš upozornit na nějaký problém, který mělo americké letectví kdysy v 60. letech minulého století; a uznávám, že třeba pro českého čtenáře to v době normalizace bylo něco čerstvého a velmi amerického, mě ale obojí nechává dost chladným. Je jiná doba a mě to hrubě nebavilo. ** Dal bych asi tři hvězdičky, ale je to tu hrozně napálený, proto ty dvě (obě jsou až za samotný konec).

  Lenka4

  23.08.2014

  Od příběhu se těžko odchází. Je napínavý v několika rovinách, z nichž každá má svého hlavního hrdinu. Kniha je dobrá i k zamyšlení, co se za pár desítek let na letištích změnilo. Vlastně to tenkrát byly idylické časy, kdy cestující nebyli už předem pokládáni na potencionální zločince a mohli nastupovat do letadla důstojně, bez ponižujících osobních prohlídek a rentgenování zavazadel.

  Ivan F

  15.03.2014

  Dejovo veľmi plytký román, ktorý je naviac rozťahaný na takmer päťsto strán. Čitateľ v nich dostane akurát opis toho, ako je normálne, že všetci piloti spávajú s letuškami a keď to náhodou niektorí z nich nerobí, tak je nenormálny. Kniha sa dá rozdeliť do troch dejových línií: Prvá sa drží úbožiaka, ktorý si kúpi drahú poistku a dúfa, že vyhodí lietadlo nad morom do povetria, aby tak vyriešil zlú finančnú situáciu jeho rodiny. Druhá dejová línia je opis, nanešťastie opäť plytký, odstraňovania uviaznutého lietadla, ktoré zišlo mimo dráhy a tým pádom ju zablokovalo. Chlapíkom, ktorý lietadlo z dráhy odstraňuje, sa každý deň miluje so svojou ženou a potom v posteli fajčí. Jediné čo sa dozvieme, že najskôr musí uvoľniť zablokovanú cestu na letisko a potom lietadlo, že bez neho to jednoducho nejde, že je najlepší a čo ja viem čo všetko, skrátka hnus. No a do tretice, všetci sa v knihe rozvádzajú, nenávidia a majú milencov alebo milenky. Nadôvažok spisovateľ dosť v románe zhadzuje ženy, sú pre neho len nositeľkami orgánov bežne schovaných pod nohavičkami, hlavy majú len na ozdobu, prípadne na orál. Záver: kniha je nadhodnotená. Kedysi v 60tych rokoch to možno bola kniha nevídaná, no dnes je smiešna.

  modranka

  31.01.2014

  Kedysi som tento román zhltla jedným dychom. Dnes sa mi zdá, že je to už zastaralý námet. Pôvodný román vyšiel v roku 1968, kedy bolo cestovanie lietadlom mierne riskantné. Dnes je na letiskách všetko iné, lietadlá sú v úplne inej kategórii. Tým nechcem povedať, že nie je cestovanie lietadlom rizikové.

  Rup

  13.11.2013

  Nepřísluší mi posuzovat skutečnosti popisované v románu s realitou (ostatně to už udělali jiní a závěry nebyly zrovna oslavné), ale vadí mi plytkost příběhu i charakterů postav. Je to spíše popis, než plnohodnotný román. Nechci nikoho odrazovat, ale podruhé bych to nečetl. Ani film mě zrovna nenadchl. Pro oboje slabší průměr.

  umbra

  13.03.2013

  Skvělá kniha, čtivá a ledasco napoví o své době. Film z roku 1970 je jedním z mála, o kterých se dá říct, že se své knižní předloze kvalitou vyrovnají.