Lesk a bída kurtizán Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Lesk a bída kurtizán

Čtyřdílný román zobrazující spojení finančního světa (v podání bankéře Nucingena) s pařížským podsvětím. Lucien (hrdina z předchozích Balzacových Ztracených iluzí) se již naučil „umění žít“. Zůstal slabochem, který se žene pouze za milostným uspokojením nebo společenským úspěchem. Na jeho povahu doplácí i milenka Ester – kurtizána, kterou společenské podmínky vehnaly do role ženy obšťastňující mužskou společnost, jíž však hluboce pohrdá…Kniha v českém jazyce!


Stažení Lesk a bída kurtizán zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Lesk a bída kurtizán (0.00 EUR)


Stažení Lesk a bída kurtizán zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Lidská komedie (3.)

  Originální název:

  Splendeurs et misères des courtisanes (1847)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (20)

  Přidat komentář

  tomasblazek

  21. února

  Bože, tento Balzac je k neučtení. Ovšem, k literárním idolům se nečmuchá.

  PMR

  02. ledna

  Kdyby nebylo všude tolik padouchů, tak by se padouchům padoušilo mnohem snadněji.
  To by pak byl teprve Padouchov !-)

  HannyC

  02.11.2017

  Tato knížka mi přinesla zcela zásadní informaci: Muž vás nepřestane milovat pokud se vdáte za/zvolíte si někoho jiného. Láska nezná hranic a vše je pouze otázkou času 🙂 Snad i vám časem dojde, kdo že je ten pravý 🙂

  Lessana

  25.10.2017

  Zvláštny pocit ostane po Lesku a biede kurtizán. Čitateľ sa neubráni otázkam v hlave víriacim: Aké poučenie z toho plynie? Že človek sa nakoniec spojí s tým, proti čomu celý život tak urputne bojuje? Že kriváka nemožno napraviť? Že prehnitosť nie je len "výsadou" bahna spoločnosti, ale že je temer všadeprítomná, od rodiny až po súdnictvo? Že aj rozhodnutia veľkých mužov ovplyvňujú ženy?
  Príhodne nazval Balzac svoje 90 kusové dielo. Je to vskutku Ľudská komédia.
  Akosi mi to však pripadalo ťažkopádne, nemôžem si pomôcť. Nehovoriac o rozvetvených zápletkách a občas prekombinovaniach, v ktorých sa akoby aj autor strácal. Zrejme si v tom rochnilo jeho spisovateľsko-grafomanské ego, no, žiaľ, na úkor pozornosti čitateľa. Vyzdvihujem však bravúrny preklad, ktorého virtuozita je najviac badateľná v reči baróna de Nucingen a v jednotlivých argotoch. Zručne je tiež učinená deľba knihy na 4 časti s priliehavými názvami, 4 časti, ktoré na seba krásne nadväzujú, majú spád a pekne gradujú. Pričom dejová linka medzi Lucienom a Ester (ktorá sa na môj vkus dosť pomaly rozbiehala) akoby bola iba kulisou pre kritiku spoločnosti, ktorej najväčšou hodnotou sú peniaze, majetok a kde vládne lož a pokrytectvo. Zmenilo sa odvtedy niečo? Na to nech si každý odpovie sám…

  Adilajla

  24.01.2017

  Knihu plánuji přečíst znovu 🙂 Velice se mi líbila

  barynka15

  09.12.2016

  Rozhodně se k této knize vrátím. Patří ke klasice, ale pořád aktuální téma.

  vlkcz

  15.11.2016

  Ve srovnání se Ztracenými iluzemi mnohem akčnější, snad kromě třetí části bez "hluchých míst" v podobě rozvláčných popisů, závěr je však trochu uspěchaný, zbytek Vautrinova příběhu je zřejmě jinde.

  vivalamuff

  24.07.2016

  Literární skvost. Tuhle knihu je radost číst. Všimněte si, jaký jazyk spisovatel užívá. Málokdo to takhle umí. Snad jenom ruští spisovatelé jako Dostojevskij a spol. Děj je poutavý, některé postavy jsou strašidelné už jenom ve své podstatě – Evropa, Asie nebo pan abbé Herrera. Ester jsem si nemohla oblíbit, nechápala jsem ji. Stala se z ní pouze taková figurka na šachovnici, stejně jako Lucien. Jeho charakter byl svým způsobem ještě horší než u našeho falešného kněze, protože se skrýval za maskou hezoučkou mladíka, vlezdoprdelky. Zakončení knihy bylo tím pádem vcelku pochopitelné…

  wery87

  10.07.2016

  Kniha je čtivá a ačkoliv hlavní postava (ze ztracených iluzí) z knihy cca ve 3/4 knihy mizí, i tak je děj poutavý až do konce. Jen úplný závěr mi přišel takový nijaký.

  Zahonek

  24.09.2015

  Lesk a bída, aneb jak si dobře nahrabat, stát se z galejníka policajtem a dostat svého kamarádíčka z lochu.. Nebylo to tak špatné, zprvu jsem si ale musel zvyknout na styl, kterým je kniha napsaná. Přece jenom po přečtení desetidílné série s Harrym Há v jednom kuse je čtenář naladěn na jinou vlnu. Samotná zápletka je velmi dobrá, pro mě překvapivě dost mrtvých, nudilo mě popisování architektury a Conciergerie.

  zbt81

  21.07.2015

  Jeden z mojich najobľúbenejších románov spolu so stratenými ilúziami, na ktoré nadväzuje. Bol to pre mňa zážitok čítať, ale človek by mal mať už niečo odžité a prejsť viacerými sklamaniami, aby ocenil tento príbeh. Balzac vedel fenomenálne vykresliť ľudské charaktery a to hlavne jej temné stránky a slabosti ako máloktorý iný spisovateľ.

  bimmerworks

  22.01.2015

  Nejlepší Balzacův román.

  Aaron Lewis

  14.08.2014

  Největší chyba tohoto románu je, že jsem neměla ráda ani jednu postavu. Buď byli moc slabošské (asi všechny postavy tam, ty vévodkyně bych nejraději profackovala, aby se z nich každý nepoto…:P) a ta jediná silná, abbé Herrera byl moc chladný, sice geniální, takže jsem byla nakonec ráda, jak to s ním dopadlo a jak to všechno zařídil, ale že měl slabost pro toho blbečka Luciena mu neodpustím. Už jenom to jméno, Lucien! Slaboch největší a jen kvůli jeho tvářičce (no mě by se nelíbil – neduživý blonďák, ještě mladý) bez Collina by si ani neuprdl a ještě spáchá sebevraždu, protože neumí čelit následkům. Jedna z mých nejméně oblíbených postav ever. Z Ester něco mohlo být, ale pro tu její lásku k němu, se úplně znemožnila, dobře jí tak, taky poslouchá na slovo. A jako kurva se mi nelíbila už vůbec, ty jejich mluvy, fuj:P. Za to hrabě Nucigen:D, škoda, že se na ni nevyprdl a nevypekl je, njn, prý se tomu říká láska:P.

  Kapis

  31.07.2014

  Jako těsně odrostlý puberťák, intelektuálně vyprahlý, vědom si kolik toho nevím a co všechno mě minulo, jsem našel v domácí knihovničce tuto knihu a vrhl jsem se na ni. Až později jsem zjistil, že je to třetí díl trilogie (kterou jsem si briskně v antikvariátu dokoupil). A četba tohoto Balzaca mě zase dostala zpátky ke čtení, na které jsem se při tom lítání po hospodách a "užívání života" díval zpatra a hlavně na něj neměl čas. První "klasik", jehož knihu jsem skutečně dočetl a byla to hlavně dobrá trefa. Balzacova vyčerpávající popisnost, krásná čeština a strhující příběh. Dokonalé.

  Guepp

  06.03.2014

  Úžasná kniha! Doporučuji starší vydání – ať si pořádně užijete tu nádheru květnaté češtiny. 🙂

  Skjaninka

  08.06.2013

  Knihu som prvý krát čítala v takom veku, že som ju ani z ďaleka nedokázala pochopiť a dokonca som ani nevedela, čo slovo kurtizána znamená. Neskoršie som sa k nej vrátila a čo to už pochopila. Rozsiahli, ale v celku zaujímavý román s pútavým dejom, v ktorom vystupuje mnoho postáv.

  Neobee

  23.04.2013

  Výborná kniha… doporučuji…

  tygrilady

  28.10.2012

  Klasika,kterou mám ráda 🙂

  immortal-party

  15.06.2011

  kamufláže quibuscumque viis.

  Matej

  Kniha plná nečekaných zvratů a kamufláže. Vynikající!