Les mytág Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Les mytág

1. kniha série Les mytág.

Tajemství Ryhopského lesa se pro George Huxleye stává posedlostí vedoucí až na pokraj šílenství. Podivné úkazy, které ho pronásledují, ho přivádějí k poznání, že poslední zbytek prvotního lesa je obýván tvory, v jejichž existenci už dlouho nikdo nevěří, a postavami z prastarých mýtů.
Nyní je Huxley mrtvý a jeho životní práci přebírají jeho synové. Co před nimi Les mytág skrývá?
Les mytág je nebezpečný svět, mnohem podivnější než cokoli, co si dokážou představit…

— zdroj: www.legie.info —
Kniha v českém jazyce!


Stažení Les mytág zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Les mytág (0.00 EUR)


Stažení Les mytág zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Les mytág (1.)

  Originální název:

  Mythago Wood (1984)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Fantasy
  Vydáno: , Polaris
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (67)

  Přidat komentář

  smazenaryba

  03. března

  Vôňa hliny, potu, šuchot lístia a zvuk praskajúceho dreva, obraz zrubu zpola pohlteného nepriepustným lesom, áno, tieto veci ešte pár dní von z hlavy nedostanem. Avšak detaily príbehu vo mne blednú už teraz, keď píšem tieto riadky. Pokiaľ sa kniha zaoberala životom v zrube pri tajomnom lese a posadnutosťou femme fatale, bol som zvedavý. Ale akonáhle sa kniha prehupla do samotného putovania lesom, záujem opadol. Veľmi podobne na mňa zapôsobilo Lovecraftovo Snové putování k neznámému Kadathu. Text plný pôsobivých obrazov, no príbeh je len sled udalostí ktoré spolu netvoria takmer žiaden prepracovanejší celok. Do pokračovania sa určite nejakú dobu (ak vôbec) nepustím.

  jerisno

  27. února

  Přiznám se, že některé věty, odstavce, dokonce i celé pasáže této úchvatné knihy, jsem musel číst zas a znovu, abych se alespoň přibližně dopátral, kam mě to autor vede, kam mě příběh vtahuje a jestli mě tenhle mýtický les vůbec někdy vyplivne zpátky.
  Nevyplivl. Jsem tam pořád. Fascinující kniha, nepřekonatelná série.

  špulo

  18. února

  Prvý diel cyklu, ktorý sa vám tak trošku bude hrabať v hlave. Žiadne čarovné meče a artefakty, žiadni elfovia a trpaslíci, temní páni, hrdinskí rekovia. Iba les a ľudské podvedomie. Ale, napísané čtivo a celkom aj dobrodružne. Čítal som to asi 4x. A zrejme som s týmto cyklom ešte úplne neskončil. Vďaka Holdstockovi mám les v hlave…

  Rhonnyn

  10. února

  No kdo by nechtěl do takového lesa?? Je to tajemné, místy až depresivní čtení, které určitě není pro každého. Až na pro mě slabší konec byla kniha výborná a úplně mě uchvátila. Určitě si přečtu další díly…

  Vlk.kh

  31.12.2017

  Naprostá pecka. Zkoušel jsem číst ještě dvě navazující knihy z Ryhopského lesa, ale to mě moc nechytlo – hlavně Lavondyss jsem ani nebyl schopen dočíst, nebavil mě. Ovšem toto bylo jiné kafe. Je to napsané takovým stylem, že by člověk byl snad i schopen zapomenout na realitu a vydat se hledat podobný hvozd plný mýtů a zapomenutých hrdinů z dávných dob. Les mytág považuji jednoznačně za jeden z klenotů světové fantastiky.

  Kostěj

  30.11.2017

  Nijak mě to nestrhlo, ani to ve mě nezanechalo hlubší stopu (jako třeba některý Miévilleho knihy), ale až mi bude zase někdo tvrdit, že fantasy je četba pro uhrovitý puboše, dostane mytágem po palici 🙂

  ModráLaboratoř

  24.08.2017

  Zvláštní. Zvláštní kniha. Člověk se nechává pohltit příběhem, ubírá se lesní cestou, slyší šepot listů v korunách stromů, nasává atmosféru tichého království. Je to známé prostředí – les, stromy, zelené přítmí, nekonečné mechové koberce – mnohokrát okoukané, přesto zvláštní. Místy to bylo tak temné a chladné, přestože slunce svítilo a vzduch byl prosycen radostí z letního počasí. Zvláštně zacyklené, uchopené za konec, který jsem dosud nepoznala. V jednu chvíli šťastné, po delší dobu depresivní, deštivé a uplakané. Zvláštní.

  Red_carrot

  12.08.2017

  Zajímavá myšlenka, zajímavý styl psaní. Nejprve jsem byla překvapená, ale kniha mě vtáhla poměrně rychle, byť jsem od hrdinnů cítila určitý odstup. Jak se píše už v anotaci, je to příběh o posedlosti, kterou jako čtěnář úplně nechápete, ale jak se dostáváte do hloubi lesa, společně s hrdinou se vám mění pohled na okolní svět a začínáte mu fandit a zárověň se obávat, jak takový šílený rodinný příběh může dopadnout. Mimoto pokud máte rádi přírodu, bude se vám detailní popis Ryhopského lesa líbit a lehce vám jitřit vaši fantazii. I kvůli tomu se chystám na další díl.

  Heřmis

  09.08.2017

  Na tuto knihu jsem se chystal poměrně dlouho. Nejsem moc čtenářem fantasy, ale nevím, jestli to je pravý důvod toho, že těch mytág na mě bylo nějak moc. Přišlo mi to takové překombinované. Dávám průměrné hodnocení.

  Dudu

  18.07.2017

  Takhle nějak jsem si to představoval – les, v kterém je možné potkat kohokoli. Nejdříve se braní, ale postupně tě pustí dál, ovšem musíš si dát pozor – jen zahneš za další prastarý dub a nevíš, co tě na pěšince pod ním překvapí…

  slayeesgirl

  12.07.2017

  Ze začátku mi dělalo problém se do téhle knížky začíst. Ale s rozjíždějícím dějem a s přibývajícími záhadami jsem se do ní tak kousla, že sháním další díly. Objevuje se v ní spousta mýtických postav a často jsem si je musela dohledávat (ne, že by to bylo pro děj tak důležité, ale nedalo mi to).

  Makropulos

  18.06.2017

  Tento snový, psychologický a snad fantasy román je vlastně o posedlosti. Ať už je to posedlost výzkumem neznámého, pomstou, láskou či snahou nějak napravit věci minulé, vždycky člověku naprosto zničí život. Zhmotnění mytologických hrdinů i osobních strašidelných oblud v lese jen odhaluje psychiku jednotlivých postav příběhu. Obrana, kterou les staví do cesty, vyjadřuje překážky, které nám život klade při naší snaze dosáhnout vysněného cíle. Je to drsné, až skoro depresivní čtení, ale mistrně napsané tak, že když s tímto příběhem jste sami a v tichu, máte takový stísněný pocit a nenápadně se rozhlížíte, zda kolem vás již nejsou premytága.

  Loginus

  07.06.2017

  Mám dojem, že Holdstock má mimořádně vypjatou fantasii. Tahle kniha mě hodně chytla, alespoň její první půle. Ten nápad je skvělý a seznamování s lesem, jeho pravidly i mytágy dokáže pohltit. Později je to zamotanější a složitější, přesto první díl dokáže udržet. Hodnotím možná víš než bych chtěl, protože další díly už jsou kapku šílené. A bohužel se to stupňuje. Četl jsem všechny, ale další hodnotit nechci. Nevím jak. Možná až si dám nějaké vhodné prášky..

  barlow

  22.05.2017

  Zajímavě pojaté zpracování tradičních britských mýtů. Z počátku jsem měl dost práci se začíst, ale postupem času se kniha stávala napínavější. Škoda jen nijakého konce s jasným hangoverem. Možná ale autor chtěl, ať si čtenář domyslí příběh sám.

  borknagar

  15.05.2017

  Zvláštní kniha s tíživou, jakoby stísněnou atmosférou. V knize byly pasáže, do kterých jsem se vyloženě nutil, pasáže, které jsem hltal, pasáže, které byly snové a pasáže naprosto nijaké. Les mytág je klasika, která ač nelehko čtivá, má svoje kouzlo. Pochválit musíme Argo za skvělou obálku, překlad a celkové nádherné zpracování knihy. Do dalších dílů se zatím nepustím, momentálně mám chuť na nějaký veselejší kousek!

  missana

  23.04.2017

  Velmi poetické, zvláštní a nadčasové čtení…ideálně se mi četlo na začátku jara venku, zabalené v dece a s doprovodem řvoucích ptáků 🙂 Snad se mi někdy dostanou do rukou i další příběhy z Ryhopského lesa…

  mira.k

  06.04.2017

  Tento cyklus mě neoslovil. Nuda.

  Janek

  20.03.2017

  Bylo to takové… snové. Začátek mě hodně zaujal, uprostřed jsem se pak trochu ztrácela. Knížka, na kterou člověk musí mít čas a náladu.

  pauldegard

  09.03.2017

  Přiznám se že tuhle knihu jsem si koupil jen na základě překrásné obálky a textu na její zadní straně. Nějak jsem cítil, že to bude ono. A nemýlil jsem se! Z knihy je cítit zápach tlejícího listí a vyprávění formou denníku, které se prolíná s příběhem v reálném čase, mě neomrzelo ani na chvilku. Skoro bych věřil, že se pan Holdstock s těmi mytági znal osobně. Téma prastarého lesa ve kterém se zhmotňují naše představy uchopil anglický spisovatel za správný začátek, či konec chcete-li. Kniha mě nadchla a její pokračování taktéž.

  Hun

  22.12.2016

  Kdo má rád lingvistiku, historii a mytologii, musí být nadšený. A o mně to rozhodně platí. A ten závěr? Tak na ten si opravdu vyplatilo počkat.

  ziriant

  05.12.2016

  Přečteno bez překážek a s chutí, zvláště první polovina knihy, kdy jsem byla nadšená z originálního nápadu autora na takový námět. Tajemno se však s hlubší cestou do lesa trochu vytratilo, tak mi závěr knihy už zdaleka nepřišel tak kouzelný jako začátek, ale uvidíme u dalšího dílu.

  TheBonelex

  11.11.2016

  Kniha mě poslal do těžké deprese a celkové apatie, ze které jsem se nemohl vyhrabat ještě nějakou dobu. Po čase se vše urovnalo, ale od té doby, už nic není jako dříve. Děkuji za neuvěřitelný zážitek!

  Ládja

  12.10.2016

  Zvláštní, podmanivé, intuitivní, inspirativně…něco. Jak to jinak napsat. Trochu bych to popravdě přirovnal k Barkerovi a jeho stylu, ale jeho kvalit toto dílo nedosahuje. Ale zas vyniká v jiných možnostech a částech. Nedá se takhle jednoduše srovnávat. Obě díla mají něco do sebe. Les mytág je krásně podmanivé, kouzelné, lesní…ale zároveň se mi trochu hůře četlo, nevím ani čím to bylo, ale občas mi trvalo déle, než jsem se vžil do jednotlivých postav či do situací. Určitě se pustím do dalších dílů, ale časem…už se těším…

  Crowley

  12.10.2016

  Pravděpodobně mi Les mytág prostě nesedl. Je to propracované universum, ale o starověké legendy se moc nezajímám, tudíž jsem se často ztrácel. Ne že bych nevěděl kdo je kdo, ale jednoduše to pro mě bylo strašné psycho. Kniha často měnila situace závratnou rychlostí, ale místo kvalitního spádu a "drivu" to na mě působilo chaoticky a psychedelicky. Také hraničí na pomezí knihy pro mládež a pro dospělé. Nejsem si jistý, jaké lidi tohle má oslovit. Na dospělé jsou určité pasáže prostě příliš pohádkové až dětské. Pro děti je to zase málo pohádkové a spoustu z toho nemůžou pochopit.
  Kromě toho kniha strašně ráda mění žánry. Každá část knihy má v podstatě svůj osobní žánr, který si udržuje po určitou dobu. Následně se objeví nějaký šílený "mindfuck" a vy pak sledujete knihu s výrazem "cožeeee? kdy?!!". Pozitivní však na tom je, že si najde v Lese mytág každé to své. Není to vyloženě uspokojující, ale stále je to lehce nadprůměrné. Komplexní svět je popsán roztržitým stylem, který jakoby byl z autorova sna. To je nejspíše nejlepší přirovnání. Les mytág je jako sen. Zmatený, podivný, občas nesmyslný, ale svým způsobem krásný. Má svoji osobitost, to rozhodně. Přirovnal bych Les mytág k dílům od Gaimana, akorát musíte přidat více psycho situací.
  Co se mi ale líbilo, tak zakončení. Bylo skutečně skvělé sledovat, jak se psychologie hlavních postav rozvíjí a eskaluje do extrémních rozměrů, jehož vyvrcholením je finále lákající na další díly. Osobně bych však do dalších dílů nešel. Na mě je tento typ románu až příliš šílený a snový.
  Pokud máte rádi starověké legendy a různé pověsti, tak si přidejte k hodnocení 1-2*. Měli by jste je znát, jelikož kniha čerpá (údajně) z ověřených základů (jak je to možné u legendy).
  Pro mě tedy byla ve výsledku výprava do Ryhopského (Rohypnolového) lesa mírné zklamání. Autorovi se však nedá upřít obrovská fantazie s kterou manipuluje. Stejně tak jeho manipulace s žánry, které nejsou dopilované, ale jakmile to rozjede a přijmete tuto situaci, tak zjistíte, že Holdstock píše opravdu skvěle.
  Přesto mě tak trochu udivuje, proč je tato kniha oslavována několika cenami za nejlepší sci-fi/fantasy. Fanoušci mě sežerou a právem. Tohle prostě nebyla kniha pro mě. I tak musím ocenit autorův smysl pro skvělou volbu slov, fantazii a originalitu.

  TeraOkula

  30.09.2016

  Les mytág jsem četla ve svých 15 letech a zcela mě uchvátil, takže následovaly ostatní knihy od Holdstocka. Knihu jsem přečetla opravdu na jeden zátah. Musím velice pochválit český překlad, v originále si opravdu netroufám. Zaujmou i ilustrace Zdeňky Bouškové.

  pomero

  22.09.2016

  Svět lesu mytág se otevírá pomalu. Mě styl, jakým je to napsané docela seděl a četla jsem i další díly. Autor umí vykreslit tajemnou atmosféru.

  evickakyticka

  21.09.2016

  Nevím, nevím…Kniha se tváří slibně – docela hezký obal, uvnitř hezké ilustrace, zajímavý námět o lese, ale. Začátek se mi moc nelíbil, do prostředku jsem se už jakž takž začetla, ale konec už mě vyloženě nebavil a poslední strany jsem jen proletěla očima. Nevím proč, Asi se mi nelíbily postavy, hlavně Guiwenneth, její dětský popis, který zaváněl (skoro pořád) sexualitou (jak se v knize píše) mi přišel "zvrácený". Prostě divná kniha, která mi nesedla. Rozhodně nesáhnu po pokračování.

  Tarantino

  29.08.2016

  Kdysi se mi to zarylo pod kůži. Ten pocit přetrval snad dvacet let.

  vandalka

  06.08.2016

  Pro mě osobně hodně divná záležitost. Tak nějak jsem si představovala, že to bude úplně jiné a ejhle.. Asi jsem si představovala zase jednou nějakou klasickou hrdinskou fantasy, tentokrát lesní, či co, možná sem tam nějaký elf či lesní bytost, ale rozhodně ne totální pecku mezi oči mytologickým kladivem, navíc odehrávající se v Británii dvacátého století 😉 Během četby mi pořád vrtalo hlavou, jak je možné, že se něco TAK divného líbilo tolika lidem a dosáhlo to tak vysokého hodnocení.

  Naprosto originální, syrový, sofistikovaný a děsivý příběh, v němž Jungovy archetypy aj. individua z podvědomí lidstva jako takového (a že se nejedná o žádné beránky) ožívají v tajuplném lese. Někdy už člověk ani neví, co je přehráním jakéhosi starého mýtu, kdy se mýtus teprve vytváří a kdy je příběh současných hrdinů lesem se pohybujících vlastně mýtus předem daný.. Kniha je navíc psaná nádherným jazykem s výborným překladem Petra Kotrleho, za což má on i nakladatel můj nehynoucí vděk.

  V ještě osobnější rovině mě Les mytág oslovil svým dějištěm – mám velmi ráda Britské ostrovy a všudypřítomné narážky na pastviny a lesy a potoky, které si dovedu tak živě vybavit, činily pro mě příběh ještě reálnějším.

  Samuel7

  25.05.2016

  Od Lesa mytág jsem čekal mnohem více. Chtěl jsem se ponořit do světa tajemného lesa, ale atmosféra navozená autorem byla bohužel slabá. Zaměřil se více na různé postavičky, které se jen v příběhu mihnou a zase se jde dál. Styl autora mě také nezaujal, jazyk mi přišel místy kostrbatý (možná je to však vinou překladu). Také nechápu, komu byl román primárně určen. Pro děti je tam moc sexuálních narážek a odkazů k historii, ale pro dospělé mi to přijde celé dost naivní. Nicméně bavila mě Guiwenneth a nápad to je dobrý. První polovina ve mně opravdu neustále probouzela zvědavost. Čte se to svižně a přesto, že kniha nemá zrovna nejsilnější závěr, druhý díl mám už v plánu. Na rozhraní 3 a 4 *.