Legie prokletých Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Legie prokletých

Autor pokračuje v líčení svých válečných osudů. Je zatčen pro dezerci a bez průtahů odsouzen na patnáct let těžkých prací – kdyby ovšem nebyl cizinec, neminul by jej trest smrti. Nesnesitelné poměry ve věznici jej přimějí, aby se dobrovolně přihlásil k práci, při níž mu doslova nahlíží smrt přes rameno: zneškodňuje nevybuchlé bomby. Naivně věří náborovému slibu, že mu bude za každých patnáct zneškodněných bomb prominut rok vězení. Pak je náhle z vězení propuštěn. Brzy však pochopí, že jediným důvodem je nedostatek vojáků na frontách – a po krutém vězení následuje stejně krutý výcvik. A tak převelení na frontu přes všechna číhající nebezpečí pociťuje jako úlevu. V nové jednotce navazuje přátelství se čtyřmi druhy, kteří jej budou doprovázet po zbytek války. Pět nerozlučných přátel čeká dlouhé období smrtelného nebezpečí a válečných strastí.Kniha v českém jazyce!


Stažení Legie prokletých zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Legie prokletých (0.00 EUR)


Stažení Legie prokletých zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Legie prokletých (1.)

  Originální název:

  Legion of the damned (1953)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Midudedi

  07. března

  Autor ani tak nepokračuje v líčení osudů, jako spíš líčí průběžně celou svou účast ve válce v kostce, od prvotního idealismu, přes dezeci, lágry, trestní jednotky až ke konci války. Je to vlastně jeho válečný životopis, ve kterém rekapituluje svou anabázi, a na který postupně navěšuje jednotlivé romány.
  Proto je v knize také o hodně více filozofických a osobních poznámek a úvah, tuto knihou ani v zásadě nepopisuje bojové mise, ale na vybraných příbězích splácí dluh padlým kamarádům a svému svědomí, aniž by se, a to zajímavé a neobvyklé, snažil vyvinit nebo omluvit.

  Z výše uvedených důvodů nepatří kniha k nejčtivějším autorovým, ale pokud ji přečtete, ostatní romány dávají jaksi lepší smysl. Pokud ale chcete dobrý válečný román, bez přemýšlení, se spádem a autenticitou, přečtěte se kteroukoliv jinou knihu autora.

  Bolomsson

  26. února

  Velice poutavě napsané dílo od prvních stránek, až po jeho samotný konec. Myšlenkové pochody autora a jeho filozofické úvahy z fronty jsou popisovány opravdu přesvědčivě a i když jsem také názoru, že je v knize opravdu až příliš velké množství dramatických událostí na jednoho jedince této zběsilé války, tak tuto nesmyslnou válku líčí opravdu stylem, že i věčný cynik se při jeho čtení mnohdy musí zamyslet nad tím, jak těžké to na frontě muselo být z pozice obyčejného vojáka, který jen musel přijímat rozkazy a "držet hubu a krok".
  První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetl a jak se zdá, tak další budou následovat, protože útrapy války, její nesmyslnost a krutost autor umí popsat skutečně mistrně.

  Badger

  04. února

  První polovina knih mě tolik nebavila protože sem již dříve četl Vládu pekel a proto jsem popisované věci již znal, ale další část je samozřejmě výživná a četla se jedním dechem.
  Je to kniha plná akce, která jde fofrem kupředu od jednoho k druhému takovým tempem, že nejspíš ani nebavit nemůže.

  pazdy15

  01.11.2016

  O tomto autorovi vůbec nepochybuji, opět velmi slušná kniha, co se čte "tři čtvrtě dechem" – Kdybych měl napsat jedním dechem, tak bych chtěl číst trošičku více dialogů. Ale jinak velmi povedené 🙂

  Ivinho

  27.09.2016

  Opět lze pochybovat, že Hassel opravdu zažil všechno co zde v knize psal. Ale tato kniha je jiná než mnoho předešlých. Autor tentokrát mnohem více filozofuje a mnohem více nechává v příběhu vyniknout své já. V této knize jde hlavně o Svena Hassela, který, ať už zažil všechno nebo nic z toho co napsal, je v této knize autentičtější a naléhavější než kdy dřív. Oproti jiným knihám, je Legie prokletých suverénně nejdepresivnější.

  Tuto knihu od Hassela čtěte rozhodně jako poslední, nebo jako jednu z posledních. Rozhodně s ní nezačínejte!

  Ptah25

  10.05.2016

  Opravdu zajímavé čtení o WW2, ale stejně jako ostatní se tu nemůžu ubránit dojmu, že to jsou posbírané historky ostatních kamarádů z fronty, ač s převahou vlastních zážitků, stále je to neuvěřitelné, hodně smutné a hodně depresivní čtení…časem jistě budu pokračovat v dalších knihách od autora, ale tato kniha na mne silně zapůsobila, musím si dát pauzu s podobnou literaturou

  pupak13

  27.07.2014

  Kontroverzní autor – jedná se podle mne patrně o skutečné zážitky sebrané od různých vojáků wehrmachtu a zpracované v jedné knize – určitě to nejsou zážitky samotného autora – to by bylo příliš náhod na jeden vojenský život. I když je v knize místy spousty zbytečného filozofování, tak si člověk udělá obrázek o strašných bojích na východní frontě.

  fan_tomas

  28.12.2013

  Působivá kniha, která jestli je opravdu podle skutečných zážitků, tak ještě víc u mě zabodovala.

  astroweb

  29.06.2013

  Druhá kniha tohoto autora, co jsem dnes dočetl, pořadím vlastně první. Super, místy Hašek, místy Hrabal, chvílemi připomíná Remarqua, ale při tom svůj, originální autor.