Květ pouště Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Květ pouště

Waris Dirie pochází z rodiny kočovných nomádů, s nimiž vyrůstala v somálské poušti. V třinácti utekla do Mogadiša, odkud se po čase dostala do Londýna a do New Yorku, kde se jí podařilo vybudovat závratnou kariéru herečky, spisovatelky a supermodelky mezinárodního věhlasu. Waris Dirie je přední protagonistkou boje proti ženské obřízce – sama ví, o čem mluví. V pouhých pěti letech podstoupila infibulaci, nejkrutější formu ženské obřízky vůbec.Kniha v českém jazyce!


Stažení Květ pouště zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Květ pouště (0.00 EUR)


Stažení Květ pouště zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Květ pouště (1.)

  Originální název:

  Desert Flower (1999)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (75)

  Přidat komentář

  lenya

  08. února

  Inspirativní knížka. Waris je bezesporu neuvěřitelně silná osobnost. Obdivuji, jakým způsobem přijímala všechny životní situace, jak jí přicházely. Žádné dlouhé spekulování a naše oblíbené "co kdyby" – tohle spojení snad v knize nezaznělo ani jednou, spíš mi bylo sympatické, že ji to spíš ani nenapadlo. Protože – k čemu by mi bylo přemýšlet stylem, co kdyby 🙂 Samostatné a velmi vážné téma je pak v knize ženská obřízka. To je prostě tyranie páchaná na ženách. Je otřesné, že se tato hrůza vůbec někde ve světě vyskytuje a braná jako rituál. Knihu určitě doporučuji.

  Nomia

  04. února

  Těžké téma, silný příběh a nezdolná Waris. Skvěle sepsaný reálný příběh, který ukazuje hrůzy, které se stále ještě dějí.

  Rea1307

  03. ledna

  Nechtělo se mi věřit, že by v nějaké zemi mohli být lidé takhle krutí.. Rozhodně je to působivá kniha a jsem ráda, že to s Waris dopadlo, tak jak to dopadlo. Zasloužila si to.

  Teresita

  31.10.2017

  Kdysi jsem o této modelce četla článek v časopise Reader’s Digest. Tehdy mě její příběh naprsoto dostal a dlouho jsem a tuto problematiku myslela. Jsem moc ráda, že jsem se k této knize dostala, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Waris je úžasná žená, je velice silná a statečná. Prožila naprosto strašné věci a při čtení této knihy mi bylo několikrát do breku.

  Denisa_a

  30.07.2017

  Od první věty jsem knihu hltala. Chvílemi mi vylézali oči z ďůlku. Úžasná žena. Vážím si toho, kde a jak žiju.

  prochajda

  23.07.2017

  Strhující autentické vyprávění somálské ženy, která se vzepřela rodině a vyměnila kozy a velbloudy za předváděcí molo. Nejotřesnější čtení o dívčí obřízce kterou musela vytrpět a vůbec celá strastiplná cesta k novému životu je obdivuhodná. Kniha se četla sama.

  Brunnetka

  14.06.2017

  Od začátku jsem to četla s otevřenou pusou. Jako mazec!! Až mě děsí, že se tohle vážně doposud děje… A děsný je, že to berou i sem, už před těma skoro 20 lety, kdy byla tato knížka sepsána, se obřízka řešila a teď se to ještě s návalem imigrantů zhoršuje…
  Knížka se čte opravdu jedním dechem, oči vylézají z ďůlku a slzy tečou proudem…. Nemám slov, chlapy bych nějak ořezala taky, takhle někomu zku@vit zdraví, už tak to ty ženy mají těžký….

  kní

  31.05.2017

  "Kmenové války, stejně jako praktikování obřízky, jsou vyvolávány sobectvím a agresivitou mužů. Nerada to říkám, ale je to pravda. Obě tyhle věci vycházejí z jejich posedlosti teritoriem – vlastnictvím – a ženy spadají do téhle kategorie kulturními tradicemi i podle zákona. Možná že kdybychom mužům uřízly varlata, moje země by se stala rájem. Uklidnili by se a byli by senzitivnější. Bez toho neustálého kypění testosteronu by nebyly války, zabíjení, loupeže, znásilňování. A kdybychom jim uřízly penisy a nechaly je – buď ať vykrvácejí nebo přežijí – možná že by si poprvé uvědomili, co dělají svým ženám." – Waris Dirie

  Jirinamac

  19.03.2017

  Úžasná žena. Dokázala mnohem víc než ukázat pěknou tvářičku. Knížka je i dost humorná. Waris byla i když nevzdělaná, tak i přirozeně chytrá.Mám o čem přemýšlet. Doporučuji i film, který hodnotím také vysoko.

  IvetaZ

  16.03.2017

  Krásný příběh se stopami osudovosti a naplnění. Nadchla mě Warisina odvaha a nutkání jít dál, protože tam, kam zatím nedohlédla, byl ten úspěch, štěstí a pohodový život. Knížka je psaná velmi lidsky, někdy i lehce neuceleně a skokově, ale aspoň je vidět, že ji psal laik.

  Jolina

  09.03.2017

  Neuvěřitelně silný příběh, vyprávě upřímně a otevřeně. Člověk se až diví, co vše je možné, přemýšlí, jak důležité musí být přesvědčení rodin k vychovávání a vedení dcer. Většina z nich nemá ani ponětí, že některé věci jako obřízka a omezování osobní svobody jsou nepřirozenou součástí životů žen v jiných částech světa…

  Zdenulkaa

  28.12.2016

  Úžasná kniha. Jsem ráda, že jsem toto nemusela prožívat ani já, má dcera, ani moje vnučka.
  Doporučuji k přečtení

  Tigergirl

  28.12.2016

  Úžasná kniha. Čtení bylo opravdu rychlé, protože kniha mě okamžitě vtáhla do děje. Film jsem viděla už dříve, ale kniha vám mnohem detailněji přiblíží život v Somálsku, jeho hlavně starosti a boj o přežití a v mnohem menší míře i jeho radosti…. Při čtení jsem děkovala za to, kde jsem se narodila a co všechno mám. Jsem ráda, že už tehdy někdo promluvil o těchto zamlčovaných praktikách, i když se to asi nikdy nepodaří úplně vymýtit.

  Aymira

  02.12.2016

  Čteno před mnoha mnoha lety, ale dodnes si tuto knihu velmi zřetelně vybavuji. Opravdu se mi vryla hluboko do srdce, především tématem a jeho autobiografickým ztvárněním v podobě, z které až mrazí.

  martiline

  29.11.2016

  Doslova fascinující skutečný příběh. Popsány těžké osudy somálských dětí, dívek a mladých žen. Doporučuji přečíst.

  MimiNinaFuraha

  30.10.2016

  Pěkná kniha poukazující na zcela jinou kulturu a chápání jak ženskosti, tak života samotného. Pěkné čtení, doporučuji 🙂

  lucip

  24.07.2016

  Právě dočteno,jedna z nej knih,co jsem četla

  baral

  12.04.2016

  Jedna z nejlepších knížek, které jsem četla. Hned jsem začala číst i druhý díl.Je to až neskutečné na naše poměry co všechno musí ženy v Somálsku vytrpět.

  Alseri

  08.04.2016

  Nezabudnem na slová sesternice, ktorá mi knihu požičiavala: "Na to, že to bol bestseller som čakala niečo viac." Nuž, Afričanka Waris Dirie, ktorá sa naučila čítať a písať až v dospelosti asi nebude vyškolený literát, napriek tomu dokázala podať a otvoriť desivú tému ženskej obriezky pôsobivo a bez servítok. A za to jej patrí všetka moja úcta.

  Stanenka

  18.03.2016

  Zase jedna kniha na zamyšlení. Velmi obdivuju Waris, jaká je bojovnice. Nejdřív bojovala za svůj život, a pak začala bojovat za práva žen. Během čtení knížky jsem si opět uvědomila, jak je dnešní doba konzumní, chceme víc a víc a přitom někde jsou lidi vděční za trochu vody. Kniha je nasycené tolik dějem, že jsem chtěla číst a číst :-). Můžu jen doporučit!

  May

  18.03.2016

  Pro mě osobně překvapivě dobře napsaná kniha, čte se snadno….. Tedy snadno v literárním slova smyslu ve smyslu obsahovém …. ano přiznávám, brečela jsem u ní… Jistě i muži dokáží s Waris soucítit, ale především my ženy, se alespoň maličko dokážeme do její situace vcítit…, protože skutečně si představit co prožila je v pohodlí a teple obývacího pokoje, obskládaná polštářky na pohovce …. to je nemožné…
  Výborně napsaná kniha o obdivuhodné ženě!

  baral

  01.03.2016

  Kniha je úžasná.
  Velice poutavý a smutný příběh,je neuvěřitelně kruté jak musí dívky a ženy v těchto zemích trpět. Málokterý člověk má v sobě tolik síly a odvahy bojovat proti mrzačení žen.

  Kordullka

  02.02.2016

  Skvělá kniha, která mě seznámila s prostředím Somálska, se životem prostých lidí žíjících v poušti, se zcela odlišnou civilizací. Kniha mě bavila od začátku do konce, kdy odvaha hlavní hrdinku zavedla do jiného světa – Londýna.

  Mishuna

  20.01.2016

  Úžasný příběh, ano, opět kniha, která nás donutí uznat, jakými malichernostmi se zabýváme…

  Dreamless

  26.12.2015

  Šokujúci námet a nádherné autobiografické dielo duševne silnej a nádhernej ženy. Také môžem. Ktoré sa pobijú s osudom a nefňukajú, aký je svet nefér , ale vrazia mu jednu pod bradu!

  Mirkaha

  17.11.2015

  Nejdříve jsem viděla film a potom jsem knížku přečetla. To je snad poprvé, co se mi více líbil film než kniha. Pro mě tato knížka nebyla napsaná tak poutavě. Ano, téma je velmi závažné a stále bohužel aktuální, ale mohlo to být dle mého názoru napsáno tak, aby se člověk lépe dostával do děje. Obdivuji Waris za její odvahu. Klobouk dolů.

  bajinecka

  10.11.2015

  Moje první (a myslím že i poslední – nebudu si kazit dojem) knížka ohledně této tématiky, tj. ženské obřízky. Velice silný příběh, velice silná a statečná osobnost, velice drastické. Můžu k tomu jen říct to, že buďme rádi, že žijeme v naší společnosti…

  playada

  03.11.2015

  Je to výborně napsané, přestože autorka není žádná spisovatelka.

  bookemma

  04.07.2015

  Jedna literární soutěž, vyhlášená kolínskou knihovnou, má zadání: Co bych dělala, kdybych se narodila jako muž?
  Po dlouhém přemýšlení a marných snahách cokoli vymyslet jsem po přečtení této knihy dostala jednoznačný nápad: Bojovala bych proti ženské obřízce. Protože si myslím, že muž v tomto ohledu zmůže více než žena a protože dělat něco s tímto brutálním zacházením s malými i většími děvčátky, kde jsou hygienické podmínky veškeré žádné, je povinností každého z nás. Nemůže si říci, že se nás to netýká. Obzvláště ne v poslední době, kdy jsou hranice spíše pro symbolickou hranu na mapě, a nikoli pro oddělení národů. Říci si, že se mě to netýká, je prokázáním stejné ignorace a brutality, kterou prokazují mnozí, kteří ženskou obřízku podporují. Chápu, že jde o tradice, ale pokud tyto tradice způsobují bolest, smrt a utrpení, je potřeba proti nim bojovat. Všemi možnými zbraněmi.

  Ivana11

  15.06.2015

  Úžasné.