Kúzelné upratovanie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kúzelné upratovanie

Kniha japonskej konzultantky sa z večera na ráno stala svetovým bestsellerom z jednoduchého dôvodu akokoľvek sa usilujeme, nedokážeme vo svojich domácnostiach udržať poriadok. Krátko aj po tom najdôkladnejšom upratovaní veci opäť začínajú žiť svojím životom a chaoticky zaplavovať naše príbytky. Z generácie na generáciu si predávame rozmanité skúsenosti, ale umenie upratovania medzi nimi nie je, hoci patrí k tým najdôležitejším. Priestor, v ktorom žijeme, totiž ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu. Marie Kondo premenila svoju celoživotnú obsesiu najprv na zamestnanie upratovacej konzultantky a neskôr aj na úspešnú knihu. Len v Japonsku sa jej predalo vyše 1,2 milióna kusov a dnes okupuje rebríčky v Európe aj Spojených štátoch. Úspech nevychádza len z toho, že ľudia nezvládajú svoj boj s neporiadkom, ale predovšetkým z toho, aká jednoduchá a účinná je jej metóda. Spočíva v radikálnom vytriedení vecí, ktorými sme sa obklopili, a v ich správnom uložení. Stačí sa držať niekoľkých jednoduchých pravidiel. Veci treba vytriediť v presnom poradí a uložiť iným spôsobom, než sme boli doteraz zvyknutí s mimoriadnym ohlasom sa napríklad stretla jej metóda skladania oblečenia. Marie Kondo radí ponechať si iba veci, ktoré máme naozaj radi, a nezahlcovať priestor ani vlastnú hlavu zbytočnosťami. Výhodou jej metódy je, že ak svoj dom podľa nej upracete raz, stane sa imúnnym voči neporiadku natrvalo.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kúzelné upratovanie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kúzelné upratovanie (0.00 EUR)


Stažení Kúzelné upratovanie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Jinsei ga tokimeku katazuke no maho (2014)

  Žánr:
  Literatura naučná, Dům a byt
  Vydáno: , Premedia
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (121)

  Přidat komentář

  Jessie_K

  08. března

  Mám ráda spisovatelčiny videa o skládání oblečení, organizaci věcí v domácnosti atd., ale nic z toho jsem v podstatě v knize nenašla. Její větší část je věnována tomu jak věci vyhazovat, což by se dle mého názoru dalo shrnout do jednoho odstavce. Chápu, že jako odborník, který se živý úklidem, by měla mít určité zapálení pro věc, ale některé její výroky už hraničí s fanatismem a možná i nějakou duševní poruchou. 😀

  mountik

  03. března

  Autorka je opravdu cvok na entou. Nad některými částmi jsem kroutila hlavou a doufám, že ponožkám nikdy děkovat nebudu, ale jinak je to pěkné napsané a některé tipy jsou opravdu fajn a pomohly mi v boji s krámy uchovávanými v souladu s rodinným mottem "jednou se to třeba bude hodit".

  Roselunda 1928

  01. března

  Kniha pro mě byla jistě přínosem, od té doby, co jsem se jí při úklidu inspirovala, mám opravdu ve věcech pořádek a jsem spokojenější – metodu skládání oblečení můžu jen doporučit 🙂 . Přesto mám několik výhrad – autorka jaksi neřeší, že její "klienti" mohou žít v jednom bytě s rodinou, přineslo mi to nemálo komplikací. Dodržet "neukazujte to svým rodičům" bylo prakticky nemožné. Měla jsem problém vyrovnat se s jejím přístupem k dárkům, přáníčkám a podobným věcem. Nejvíc mě ale šokovaly knihy, vytrhávání stránek jsem málem nerozdýchala. Já bych nikdy knihu nevyhodila, i při tomto úklidu jsem maximálně přesunula mé neoblíbné z mojí osobní knihovničky do rodinné 😀
  Nicméně, celkově jsem ráda, že jsem tu knihu přečetla a myslím, že by si z ní spousta lidí mnoho odnesla.

  Leenah

  04. února

  Souhlasím s většinou toho, co se tady o knize píše – autorka je šílená, některé věci tisíckrát opakuje, kniha by se dala zkrátit na třetinu, aniž by čtenář o něco přišel, ale zároveň je to kniha inspirativní a myšlenka je skvělá. Už jsem si zvládla protřídit šatník a zbavit se asi tří velkých tašek oblečení se skvělým pocitem, protože jsem ty věci stejně nenosila a takhle jsem je někomu věnovala nebo dala na dobročinné účely. Chystám se vyzkoušet KonMari metodu skládání oblečení. Taky jsem prošla svou knihovnu a došlo mi, že sice jsem milovník knih, ale nemusím skladovat knížky, které znovu číst nechci nebo se mě vůbec nedotýkají. Teď hledám jejich uplatnění (prodávám, věnuji knihovně, do antikvariátů), ať můžou dělat radost někomu jinému. A aktuálně se těším na třídění papírů a zbytku věcí, které jsem ještě probrat nestihla. Při takovém úklidu mám radost, cítím víc prostoru a myšlenka obklopování se věcmi, které mám ráda, se mi opravdu líbí 🙂 Akorát holt existují věci, ke kterým vztah nemám, ale jednou za čas jsou potřeba a těch se v rámci ekonomičnosti vzdávat nehodlám… A taky se nechystám zdravit svůj byt, děkovat kabelce a tak 🙂 ale i přesto, že některé kapitoly byly zbytečné a tu poslední jsem měla problém dočíst, tak hodnotím knihu hodně dobře a hodně mi toho přinesla. Teď ještě zbavit se své sentimentality a probrat věci, které mě vážou k minulosti, protože "Neměli bychom si hýčkat svoje vzpomínky, ale věnovat se člověku, jímž jsme se díky těmto minulým zážitkům stali. …. Prostředí, v němž žijeme, by mělo sloužit osobě, jakou se stáváme nyní, a nikoli někomu, kým jsme byli v minulosti."

  Olous1

  31. ledna

  Tak už se těším na úklid. …co všechno vyhodím bez pocitu viny,že to ještě někdy budu potřebovat. Pěkně napsaný návod na to jak si doma udělat pořádek.

  Pavlinek

  30. ledna

  Dobrá inspirace, vyhodila jsme miliony kravin 😀

  K4t13

  28. ledna

  Autorka v podstatě učí lidi to, na co se jiným lidem nasazují léky.

  irskádívka

  26. ledna

  Nejsem čtenář svépomocných knih. Ale tahle mě zaujala. Snadno se čte, myšlenky a návody jsou jasné a jednoduché.
  Autorka sama je trochu moc radikální, nebo spíše byla, podle vlastní výpovědi, zejména v mladším věku. Ale ke čtenářům je laskavá. Nabízí pochopení, nechce dokonalost, ale snahu. Navíc, už jsem podle jejího návodu uklidila prádelník, knihovnu a zbavila se všech těch památečních drobností po lidech, které si už ani nepamatuju. To byla ale úleva.

  Elen.aja

  24. ledna

  Autorka už je na můj vkus mírně šílená v obl. úklidu, ale její tipyjsou inspirující.

  HDosoudilová

  27.12.2017

  I přesto, že jsem knihu nepřečetla úplně slovo od slova celou, ale spíš jen prolistovala, hodnotím třemi hvězdami. V podstatě by se tato technika uklízení dala shrnout do jednoho většího článku. V knize se neustále vše opakovalo. I když ano, ve své podstatě jsem zde našla pár užitečných rad, avšak každému samozřejmě sedne něco jiného.

  Lu_Si

  26.12.2017

  Stačilo by to na článek v časopise. Autorka nesympatická, zralá na terapii…

  tsai.

  17.12.2017

  Nejsem si úplně jistá, jak tento počin hodnotit. Na jednu stranu je autorka v hodně ohledech dost extrémní (viz to trhání stránek z knih, protože se jí nic nechce opisovat apod.) a pořád opakuje to samé dokola jako mlýnek. Na druhou stranu kniha splnila účel, vyhodila jsem několik pytlů, vypadá to tu líp a líp se tu dýchá, když není pokoj zaházený nepotřebnými věcmi (najednou naprosto chápu autorčino nutkání pročistit celý byt a vyhazovat věci ostatních členů rodiny, ale to bych si opravdu nedovolila). Popravdě mě nikdy nenapadlo, že toho mám tolik a díky této knize jsem začala při nakupování věcí víc přemýšlet a koketovat s minimalismem. Spousta lidí říká, že k tomu, aby si uklidili, rozhodně nepotřebují knihu, ale až tahle kniha byla tím, co mě donutilo úklid dokončit, udělat to pořádně, projít všechny věci a povyhazovat zbytečnosti místo toho, abych je zase vrátila na místo s tím, že by se někdy mohly hodit.

  I když se dá knížce vyčíst hodně věcí, to, že člověka nakopne, se jí musí nechat.

  Seditka

  10.11.2017

  O knížce, kterou jsem si chtěla koupit, a u které jsem po jejím přečtení byla ráda, že jsem si jí nekoupila…
  Vlastně tak stále přemítám, jak k této knize přistupovat. Jestli jako ke zpovědi osoby trpící obsedantně kompulzivní poruchou zaměřenou na neustálé uklízení a redukci vlastněných věcí, nebo jako k seriózní publikaci, která udělala z obyčejného úklidu doslova vědu hodnou napsání metodologické příručky? A právě tahle nerozhodnost podpořená neustálým omíláním nepříliš šťastného dětství autorky ručičku vah mého hodnocení přechyluje směrem k prvně zmíněnému.
  V rámci interkulturní kompetence je navíc docela těžké vysvětlit, že "oblečení na doma" prostě potřebujete, protože nebudete dělat dřevo na zimu v mohérovém svetříku, nebo že na houby do lesního podrostu nevyrazíte v mokasínkách a plisované sukni. Uznávám, že pár triků je dobrých, ale předpokládám, že k podobnému výsledku by člověk došel i při třídění se špetkou selského rozumu bez metody KonMari. A své knihovny, svých milovaných knih s vylisovanými čtyřlístky a sojčími pírky se rozhodně nevzdám/ 🙂

  adlak

  19.10.2017

  Jelikož mě tyto věci zajímají, tak to byl pro mě dobrý přínos nových Informací. I když se některé věci často opakovaly, připadalo mi to spíš, že autorka chtěla, aby se to vrylo do paměti. Takové to opakování matka moudrosti. Přesto se to nedá brát úplně doslova a skoro všechno vyhodit. Když však každá věc bude mít své vlastní místo, pak by neměl vzniknout ten nepořádek..taky mě to přimělo k některým změnám v domácnosti, které bych chtěla časem zavést.

  medialstar

  15.10.2017

  Jak tohle hodnotit. Marie Kondo je rozhodně střelená, posedlá úklidem a puntičkářka. Dokázala to, co šlo říct pár větami, natáhnout na uctihodných (skoro) 200 stran. Kdo to umí? 🙂
  Říká, že všechno, co vám nedělá radost musí pryč, ať je to cokoliv. A když vám to bude časem chybět, zase si to koupíte. No dobře. Trochu proti eko trendu. Dojde i na vraždu knihy, kdy se trhá a škube a pro mě to byl mord jak v severské detektivce. Vyhazovat fotky, no to snad…. Pak vám na konci řekne úklid není všechno, jenže my víme, že pro ni je to celý život. Ale ať jen nerýpu. Dostaneme možnost její posedlost pochopit, a já se jí zas tak nedivím. I japonská mentalita tomu jistě nahrává. Ale v knize jde především o to, jak si uklidit okolo sebe a tím vlastně i v sobě. Protože tohle funguje spolehlivě. Její metoda je tak prostá a proto se o ní asi tak mluví. Plné bydlo vyčerpává. Stejně je to trochu bizár, že si dnes už lidi čtou i o tom, jak mají uklízet. 🙂
  Ale ať je to s obsahem knihy jak chce, rozhodně mě nakopla otevřít skříň a redukovat. A to jsem jen chtěla vědět, proč to prokrindapána vzbuzuje takový ohlas.

  Kačta

  09.10.2017

  V knížce se prakticky pořád dokola opakuje jedno a to samé – nehromadit věci, ale vyhazovat vše nepotřebné. Knížka mi dala hodně, protože jsem typický sysel, takže po jejím přečtení jsem se nemohla dočkat, až rady přenesu do praxe. Třeba na vytřídění a srovnání šatníku je to super. Nicméně budu muset číst ještě jednou, abych se pustila i do dalších oblastí 🙂 Pomohlo mi hlavně to, aby se člověk citově odpoutal od krámů, které například dostal darem, ale nelíbí se mu. Knížka je napsaná čtivě, i když některé pasáže o autorčině dětství jsem měla chuť přeskočit.

  MagdalénaD

  16.09.2017

  Knihu jsem se rozhodla přečíst jednak kvůli jedné své brněnské kamarádce, jednak proto, že jsem zjistila, že co se týče anglické četby, ze všeho nejlépe se mi čtou "příručky". 🙂
  .
  Věděla jsem, co zhruba od metody KonMari čekat, a tak jsem nebyla překvapená, že bych měla zdravit svůj dům, že věšet by se mělo jen to oblečení, které tak vypadá šťastnější, a že kabelka může být unavená.
  .
  Abych řekla pravdu, ta "ezoterika" a částečná personifikace věcí mi v knize až zas tak nevadila. Spíš mě děsila představa, že kdesi v Japonsku před pár lety opravdu žila holčička, která snad veškerý svůj volný čas trávila uklízením a která se cestou ze školy stavovala v knihkupectví, aby si prohlédla nejnovější publikace o bydlení. Ale ono to vlastně do toho příběhu zapadá Marie Kondo i přiznává, že neměla moc kamarádů, a tak důvěřovala spíše věcem.
  .
  Mně ty metody vlastně nepřijdou až tak šílené. A možná cynicky v tom vidím skvělý marketingový tah, který funguje. Hned vysvětlím… V knize je mimo jiné zmíněno např. to, že bychom měli v zimě dojít pozdravit svoje letní oblečení a v létě to zimní – aby vědělo, že jsme na něj nezapomněli a že jej máme rádi. Na první přečtení jsem si říkala: "Wtf, co je to za blbost?" Ale když se nad tím člověk zamyslí, dává to smysl, i když nevěříme, že naše oblečky mají city. Když se totiž během léta dojdeme podívat na své svetry a kabáty, udržíme si přehled o tom, co máme ve skříni, a nepodlehneme tak snadno v září pocitu, že nemáme co na sebe a že si nutně musíme koupit nový svetr. A ušetříme se tak pozdějšího zjištění, že jsme si vlastně přinesli už třetí šedý svetr. Tím pádem nekupíme doma věci, které se nám už nemají kam vejít… Pointa je v tom, že takto zaobalené to působí (minimálně pro západní kulturu) dost šokézně a snáze se to prodává – vždyť i já jsem si knihu chtěla přečíst vlastně jen kvůli unaveným kabelkám a zhrzeným ponožkám. Kdyby to bylo podané tak prakticky, jak jsem to popsala já, kniha by rozhodně nebyla bestsellerem. A tenhle cynicko-skeptický rozbor jde aplikovat na většinu "pouček" z celé knihy.
  .
  Nechci být ale jen kritická, kniha se četla velmi dobře (i v angličtině) a rozhodně jsem si odnesla několik tipů, jak se stavět ke svým věcem a k jejich ukládání. Mít jen to, co potřebujeme, nedělat si zásoby, mít o všem přehled, uklizeno – vždyť to je to, po čem člověk touží.

  ujetik

  12.09.2017

  Návod na to, jak se popasovat s nepořádkem. Aneb jak začít s minimalismem

  necky

  07.09.2017

  I když knížka je místy zdlouhavá a třeba úvodní povídání by mohlo být kratší, tak jako celkem mi kniha dala hrozně moc. Určitě doporučuji přečíst, je to jeden z dalších pohledů na úklid a uspořádání věcí.

  ji7967

  30.07.2017

  Občas se nemohu zbavit pocitu, že autorka je totálně posedlá uklízením (nebo spíše nakupováním a pak vyhazováním) a protože tomu zasvětila celý život, asi byl dobrý tah, že myšlenky a své "objevy" shrnula do knihy. Osobně jsem našla a inspirovala se v mnoha oblastech a fakt její rady fungují. Některé rady nejsou za mě příliš schopné života… většina však ano. Kdo se topí v papírech, knihách, oblečení a je mu líto vše staré vyhodit, určitě se v knize inspiruje. Doporučuji 🙂 i přesto, že mi vadí myšlenka stovky pytlů "odpadků", které by mohly být jiným užitečné (například staré oblečení, nebo nečtené knihy) – co s odpadem kniha neřeší. I když pravda… je to kniha o úklidu.

  Aktenanka

  24.07.2017

  Uzasna knizka – nebo spis uzasna metoda. Knizka je zbytecne natahnuta a pise dokola o tom samem. Nicmene odkaz, ktery v ni je, mi zmenil zivot. Vzdycky jsem si myslela, ze jsem bordelar a ze nikdy nezmenim fakt, ze si ve vecech nedokazu udrzet poradek. Tahle kniha mi otevrela oci a zmenila u me doma spostu veci (zbavila me spoustu veci). Diky.

  Janeee

  16.07.2017

  Velmi přínosná kniha. Nevím, jestli budu tak razantní, jak se tam píše, ale určitě své věci všechny proberu a myslím, že to bude mít velký efekt. 🙂

  petulka.sasanka

  08.07.2017

  Knihu jsem přečetla jako procvičení rychločtení. Několik zajímavých nápadů – určitě inspirativní, ale informace se často opakují, nelíbí se mi uspořádání knihy.

  asperula

  04.07.2017

  Kniha mě hodně nakopla. Sice jsem nevyhodila úplně vše, co mi nepřináší štěstí, ale pár pytlů to bylo a průběžně se pokoukávám, čeho bychom se mohli zbavit dál. Je pravda, že některé věci jsme tu měli jen proto, že jsme je prostě měli, ale jen zavazely. Taky se mi líbí její způsob skládání oblečení. Jednou si pořídím zásuvkovou skříňku, ale bohužel v obyčejné skříni s poličkama, je to těžko aplikovatelné.

  katynais

  01.07.2017

  Některé řady dobré,ale vubeccse mi nelíbil styl jakým byla napsana

  Malachime

  16.06.2017

  Jsem člověk, který rád hromadí pěkné věci, dárky, oblečení, čistící prostředky a mnoho dalšího a současně miluje vážně dobře uklizený byt, proto byla tahle knížka přesně pro mě. Ani nemusím popisovat s jakým nadšením jsem se po dočtení vrhala do úklidu a zbavovala se všeho nepotřebného. Očišťující kúra, která mi přináší doteď radost. Chápu, že kniha není pro každého, ale mě opravdu moc bavila.

  daza.dt

  07.06.2017

  Po vzoru knihy, jsem provedla úklid šatníku – psychicky připravena, dostatečně namotivována, s doporučeným vytyčením cíle a úsměvem na líci, jsem po 3 hodinách zjistila, že panelák nebude asi nikdy vypadat jako ideální asijský dům o rozměrech 3 x 7 rohoží. Energie Či lehce probíhá mezi zavěšenými ramínky, ale popisovaný harmonický zázrak se nějak nedostavil. Jen charita se zaraduje – 9 pytlů po 240 litrech 🙂
  Doporučuji přečíst, člověk se začne koukat na vše trošku jinak. Ale stejně si myslím, že autorka je trošku šílená

  darinakovacova

  04.06.2017

  Sotva jsem se rozhodla vyhradit své kabelce – přesněji na její "vnitřnosti" – box na řádný odpočinek, zčista jasna se objevila perlová náušnice, kterou jsem již oplakala. Něco na tom bude…. neříkám, že dělám vše, tak jak autorka doporučuje, ale inspirativní kniha o tom, jak uspořádat domov a možná i život, to opravdu je

  Felsenberg

  04.06.2017

  Geniální kniha. Jak si udělat pořádek kolem sebe, ve své duši, ve svém životě. Mně změnila život. Díky Marie.

  Chrusticek

  17.05.2017

  Knížku je potřeba brát s reservou –
  něco se dá praktikovat něco ne ,ale co mi vadilo hlavně že spoustu věci autorka opakuje znovu a znovu, knížka by mohla byt poloviční . Ale našla jsem i fajn rady 🙂