Krev a jed Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Krev a jed

1. kniha cyklu Farseer

První část fantasy cyklu vypráví o dětství a dospívání levobočka panovnického rodu v království Šesti vévodství.
Zanedlouho po příchodu šestiletého Fitze, nemanželského syna následníka trůnu, na královský hrad abdikuje jeho otec ve prospěch mladšího bratra a odchází do vyhnanství. Osamělý a všemi opovrhovaný chlapec je svěřen do péče čeledína a jeho jedinými přáteli jsou děti z přístavní čtvrti. Po třech letech si jej všimne král a rozhodne se využít jeho mimořádné vnímavosti a nadání ve svůj prospěch. Fitz se nejen naučí jezdit na koni, zacházet se zbraněmi, číst a psát, ale je dokonce zasvěcován do tajů řemesla úkladného vraha. V neklidných dobách, kdy je království ohrožováno agresivními a záludnými mořskými nájezdníky, dostane příležitost, aby projevil oddanost králi a osvědčil své schopnosti. Čtivý román je stylizován jako vzpomínky hlavního hrdiny, sepisujícího historii dynastie Farseerů. Jeho další osudy zachytí druhá část cyklu pod názvem "Královská magie".
Kniha v českém jazyce!


Stažení Krev a jed zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Krev a jed (0.00 EUR)


Stažení Krev a jed zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Farseer (1.)

  Originální název:

  Assassin’s Apprentice (1995)

  Žánr:
  Romány, Fantasy
  Vydáno: , Návrat
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  špulo

  24. ledna

  Pomalé, pomalé, pomalé… Nápad biedny, originalita žiadna. Keďže je celá séria v českom vydaní rozdelená na 9 kníh, človek sa v tejto knihe v podstate ani ničoho zaujímavého nedočká. Celú sériu som zhodnotil až pri poslednom diely. Cca 30%…

  Weezing

  28.09.2017

  Samostatně tuto knihu nemá moc smysl hodnotit, protože se jedná o první polovinu knihy Assassin’s Apprentice, která byla z nějakého důvodu v českém vydání rozdělena na dvě části – Krev a jed + Královská magie (a celá trilogie dokonce na 9!). Takže můj komentář se bude vztahovat ke kompletní knize.

  Ze začátku to vypadá dost genericky. Máme tu kluka Fitze, který je nemanželský syn prince zdejšího království. Začnou ho vychovávat a (ne)překvapivě je dobrý skoro ve všem. Děj se také ze začátku celkem táhne. Fitz prostě tráví všechen čas na Buckeepu a my čteme popis toho jak se učí všemožným dovednostem – to už jsem viděl stokrát. Toto zabere asi 2/3 knihy Krev a jed (ale na druhou stranu je to krátká kniha). Poté ale co opustí Buckeep a vydá se do světa, tak se příběh stane celkem zajímavý a relativně nepředvídatelný.

  Království, ve kterém se příběh odehrává, je ohrožováno tajemnými nájezdníky na rudých lodích. Ti mají možnost z lidí, které zajmou vysát jakoukoliv "lidskost". Postižení lidé pak jen útočí na kohokoliv na koho netrefí (včetně ostatních stejně postižených). Jinak obecně svět je z hlediska fantasy knih spíše standardní s pár zajímavějšími nápady tu a tam.

  Hlavním plusem knihy jsou dobře propracované charaktery postav (hlavně kladné a neutrální). Jejich povaha, chování, motivace atd. dávají smysl a působí opravdově. Záporáci jsou už slabší, když to trochu přeženu, tak ti jsou prostě zlí a nemají rádi Fitze. Je ale pravda, že příběh je vyprávěn pouze z pohledu Fitze, takže není moc prostoru pro vysvětlení postojů ostatních postav.

  Tuto knihy jsou se rozhodl přečíst, protože autorka a její série z tohoto světa jsou v zahraničí hodně populární. Musím říct, že první díl byl solidní a nejspíš budu v sérii pokračovat, protože zde vidím určitý potenciál.

  gilthix

  16.04.2013

  Kluk sirotek se musí protloukat a postupně se z něj vlivem neočekávaných okolností stává přísně kladná postava a směřuje k velkému hrdinství. Takových už jsem viděl a bohužel tahle se čte podprůměrně špatně.