Krejčík z Gloucesteru Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Krejčík z Gloucesteru

Krejčík z Gloucesteru je podobně jako Cvrček na krbu od Charlese Dickense vánočním příběhem s pesimistickým dějem, ale nakonec šťastným koncem. Jako ve všech svých dílkách se autorka zaměřuje na sblížení člověka s malými zvířátky.
Chudý krejčík žije v malé pronajaté kuchyňce, kde pouze přespává a ráno odchází do své dílny pracovat. O domácnost se mu starý kocour Simpkin. Společnost jim oběma však dělají všudypřítomné myšky, jimž občas šetrný krejčík věnuje poslední kousíček látky velký tak na myší obleček. Krátce před Vánocemi získal krejčík dobrou zakázku, měl totiž ušít starostovi kabát na svatbu. Krejčík ale onemocněl, proto mu nezbylo než poslat kocoura pro hedvábíčko na dírky. V jeho nepřítomnosti pak celý zmalátnělý pustil všechny myšky, jež si Simpkin ukrýval pod hrníčky. Když na to kocour přišel, ukryl krejčíkovi hedvábíčko do konvice a dělal, že jej nemá. Ubohý muž z toho ještě více onemocněl, proto ani nemohl pracovat. Teprve o Božím hodu mu Simpkin vzácné hedvábíčko vrátil a šťastný krejčík se již uzdravený mohl vydat do své dílny, kde ke svému úžasu našel již celý kabát nádherně vyšitý drobnými květy a se vzkazem od myšek, které nemohly dodělat poslední dírku, protože zrovna došlo hedvábíčko. A tak krejčík z Gloucesteru pro starostu města
připravil tak krásný kabát, že se díky němu stal slavným v širém okolí, protože nikdo nedokázal tak krásně vyšívat, aby jeho steh byl tenký, jako by jej šily myšky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Krejčík z Gloucesteru zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Krejčík z Gloucesteru (0.00 EUR)


Stažení Krejčík z Gloucesteru zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Tailor of Gloucester (1995)

  Žánr:
  Pro děti a mládež, Pohádky
  Vydáno: , Aurora
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  aginecka

  01.01.2017

  Kouzelný malý příběh v krásném balení!

  reader.007

  10.05.2014

  Byl to první a na dlouho jediný příběh který u nás od B.P. vyšel a mě tenkrát tak okouzlil tím drobným vydáním a přepůvabnými kresbami, že jsem ho v knihkupectví prostě nemohla nechat, i kdybych si kvůli němu měla odpustit večeři :-))
  A na vánoční čtení dětem je to určitě lepší než Dickensova Vánoční koleda.

  Samira

  06.04.2014

  Nádherný, propracovaný a okouzlující vánoční příběh. Mám ho asi od Beatrix nejraději. Všechny jsou úžasné, ale tenhle má ještě něco navíc.
  Doporučuji!

  Renfri J

  31.07.2013

  Kouzelná pohádka a krásné obrázky … 🙂