Královská cesta Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Královská cesta

Pražská Královská cesta jako historická spojnice mezi královým měšťanským sídlem (královým dvorem) a sídlem reprezentativním (Pražským hradem) představuje ojedinělý architektonický i urbanistický celek a unikátní soubor stavebních slohů. Zahrnuje šlechtické paláce i měšťanské domy, v nichž vzkvétala řemesla, obchody, hostince nebo hospody. Kniha prostřednictvím starých fotografií, pohlednic, grafik a dalších materiálů představí zmizelou výstavbu, proměněná zákoutí, prostranství, průčelí či dvory a zaměří se na Královskou cestu jako na místo, v němž se potkával všední život, historická tradice, architektura a kulturní historie. Poprvé v historii bádání o Praze je téma popsáno nejen z hlediska umělecko-architektonického vývoje, ale také s ohledem na každodennost a zmizelý všední i sváteční život obyvatel staré Prahy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Královská cesta zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Královská cesta (0.00 EUR)


Stažení Královská cesta zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Architektura, Cestopisy a místopisy, Pragensie
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  Daydreamer

  28.11.2016

  Celkem zajímavá publikace, jejímž největším kladem jsou snímky ze staré Prahy. Samozřejmě zde naleznete fotografie notoricky známé, ale je zde i řada takových, které jsem dosud nikde publikované neviděl. Celostránkové zobrazení u řady těchto snímků je rovněž plusem. Co se týče textu: o Praze toho mám už dost načteno, takže pro mne osobně první dvě kapitoly nepřinášejí mnoho nového. O něco zajímavější je pak kapitola třetí o zmizelých stavbách, i když i zde platí ono již zmíněné – pokud jste seznámeni se Zmizelou Prahou(Wirth, Poche, Vojtíček, Volavková) a se skělou trilogií od paní Bečkové(Staré Město, Nové Město, Malá Strana a Hradčany), není zde mnoho nového(s tím se ale dá pochopitelně počítat). Nejzajímavější tak zůstává kapitola čtvrtá( Zmizelá každodennost…), kterou jsem si přečetl opravdu s chutí.
  Co mně na knize ale vadilo, jsou takzvané poznámky. Dle mého je kniha skutečně "přeopoznámkovaná". A to tím spíše, že ve skutečnosti to žádné(až na několik málo vyjímek) vysvětlující, doplňující či rozšiřující poznámky vůbec nejsou. Pod "poznámkami" totiž naleznete pouze citované zdroje, což bývá v jiných publikacích uvedeno obvykle jako "seznam použité literatury". Takzvané poznámky nejsou navíc uvedeny průběžně pod textem, což je uživatelsky mnohem přívětivější. Umístění na konci knihy pak nutí čtenáře neustále listovat sem a tam. V tomto případě je to ovšem, z důvodu výše uvedených, zcela zbytečné.