Královna Kristýna Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Královna Kristýna

Podtitul: pohnuté osudy švédské panovnice

Životopis švédské královny Kristýny zachycuje soukromý i veřejný život ženy, která proslula jako jedna z nejkontroverznějších evropských panovnic.

Kristýna díky předčasné smrti svého otce Gustava Adolfa nastoupila na švédský trůn již v šesti letech. Brzy získala pověst velice zvláštní panovnice. Od samotného narození se vedly spekulace o její sexualitě a sexuální orientaci. Dívka se od mládí vyznačovala jistými maskulinními rysy v chování, názorech i vzhledu. Navíc odmítla typický ženský úděl – nevdala se, ba ani neporodila Švédsku následovníka. Svůj život zasvětila evropské politice, vědě, podporovala také umění. Chtěla ochutnat od všeho nového, co jí 17. století nabízelo. Ke svému dvoru pozvala mnoho učenců a vědců, mimojiné zde žil a zemřel slavný Descartes. Na druhou stranu dokázala být i tvrdá a krutá vůči těm, kteří upadli v nemilost. Nikdy se nezbavila dětinských vrtochů a rozmarů. Panování ji – na rozdíl zájmu o evropskou politiku – unavovalo. I proto se nakonec vzdala trůnu, přestoupila z luteránství ke katolicismu a uchýlila se pod ochranu papeže. Portrét královny Kristýny odhaluje kladné i záporné stránky této nevšední osobnosti. Je velmi vzdálen některým romantickým představám.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Královna Kristýna zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Královna Kristýna (0.00 EUR)


Stažení Královna Kristýna zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Christina: Queen of Sweden (2004)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Ikar (ČR)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  JeKa

  25.09.2015

  Velmi zajimava publikace o kralovne, ktera nechtela byt kralovnou, ale vladnout po zbytek zivota touzila. Svedske dejiny nejsou v nasich zemepisnych sirkach uplne zname, publikace tak ceskemu ctenari odhaluje nova stokrat neomilana zakouti. Pokud vas jiz nebavi stokrat se opakujici knihy o Sisi a presto se chcete dozvadet neco o zajimavem a netypickem zivote zeny, ktera se narodila na vysluni, vrele doporucuji.

  mončičáček

  10.05.2014

  Velmi zajímavý životopis jedné z nejrozporuplnějších vysoce postavených žen evropské historie. Čtyři hvězdičky dávám za překlad, protože občas jsou stylistické chyby v textu a podobně. Ale času stráveného nad stránkami rozhodně nelituju, doporučuju všem milovníkům "gender history" 🙂