Král musí zemřít Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Král musí zemřít

Románové převyprávění starověké báje o athénském hrdinovi Théseovi.
Na dvoře jeho děda v Troizeně přes dobrodružné tažení k Aigeovi, králi athénském, jenž je jeho skutečným otcem. Děj pokračuje Théseovou dobrovolnou poutí na Krétu, kde je jedne ze skupiny lidských obětí, určených Minotaurovi, brzy vynikne a stane se vůdcem celé skupiny tanečníků s býky. Posléze se stane hlavou vzpoury, která vede ke zkáze Labyrintu a zrůdného Minotaura.Kniha v českém jazyce!


Stažení Král musí zemřít zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Král musí zemřít (0.00 EUR)


Stažení Král musí zemřít zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The King must die (1958)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (6)

  Přidat komentář

  woodward

  22.03.2016

  Dvoudílný román o Théseovi (druhý díl se jmenuje Býk přichází z moře) je vcelku pěkné vyprávění, jež starobylou pověst nahlíží očima moderního člověka (ať už si pod tímto pojmem představujeme cokoliv). Byla to jeden čas taková móda. Podobně i Robert Graves geniálně převedl legendu o Zlatém rounu do střízlivých výrazových prostředků literatury moderního věku. Filosoficky je mi pohrdavé shlížení na starodávné pověsti trochu proti mysli – nemám rád nadutost v žádné podobě a historické romány jsou žánrem, kde se nafoukanost současnosti ve vztahu k minulosti (často zcela neopodstatněná) dost přehání. Ale Mary Challans Renault napsala svůj román dobře, se znalostí věci, a její vidění nadpřirozených či nepřirozených aspektů příběhu z pozice "reality" (kdoví, co se myslí pod tímto pojmem, že?) nepůsobí nadutým ani urážlivým dojmem.

  Plútarchos

  22.03.2016

  Románové převyprávění starověké báje o athénském hrdinovi Théseovi. Z dětství jsem si pamatoval knížku ‘Staré řecké báje a pověsti’, takže jsem byl celkem příjemně překvapen, když autorka všechny mytické bytosti nahradila skutečnými reálnými postavami – namísto obra přerostlý loupežník s kyjem, namísto bestie s lidským tělem a býčí hlavou člověk s maskou býka. Literatura faktu aneb takto to asi mohlo být. Příběh je vyprávěn očima hlavního hrdiny a proto mi někdy popisem svých schopností vzdáleně připomínal otroka Taitu z knihy W. Smitha ‘Řeka bohů’. Ta jeho nesmrtelnost je samozřejmě v pořádku – je přece zaslíben Poseidónovi! Některé pasáže mi připadaly zdlouhavé, některé jiné zase jakoby zkrácené – avšak celkově hodnotím příběh jako zajímavý a čtivý pohled na bájnou minulost, hrdiny a božství, na jednu známou starobylou báji…

  https://cs.wikipedia.org/wiki/Th%C3%A9seus

  Vltaava

  25.09.2015

  Jako teenagerovi se mi to moc líbilo, jakož i pokračování Býk přichází z moře.
  Klidně bych si to i přečetla znovu, kdyby nebylo tolik jiných knih….

  aktak1203

  01.08.2013

  Kniha není špatná, jen bych měla jednu výtku k závěru knihy – neznat báji o Theseovi moc bych závěru nerozuměla. Jinak doporučuji spíše jako čtení pro teenagery, které báje baví, já už mám toto období za sebou.

  Katuska001

  21.02.2013

  Pěkný příběh ze starořecké historie vypráví o dobrodružstvích antického hrdiny Thesea a jeho putování.

  nightlybird

  12.05.2011

  Každý, kdo si oblíbil řeckou mytologii nebo historické romány, by si neměl nechat ujít knihy Mary Renault. Autorka zpracovala starý mýtus velmi přesvědčivě a její dva romány nám přiblíží nejen dobu a místo, dají nám nahlédnout do způsobu myšlení lidí, jejich života. Jistě tomu napomáhá i postava hlavního hrdiny – Theseus je jakýmsi antickým dobrodruhem a jeho život plný zvratů napomáhá k řekněme "akčnosti" děje a určitě si jej řada čtenářů oblíbí stejně jako jsem si jej i autorku oblíbil já. Kniha není příliš obsáhlá, její obě části se dají číst i samostatně a jsou neobyčejně čtivé. Speciální doporučení – je zvlášť vhodná k četbě na dovolenou, zejména pokud byste jeli na Krétu a do programu zahrnuli návštěvu a prohlídku místa děje – Knossos s jeho rozsáhlými pozůstatky, tou spoustou komor a komůrek, zbytky nástěnných maleb a vůbec celým areálem, který doslova dýchá historií. To by nesporně zážitek z četby umocnilo.