Král Havany Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Král Havany

Havana konce devadesátých let. Všude špína, smrad a hlad, hroutící se domy, nefungující služby, potkani, zlodějíčci, vyžírkové, veksláci, kšeftaři, děvky a prostituti všech sexuálních orientací, dementi a poloblázni… Do takového světa je vržen šestnáctiletý protagonista Reynaldo, když uteče z polepšovny, kam se dostal po brutální smrti všech členů své rodiny. Nic neumí, ani přemýšlet, nikam nesměřuje, nežije ze dne na den ani z hodiny na hodinu, ale z vteřiny na vteřinu. Věčně špinavý, zavšivený a hladový ví jen jedno: svou Havanu miluje, jaká je, a má rád život, byť „plnej sraček“. Jako ostatní muži a hlavně ženy v knize se řídí kubánským příslovím – co jsem si užil, to mi už nikdo nevezme. Protlouká se městem od ženy k ženě a jeho jediným kapitálem, na Kubě zjevně vysoce ceněným, je nadstandardní sexuální výbava. Děj, založený na skutečných událostech z černé kroniky, autor líčí velmi syrově, až brutálně lakonickým stylem. Využívá pohled jednoduchého kluka, který svou přímočarostí čtenáře často šokuje nebo zhnusí, ale místy i dojímá. I v nejhorším marasmu může problesknout něha a láska…Kniha v českém jazyce!


Stažení Král Havany zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Král Havany (0.00 EUR)


Stažení Král Havany zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  El Rey de La Habana (1999)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Garamond
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Zorka

  23.03.2015

  Skipe, myslím, že jsi to vystihl naprosto přesně: "Gutiérrez píše strohým stylem, žádné kudrlinky na ozdobu, všechno hezky přímočaře a veškerou bídu a hnus života hlavního protagonisty nám prakticky chrstne do ksichtu jako kýbl plný sraček."

  Četla jsem krátce po Nabarveném ptáčeti, na který by se podobný komentář hodil jakbysmet, a takhle koncentrované – to byl tedy mazec.

  11karina

  25.08.2014

  …zprvu jsem knížku četla jako letní oddychovku, ale příběh graduje a od poloviny čtenář tuší, že si moc neodpočine. Surově popsaný život havanské spodiny, přežívající ze dne na den, z minuty na minutu…dává tušit, že tohle nemůže dobře dopadnout.

  Skip

  08.05.2012

  Tato kniha rozhodně není pro citlivky. Jde o jedinečnou ukázku tzv. špinavého realismu. Gutiérrez si vůbec nebral servítky a jeho explicitní popisy špíny, chudoby, všobecného rozkladu, divokého sexu a redukce všeho lidského až na úroveň jakési prvotní primitivnosti vyvolávají chvílemi až fyzické pocity nevolnosti, přičemž intenzita, četnost a délka trvání těchto pocitů závisí na nátuře toho kterého čtenáře. Já jsem vcelku otrlý, ale byly momenty, kdy i mě autor dostával do stavu, že jsem se necítil moc příjemně. Gutiérrez píše strohým stylem, žádné kudrlinky na ozdobu, všechno hezky přímočaře a veškerou bídu a hnus života hlavního protagonisty nám prakticky chrstne do ksichtu jako kýbl plný sraček. Jde o velmi nepříjemnou knihu, zaznamenávající jeden život z mnoha, které jsou žity v místech, o nichž si jen těžko dokážeme my, celkem v pohodě si žijící lidé, něco představit, a proto je dobré dostat alespoň čas od času takovouhle facku v podobě velmi kvalitní literatury.