Král bez přílby Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Král bez přílby

Dramatik, scenárista a prozaik Oldřich Daněk nás v historickém románu Král bez přílby přivádí do Čech, ale také třeba do Polska, Uher, Rakous a německých zemí na sklonku 13. a počátku 14. století. A kdo je oním "králem bez přílby"?
Panovník, který se vyhýbal vojenským střetům, ale přesto dobyl lán Evropy silou zbraní, vládce, který se bál bouřky a koček, ale přesto svou diplomacií a mocí kutnohorského stříbra rozšířil přemyslovskou vládu od Baltu až k uherské pustě a vysloužil si obdiv i závist Evropy. Byl to Václav II., král český a nakonec i polský. Muž, jehož těžce poznamenalo svízelné dětství a který celý svůj život snášel břímě srovnávání se slavným a rytířským otcem – králem železným a zlatým Přemyslem Otakarem II.
Václavovo pochybování o sobě samém, jeho vnitřní prohry i vítězství, jeho lásky, ale i komplikovaný vztah k otčímovi a schopnému zemskému správci Záviši z Falkenštejna, který je nakonec z královy vůle popraven – to vše líčí tato kniha. A nakonec, v souladu s dějinami, dopřeje Václavovi válečnou odplatu za Moravské pole, kde v proslulé, byť ztracené bitvě padl jeho otec…Kniha v českém jazyce!


Stažení Král bez přílby zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Král bez přílby (0.00 EUR)


Stažení Král bez přílby zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Československý spisovatel
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  likaf

  27.04.2017

  V některých částech se mi zdál děj moc zdlouhavý a vyprávění příliš rozvláčné. Ale jako celek se mi kniha líbila. Snad proto, že období Přemyslovců patří k mému oblíbenému :-)))
  Rozhodně doporučuji k přečtení.

  gwineth

  17.03.2016

  Kniha je psána velmi osobitým stylem. Kdo očekává akční četbu, bude nutně zklamán, přesto děj, jakkoli pomalý, v žádném případě nepostrádá napětí. Komu sedne tento styl psaní, musí knížku doslova hltat. Propracovaná psychologie postav stojí v popředí pomalu plynoucího děje a celková atmosféra historicky věrného románu vás vtáhne a nepustí.

  Atuin

  15.11.2015

  Taková kniha mi vyloženě sedla, protože to přesahuje laťku pouhého historického románu, nezůstává to zploštělé a ochuzené. Celý komplet jeho knih je výbornou ukázkou. Velice doporučují všem kdo má o takový žánr třeba jen letmý zájem, kniha absolutně nezklame.
  Téměř celou , ne vlastně celou knihu jsem se jen sotva dokázala od četby odtrhnout.

  JohnnyBane

  31.05.2015

  ,,Proč se pořád toužíš stát králem krvavých bitev ? Jsi králem míru, jsi král bez přilby…
  Král Bez přilby Oldřicha Daňka se řadí k tomu nejlepšímu co si na téma Přemyslovci můžete přečíst. Většina historických romanopisců nedokáže upustit od suchého převyprávění historie s plochými a jednotvárnými postavami. Potom je zde ještě horší skupina (většina ženských autorek Vaňková, Ciprová ,Whitton) která si historii a postavy ohýbá takovým způsobem, že místo historického románu drží čtenář spíš fantasy harlekýnku. Naštěstí tohle není případ Krále. V knize sledujeme život Václava II. od nástupu na český trůn. Hned od začátku vás překvapí propracovanost postav, Daňek nám předkládá skutečně živoucí a psychologicky propracované postavy. Dědic poražené země do kterého se vkládají obrovská očekávání, stejná jako do jeho otce… Vítěz bitvy na Moravském poli, jehož před volbou římským králem považovali za chudého slabocha, královna regentka v rozvrácené zemi hledá spojence.. Jako čtenář vnímáte tu dusnou atmosféru, vnímáte zklamání, příkoří a pohrdání které se snáší na postavy, cítíte s nimi radosti i zklamání. To se jen tak nějakému autorovi nepodaří a když, tak většinou na úkor historické věrohodnosti. Oldřich Daněk dokázal velmi dobře respektovat historická fakta a historické nesrovnalosti, kterých si byl vědom vypsal. Kniha má vše co kvalitní kniha mít má, takže neváhejte!

  MarkétaLore

  24.05.2015

  Knížku jsem si koupila náhodně. Záviš z Falkenštejna je totiž moje nejoblíbenější postava. Nejdřív jsem si myslela, že to na Vaňkovoou nemůže mít, ale ono ji to překonalo! 100x! Je to spíše psychologický román. Scény jsou řazeny bez ohledu na časovou posloupnost. Dialogy jsou něco zcela výjimečného , krásného. Občas jsem musela přestat číst a chodit, abych to rozchodila. Opravdu doporučuji všem trochu zkušenějším čtenářům. Je to moje nejoblíbenější knížka.

  calibre44

  29.04.2015

  Knížku jsem začal číst až po Vondruškově Přemyslovské epopeji a nevyhnul se porovnávání. Ze začátku jsem byl zklamán její rozvláčností a myslel, že jí ani nedočtu. Ale s každým dalším odstavcem jsem se do ní zamilovával víc a víc. Scéna, kdy se setká ve věži Václav II. s vězněným Falkenštejnem, je prostě brilantní. Knihu chápu jako jakousi královskou zpověď, ve které jsou obsaženy pochybnosti o sobě samém i o svých rozhodnutí. Tato upřímnost se line celou knihou, která představuje Václava II. sice ne jako rytíře-bojovníka, ale jako moudrého panovníka a především člověka. Má rozhodně co říct i dnešnímu čtenáři.

  rasputin

  05.03.2015

  Původně jsem knihu odložil asi v polovině a ohodnotil 2/5. Po měsíci jsem se ke knize vrátil, dočetl a trochu přehodnotil. Styl psaní mi úplně nesedl. Ale jinak je to zajímavá kniha o zajímavé osobnosti a rozhodně nelituji času, který jsem nad knihou strávil.

  vetaiveta

  06.01.2015

  Velmi dobrá kniha, i když styl psaní mi jde dost těžko překousávat.

  valentýna

  17.09.2013

  Hezky napsaný historický román, i když pravda je, že jsem si při jeho čtení musela na internetu oživit tuto část historie, abych se líp vyznala v postavách děje.

  Fefin Lišák

  04.08.2013

  Další Daňkův skvost. Knížka se čte jako víno, styl je hravý, pěkný, zvučný – vůbec takový, jak jsem ho popsal v jeho Vraždě v Olomouci. Narozdíl od krátkého údobí pár dní bere si na paškál dobu panování Václava II., krále přespříliš bázlivé povahy, který se zasloužil o český středověký stát snad jen jako Karel IV. a historií zůstává dost přehlížen. Musím uznat, že zejména poutavá je první polovina shrnující okolnosti a důslekdy bitvy na Moravském poli, od smrti Záviše Falkštejna po závěrečné střetnutí Václava s Habsburkem kniha překonává šestnáct let vlády pomocí tzv. opileckých hovorů (jinými slovy třetí čtvtina krapet vázne), ale přec jde o zajímavou fresku o to zajímavější osobnosti …