Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice

Beletrizovaný životopis vypráví nejen o tom, jak F. Veselý počal na sklonku minulého století budovat lázně s komplexní lékařskou péčí, ale i o tom, jak se jim snažil od počátku vtisknout ráz kulturního a uměleckého střediska. Poutavé vyprávění, zachycující i tehdejší poměry politické, hospodářské a kulturní, je doplněno dokumentárními fotografiemi.
Dvojkniha obsahuje beletrizovaný životopis MUDr. Fr. Veselého z pera Františka Kožíka a pojednání Antonína Jančáře o Lázních Luhačovice po odchodu Dr. Veselého, o jejich přítomnosti a budoucnosti.
Desítky barevných a černobílých fotografií.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice (0.00 EUR)


Stažení Kouzelník z vily pod lipami / Lázně Luhačovice zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura česká, Biografie a memoáry, Cestopisy a místopisy
  Vydáno: , Blok
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  HelaF

  14. ledna

  Zcela se ztotožňuji s komentářem od Koka. Ráda čtu příběhy lidí, kteří dokázali vybudovat něco co přesáhlo jejich život. Toto je obsahem první části od p. Kožíka a i proto by kniha neměla upadnout v zapomění

  Koka

  28.02.2017

  Velmi rozporuplná kniha, z které úplně čiší, že byla vytvořená na objednávku. Autorem první části je věhlasný spisovatel pan Kožík, který bravurně dovedl z dobových pramenů, včetně strohých zápisů z valných hromad akcionářů vytvořit čtivý příběh o okolnostech vybudování luhačovických lázní, o životech a snažení předních aktérů, především MUDr. Veselého. Pozoruhodné bylo sledovat ty strašlivé boje, sváry, žárlivost, odbornou nevyhraněnost a – dnešku tak podobné – podnikatelské zájmy netrpělivých a odborně nekompetentních akcionářů za I. republiky. Jako nevídaný prvek je v ději dokonce zakomponováno narození samotného autora textu!
  Druhá část je také naprosto tristní, ale jinak – je tak poplatná době svého vzniku, až to bylo hořce trapné. Její autor A. Jančář zde nadšeně sepsal okolnosti zestátnění lázní po únoru 1948 a provoz v nových poměrech. Paradoxně a určitě nechteně vlastně popsal jejich naprostý úpadek – totální změnu sociální skladby lázeňské klientely, situaci, kdy medicinské hledisko bylo nahrazeno ideologickým při udělování rekreačních poukazů na lázeňské pobyty dělnické třídy bez ohledu na diagnózu, naprostou absenci balneologie, která byla nahrazena "kolektivním vyžitím".
  Kdo má Luhačovice tak rád, jako já, měl by si knihu přečíst – už jen pro poučení a zamyšlení.

  Dalda

  16.02.2015

  František Kožík opět potvrdil své literární kvality. V této útlé knížce podal poutavým způsobem osudy člověka, který se výrazně zasloužil o rozvoj lázeňství nejen v Luhačovicích, ale i v ČR i na Slovensku. Vůbec jsem netušil, jak náročné bylo moderní lázně v Luhačovicích vybudovat. Příběh doktora Veselého potvrzuje, že vizionáři to v žádné době nemají jednoduché a naráží na nepochopení většiny ostatních lidí. Doktor Veselý byl i velký vlastenec a propagátor slovanských kultur. Jeho cílevědomost, vytrvalost a odvaha si zaslouží i po více než sto letech obdiv.