Konec velkých prázdnin Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Konec velkých prázdnin

Kniha, která vznikala jako předloha scénáře stejnojmenného televizního seriálu, patří mezi nejlepší romány zabývající se fenoménem emigrace. Její děj se započíná v roce 1983, kdy v den letního slunovratu uprchnou nejrůznějšími cestami ze své vlasti do Rakouska dvě rodiny a několik jednotlivců, Čechů i Slováků, aby hledali štěstí ve vysněném svobodném světě. Skoro na dosah domova je očekává jiná planeta, jim cizí, jako jsou oni cizí jí. Projdou táborem pro uprchlíky a čekají pak v jednom z venkovských penzionů, sloužících tomu účelu, na azyl a víza, představující klíče k nové existenci. Náhlé prázdniny v životě, jejichž délku ani výsledek nelze odhadnout, týdny, měsíce a někdy i roky vynucené nečinnosti, nutí k sebezpytnému bilancování, smýkají lidmi mezi nadějemi a zoufalstvím. Ze vzpomínek i představ, ze zážitků tragických i komických vyvstává kaleidoskop obrazů země, kterou opustili, i světa, jemuž se vydali.Kniha v českém jazyce!


Stažení Konec velkých prázdnin zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Konec velkých prázdnin (0.00 EUR)


Stažení Konec velkých prázdnin zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  sioux

  24.08.2017

  První část knihy, kdy utíkají ze socialistického ráje na zemi, byla super. V druhé části knihy v Rakousku už se mi zdálo, že to ztratilo tempo a posledních 50 stran už jsem se do četby musel nutit. Děj byl postupně nahrazen takovým zašmodrchaným stylem psaní, který byl sice občas zábavný, ale v konečném výsledku trochu nudný. Pavel Kohout si rád hraje se slovíčky.
  Z postav jsem měl nejradši pasáže o Bobině, ta byla jednoznačně skvělá a z mého pohledu nejvíc uvěřitelná postava a pak ta slovenská rodina toho zubaře. Takhle nějak si pamatuji týpky za totáče.

  28401

  26.03.2017

  Povedená kniha i seriál.

  RichardvonT.

  11.02.2017

  Skvělá kniha, i seriál se celkem povedl, jakkoliv nikdy nemůže zachytit všechno z tohoto tlustého díla. Zcela "živé" a uvěřitelné postavy. Kdyby to šlo, docela rád bych si přečet pokračování třeba po 10 letech. Jestli se dá něco říct k hlavní myšlence díla, za mě by vyhrál dojem, že jen ti, kteří odešli za Svobodou a ne za Penězi, vlastně uspěli.
  A ta úžasná pasáž, kde hudební agentka ve Vídni srovnává socialismus a kapitalismus….do kamene tesat! Tady to pan Kohout jako člověk znající oba systémy trefil dokonale.

  BarboraSalome

  26.07.2015

  Jedna z nejlepších knih Pavla Kohouta. Vynikajícím způsobem se tu popsán těžký život v emigraci, dokonce i rozdíl mezi Čechy a Slováky. Každopádně pohnutky naších občanů se se současnými pohnutky ekonomických uprchlíků nedájí srovnat.

  norrasun

  29.03.2015

  Tvorbu Pavla Kohouta mám ráda obecně, líbí se mi, jak píše, ovšem tahle kniha na mě udělala ohromný dojem a pravidelně se k ní vracím. Seriál jsem neviděla.

  jindrich5708

  15.05.2014

  Zajímavá kniha o tom jak to v tu dobu chodilo . Dobré čtení a dobrý seriál .

  marketad

  30.06.2013

  Je to sice "bichle", ale čtivá a pro mě i tematicky velmi zajímavá.

  Kačudovič

  02.02.2012

  Krásná kniha, která by měla mít pokračování. Tak nějak to stojí na štítku knihy a nelze s tím nesouhlasit. Oproti již zmiňované televizní tvorbě kniha navíc obsahuje dějovou linku o muži posedlého sexem, což pro mě bylo, jelikož jsem nejprve viděl seriál, příjemná nadstavba 🙂

  WEIL

  04.09.2011

  Současně se seriálem pro CT vyšla i tato kniha o lidech, kteří opouštěli socialismus a šli do nového svobodného světa.