Kolumbova záhada Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kolumbova záhada

Nikdo neví, kde se narodil, kde vyrůstal a jaké měl vzdělání. Neexistuje žádný jeho věrohodný portrét. Byl zkušený námořník a zdatný navigátor, ale jeho legendární činy nezaznamenal žádný očitý svědek. Dokonce i jeho hrob je obestřen tajemstvím. Nazývali ho mnoha jmény, ale většina lidí ho zná jako Kryštofa Kolumba. Váže se k němu mnoho otázek, ale na žádnou neznáme spolehlivou odpověď. A pak je tady největší ze všech záhad…

Investigativní novinář Tom Sagan píše tvrdé a otevřené články z nejkrizovějších oblastí světa. Když se však ukáže, že jeho reportáž z válkou zmítaného regionu je podvrh, ocitne se Saganova pověst v troskách. Od té chvíle žije v jakémsi virtuálním exilu, pronásledován špatnými rozhodnutími i šokující pravdou, kterou nemůže dokázat: že jeho profesní krach byl úmyslnou sabotáží kohosi jiného.

Zachariáš Simon má zevnějšek učence, zanícení fanatika a Saganovu dceru. Teď už mu chybí jen jedno: klíč k záhadě staré pět století, která by mohla zásadně ovlivnit i současný svět. A ten klíč mu může opatřit jedině jeho nesmiřitelný nepřítel Tom Sagan…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Kolumbova záhada zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kolumbova záhada (0.00 EUR)


Stažení Kolumbova záhada zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  THE COLUMBUS AFFAIR (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Formáty eknihy: EPUB, MOBI, PDF
  Vydáno: , Domino
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (27)

  Přidat komentář

  čef

  03.10.2017

  U těchto dobrodružných knih musíme opravdu chtít , aby to byla pravda, s racionalitou bychom se asi daleko nedostali. Takhle můžeme žasnout jak souvisí Kolumbus s pražským Golémem, užít si cestování po světě při hledání židovského nejsvětějšího pokladu a vyváznout s mnohých nebezpečenství a to vše za pouhých pár hodin našeho času! jak jinak bychom toto dokázali?

  blackdog

  05.09.2017

  Zhodujem sa s názorom Makovníka, bavilo ma to . Zdalo sa mi , že to bude druhotriedne, povrchné. Nebolo. Opakovane sa stretávam so židovskou tématikou, Steve Berry sa trochu pohrabal v dejinách a mňa to začalo dosť zaujímať. Milujem Prahu , židovskú štvrť popísal veľmi pútavo, páčilo sa mi to. Chvíľami som mal pochybnosti, či to celé nie je trochu pritiahnuté za vlasy, ale nakoniec som si povedal…prečo nie?

  espesita

  06.04.2017

  Pro mě lepší, věrohodnější než Jantarová komnata.

  CharlesWard

  15.02.2017

  Většina Berryho knížek, mi připadá, jako nějaká špatná studentská parodie na Roberta Ludluma. Ani Kolumbova záhada není vyjímkou. Velice průměrné.

  Jossie

  15.02.2017

  Já tenhle typ knih moc nemusím, ale tak od poloviny to bylo celkem napínavé a části věnované Praze se mi moc líbily.

  raty

  27.07.2016

  Zajímavá zápletka. Druhá polovina měla větší spád, byla akčnější. Závěr v jeskyni připomínal Indiana Jonese. Cotton chyběl, ale zase se jako bonus musí započítat Praha, kde se kousek příběhu odehrával.

  Sheemas

  05.09.2015

  Kolumbova záhada nás zavede na Jamajku, na Kubu, do Vídně a také do Prahy. Příběh je poměrně jednoduchý a rychle postupuje vpřed, bohužel jsem si za celou knihu nijak zvlášť neoblíbila ani jednu hlavní postavu, což mě mrzí. Líbil se mi nápad s Kolumbem i s Prahou, ale kniha mě až tak moc neohromila, škoda.

  genie

  02.09.2015

  Moje druhá knížka od Berryho po Benátské zradě. Tahle mi přišla poněkud "kostrbatá", s hlavním hrdinou jsem se moc nesžila … Přesto se to číst dalo.

  monika22

  22.08.2015

  Na rozdíl od jiných knih překombinováno , ale co mi vadí, je to, koho nám "dosadil" za prezidenta. Myslím, že zjistit si fakta o zemi, o které píšu, by mělo být prioritní.

  hastings

  19.08.2014

  Jako vždy zábavné čtení. Každopádně mi zde chybí Cotton Malone. Jedna hvězda za Prahu, příběh je tím bližší…

  Makovník

  16.06.2014

  Na stole jsem měl tři knihy Steva Berryho. "Tak kterou?" říkal jsem si. Nakonec jsem se podíval sem a zjistil, že Kolumbova záhada má suverénně nejméně (?!) procent. Volba padla. Přece si nemůžu nechat nejhorší knihu na konec série, a zkazit si tak chuť. Otevřel jsem Kolumbovu záhadu…
  Prolog mě tolik nezaujal, ale dalo se… Teď přišla na řadu (jak to tak po prologu většinou bývá) první kapitola, pak druhá… Tak kdy to přijde? Kdy to začne být ta avizovaná slátanina? Dostal jsem se do půlky knihy. "Lidi, mě to baví," zjišťuji. Ano, bavilo mě to hodně, dokonce tak, že si myslím, že tato kniha patří mezi Berryho nejlepší. Samozřejmě oceňuji, že autor nasměroval Toma Sagana a další aktéry do našeho hlavního města, a mohl by tak přilákat další turisty (aspoň, že tam nežiju…:-)) Dále bych moc pochválil obálku knihy, která je prostě úžasné. Takže dávám přes 90%…
  A mám pro sebe poučení: ne vždy se hodnocení na webových stránkách shoduje s tím vaším. Někdy ano. No, a teď teda… Kterou další?!

  LBZ

  01.03.2014

  Moje první a asi poslední knížka od tohoto autora. Z mého pohledu se autorovi moc nepodařilo napsat knížku strhujícím způsobem :-(, což je obvykle hlavní klad tohoto typu knih.

  bukiet

  25.01.2014

  Maloneovka bez Cottona Malonea.
  Vynikající příběh, dech beroucí historická konspirace, skvělé postavy, jejichž jednání není zas tak průhledné, jak bychom si rádi mysleli.

  Val

  05.12.2013

  Počáteční smíšené pocity brzy vystřídalo nadšení 🙂 Berryho mám v oblíbených autorech, tudíž ho mám ráda a ledacos mu dokážu odpustit. Docela mě dostal tím, že se děj z části odehrával i v Praze, což je v tomto případě asi logické, nicméně patriota to potěší. Samotný děj se může sice někomu jevit jako překombinovaný, ale myslím, že to do sebe na konci hezky logicky zapadne 🙂 Mě neuvěřitelně vytáčela Saganova dcera Alle, která mě připadla vyloženě spratkoidní…. 🙂 A také si cením autorovy poznámky na konci knihy, kdy se dozvídáme, co je skutečnost a co fikce. Moc hezky se to četlo .

  wamplady

  15.08.2013

  tato kniha se mi nelíbila tolik jako knihy s Cottonem Malonem. Dávám jí 70%. Ale určitě ji doporučuji přečíst

  cedos

  16.06.2013

  Steve Berry je mým oblébeným autorem a s napětím jsem proto očekávala knihu mimo sérii Megalen Billet … rozhodně mě nezklamala, jako vždy je plná napětí, zajímavých informací a hlavně se velká část děje odehrává v Praze. Popis židovského města je velmi zajímavé číst od autora, který je vlastně "odjinud". Při čtení knih od pana Berryho vždy zkouším odhadnout co je fikce a co skutečná fakta … a mnohdy jsm na konci knihy překvapená v čem jsem se zmýlia. Tuto knihu mohu doporučit.

  Peti

  06.06.2013

  Tato kniha se mi velice líbila, mám ráda tento styl – záhada, mysterie spjatá s historií. Židovská tématika mi je navíc velmi blízká, znám Vídeň i Prahu, díky tomu mě to vtáhlo plně do děje. Úplně mám chuť vydat se na Jamajku, ale ta je daleko, tak půjdu aspoň na procházku po Starém židovském městě :). Příběh měl spád a jiskru, hlavní hrdina – reportér – se vyhrabal ze svých depresí a arogantní zahořklá dcera se nakonec začala chovat jako dcera a poklad zůstal nakonec ve svém úkrytu. Pěkné, doporučuji.

  javirgo

  26.05.2013

  Jako první z knih S.Berryho se mi dostala do rukou právě tato, která byla u nás vydaná zatím jako poslední a moc nadšená jsem z ní nebyla. Je zde ale pár jeho knih, které mají lepší hodnocení, takže než ho jako autora zavrhnu, dám mu šanci a zkusím ještě něco jiného.

  iresim

  11.04.2013

  princesse

  28.03.2013

  Bohužel je pro mne tato kniha nejnepovedenější z těch co jsem doposud od Berryho četla a myslím, že jsem četla všechny. Určitě by se četla mnohem lépe kdyby se v ní nepletlo tolik různých, bezesporu zajímavých, témat dohromady. Ono skutečně méně je někdy více.

  derminator

  27.03.2013

  Berry sice nikdy nedosáhne kvalit Dana Browna či Jamese Rollince ale jinak je tato jeho kniha docela příjemné čtivo se zajímavou zápletkou a možná Berryho kniha vůbec nejlepší dávám 70%.

  witko

  20.03.2013

  Pěkná konstrukce příběhu, skoro bych i věřil tu část o Kolumbovi, kdo ví jak to tenkrát doopravdy bylo. Ale o tom kniha nevypráví, příběh novináře který se vydá zachránit vlastní dceru, se kterou si až tak moc nerozumí, přes půlku světa a ještě přitom objeví ztracený poklad… Jo, příjemná oddechovka.

  kabrnak

  17.03.2013

  Musím přiznat, že jsem od knihy měl větší očekávání.Těšil jsem se na poutavé vyprávění odehrávající se i v Praze. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetl. Knihy s Cottonem Malonem se mi líbí víc.

  Dandulka

  06.03.2013

  Príma čtení! Netušila jsem, že se pan Berry zatoulá ve svých knihách i do Prahy a moc mě to potěšilo, vždyť legenda o Golemovi je stará a moc krásná. Jsem ráda, že ji v knize připomněl.

  Wyder

  06.02.2013

  Nesouhlasil bych úplně s negativními komentáři zde. K Berrymu jsem se tedy vrátil po dvou letech, kdy jsem četl 1. díl Cottona Maloneho a ani teď mě to nezklamalo. Autor jako obvykle pospojoval různé ne zcela objasněné historické záležitosti do příběhu své knihy. Za velký klad považuju to částečné umístění do Prahy, bylo vidět, že si do toho Židovského města skutečně zašel.

  Není to kniha, která by se dala srovnávat s Browny apod. Já ji měl na oddychové čtení před spaním a bavila mne. Pokud nečekáte nic výjimečného, spíš takovou spotřební zábavu zaobalenou do historicko-záhadného hávu, nebudete zklamaní.

  elcapitano

  10.01.2013

  No to tedy byla slátanina. Asi ve 2/3 jsem to prostě vzdal a odložil. Ono smíchat Kolumba, židovský chrámový poklad, Golema, investgativního novináře, Jamajské narkobarony, Kubánskou totalitu, Vídeňskou katedrálu, Floridu, Prahu, nevděčnou dceru… a já nevim co ještě je prostě moc.

  wally

  04.01.2013

  Já bych neřekl, že jde o vyloženě špatnou knížku…to ne…ale něco mi na ni chybí, v příběhu…. Shodou okolností jsem byl na autogramiádě S. Berryho k této knížce a autorovo prohlášení ‘Myslím, že se jedná o mou nejlepší knížku’ je třeba opravdu brát spíše jako marketingový tah….snad si to autor opravdu nemyslí. Drobná odbočka do pražského židovského města dává této knížce pro nás špetku atraktivity, ale jinak nejde o výrazné dílo. Je třeba doufat, že další Cotton Malone, kterého připravuje na letošní rok bude o poznání lepší.