Kobra Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kobra

V špinavom, zatuchnutom byte, kdesi v zapadnutej štvrti Washingtonu, zomiera mladík. Ďalšia obeť bieleho prášku zvaného kokaín.Už nič nevníma, je v predsmrtnej agónii a asi by ho nevzrušilo ani to, keby vedel, že kvôli jeho smrti vypukne celosvetová vojna. Vojna proti drogovým kartelom. Ten mladík je totiž vnuk slúžky v Bielom dome a keď sa o tom dozvie prezident, rozhodne sa zakročiť. Prezident preto povolá bývalého tajného agenta Paula Devereuxa prezývaného Kobra. Ten sa spojí s hrdinom vietnamskej vojny Calom Dexterom, dostanú dve milardy dolárov a rok na to, aby zničili drogový kartel.

Dá sa však vôbec kokaínový priemysel zničiť?
Kniha v českém jazyce!


Stažení Kobra zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kobra (0.00 EUR)


Stažení Kobra zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Cobra (2010)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (29)

  Přidat komentář

  B4LU

  13.12.2017

  Dle mého názoru jednoznačně nejslabší Forsythovo dílo. Čte se to tradičně velmi dobře, ale děj je natolik doširoka rozprostřený, že hlavní hrdinové – dá-li se tak někomu zde říkat – zde hrají roli pouhých pěšáků na šachovnici a člověk se tak ani nemá do koho "vcítit"; žádný překvapivý zvrat na konci ani není. Popis světa, potýkajícího se s nedostatkem kokainu, je sice zajímavý, ale není to to, co bych od téhle knihy čekal.

  animovanej medv

  24.10.2017

  Frederic Forsyth opět nastudoval celou problematiku obchodu s kokainem a kolem toho vystavěl tento román. Je to na něm vidět. Rozhodně stojí za přečtení!

  Aleen

  14.09.2017

  Řekla bych, že se jedná krapet o takovou thriller pohádku. Já bych totiž byla moc ráda, kdyby se něco takového stalo. Jen mám strach, že by si lidé našli za kokain brzy něco jiného…Hele, byla jsem napnutá jak kšandy a věřila příběhu, takže nemám problém ohvězdičkovat. A nabízím ji ráda, například stejnému čtenářstvu jako Bondovky 🙂

  mistrikova

  20.08.2017

  Kniha je strhujícím popisným thrillerem o drogovém kartelu zásobujím celý svět kokainem a aktivitě tajných služeb, které se snaží na příkaz prezidenta USA zničit tento bussiness. Ač zřejmě fikce čerpající ze skutečných reálií, zrovna v této době, kdy je Evropa zaplavena imigranty, kteří se skutečně zapojují do nelegální činnosti mafie jako Cosa nostra, N’dranghetta či Camorra, mi přijde kniha neskutečně aktuální. Stojí za přečtení.

  Kerberos

  28.06.2017

  Forsyth se vždy dobře čte.

  tlllk

  24.03.2017

  U FF mám najradšej ten sugestívny spôsob podania, to že po prečítaní sa cítim ako odborník na špiónov, teroristov, pašerákov. Idem pohľadať nejaké krík koky a starú autobatériu …..

  Gi-Gi

  06.02.2017

  klasický forsyth – chvílemi jsem se ztrácela v lidech, který je kdo. ale fakt dobrý, docela se mě to pohltilo, konec odpovídá tomu, že volební rok je volební, ať se děje co se děje.

  standa67

  16.01.2017

  Navzdory naprosto připitomělé prvotní zápletce a občas hodně přitaženým dějovým zvratům, jsem Kobru přečetl jedním dechem. Forsyth má prostě naprosto výjimečný talent napsat skvělou a zajímavou knížku. Jdu si sehnat dalšího….

  Jaruš7

  16.12.2016

  Můj obdiv, skvělé.

  Lector

  14.12.2016

  Starý dobrý Forsyth. V detailech vynikající, v celku mírně pokulhávající. Forsyth opět projevuje precizní myšlení a „projektový management“. Kostru příběhu staví přísně logicky, i když si tu a tam pomůže trochu „mimo pravidla“ nějakou berličkou. Ale těžko soudit, co je ve světě amerických tajných služeb možné a co ne. V každém případě se to hezky čte a má to spád.
  A je to poučné, jako obvykle. Sonda do činnosti drogových kartelů je pro našince sedícího si v ušáku ve středu Evropy nesmírně zajímavá a poutavá. Lituji však Kolumbii, která je tímto zlem svazována, namísto toho, aby mohla prosperovat v jiných oblastech.
  Kobra však pro mne má ještě jeden rozměr. V průběhu, ale zejména v závěru knihy, Forsyth velmi názorně ukazuje několik příznaků chřadnoucí západní demokracie. Je to politická korektnost a především pak pokrytectví, s nímž politická reprezentace (USA) hájí zájmy svých občanů. Není problém násilím řešit jakýkoliv problém na Zemi, pokud se to násilí v organizované formě nepřenese na vlastní území. Tam by to okamžitě mohlo ovlivnit voličské preference. Co na tom, že řada z těch voličů skončí v márnici po předávkování koksem. Ano, je to smyšlený příběh a není třeba jeho sugesci podléhat…
  Ale opravdu?

  Peleus

  28.11.2016

  Opět jednou typický Forsyth!

  Nejprve téměř encyklopedicky rozebere celý problém zvaný obchod s kokainem, následně do detailu naplánuje pomocí svých (z knihy Mstitel) zrecyklovaných hrdinů obsáhlý několika fázový plán (kde opět nechybí množství podrobností od popisu doků na úpravu lodí v Indii, až po každou zatáčku silnice z Palmeiry do Santa Marie na ostrově Sal), aby ve výsledku Opět a Znovu sehrála zásadní roli Štěstěna! Nebýt právě Jí a následně jistého seznamu, který umožňuje, aby se příběh posouval dál, nemají hlavní protagonisté od začátku téměř nic v ruce.

  Je však nutné uznat, že Kobra se čte poměrně dobře, tudíž ji rád doporučuji jako oddechový thriller. Třeba na dovolenou na Kapverdy.

  konicekbily

  18.09.2016

  Připomíná mi to spíše litaraturu faktu než skutečný thriller. V porovnáním se "Šakalem" není možné – tak moc se autorovi povedl Šakal!

  Adjunkt

  13.04.2016

  S knihou nahlédnete pod pokličku kokainového průmyslu. Výroba, způsoby pašování, drogové cesty, mafie, korupce, praní peněz, vraždy, mučení, policejní složky…atd. Docela zajímavé počtení. V první části knihy je málo akce. Člověk se těší, kdy se něco stane a pořád nic. Druhá část knihy je naopak přeplněná akcí. Závěr je až moc rychlý a představoval jsem si ho trochu jinak…

  Zajímavost je, že jsem si knihu četl v době, kdy do pražském Lidlu dorazilo místo banánů 100kg kokainu. Tahle várka by se dala po naředění prodat zákazníkům až za miliardu korun. Ajaj, to si asi někdo zle odnese.

  gallovl

  30.03.2016

  Myšlenka zničit obchod s drogami je velice ušlechtilá, ale pokud by to bylo tak jednoduché, proč se tak ve skutečnosti neděje?

  Jack93

  06.12.2015

  Forsyth přichází v Kobře s úplně novým tématem – žádní islámští fundamentalisté, žádná studená válka a Rusáci. Naopak se pustil do ještě většího oříšku – zničení kokainového průmyslu. Vzkříšení postav z Mstitele je rozhodně chvályhodné (když navíc tentokrát stojí na stejné straně), ale trochu mi chybělo, že autor nepopsal jejich první společné setkání tváří v tvář. Přece jen to byli úhlavní nepřátelé v Mstitelovi, ačkoliv se osobně vůbec neznali.

  V průběhu čtení jsem si říkal, že knize dám celkem bez problémů pět hvězdiček, rozhodně to za ně stálo. Bohužel kvůli posledním desítkám stránek musím jednu ubrat. Ve všech dosavadních Forsythových knihách děj v závěru gradoval a vše bylo přichystáno na "velké finále", ale tady došel Mistrovi dech.

  Ano, závěr byl nečekaný, velmi překvapivý, ale nemůžu se ubránit tomu, že strašně rozpačitý. Po tom všem, co Kobra udělal, mi to přišlo nedůstojné a hlavně dost nesmyslné. A především se nemůžu zbavit dojmu, že nedošlo k pořádnému uzavření děje. Automaticky pak vyvstává otázka, k čemu celá akce byla?

  Změna námětu je podle mě pozitivní, ale paradoxně si kvůli ní položil Forsyth na své prsty až moc velké břímě. Pustil se do příliš odvážné hry, kterou sice "uhrál" se ctí, ale s notnou dávkou nejistoty. Příběhu chyběla jiskra, spád, něco, co by děj povzneslo o úroveň výš. Pořád se jedná o nadprůměrnou knihu, ale od Forsytha jsme zvyklí na špičkové výkony.

  Přesto zůstává Forsyth mým nejoblíbenějším autorem ze všech. Ale k přečtení budu doporučovat jiná díla – Šakala, Ikonu, Mistra klamu, Boží pěst, Mstitele, Vyjednavače, ODESSU, Afghánce nebo Žoldáky (zbylé věci jako Seznam smrti, Protokol nebo Alternativa mě teprve čekají). Ne všechny knihy mohou dosahovat stejné úrovně a černý Petr v tomto případě připadl na Kobru.

  woodward

  19.08.2015

  No… nevím. Určitě je zajímavý načrtnutý postup, jak by se dalo skoncovat s drogovými kartely. Jenže všelijakých "ale" se nabízí tolik… Tentokrát jako by Forsytha opustila jeho jasnozřivost a schopnost vkloubit do reality příběh o tom, co se "docela dobře mohlo stát". Tohle je fakt mimo. Nicméně je to Forsyth a jak říkám, základní myšlenka není zcela nelogická. Takže dvě hvězdy.

  hanap

  13.05.2015

  Opět výborný Forsyth a jeho mstitel Calvin Dexter , výborné čtení .

  Krabak

  08.11.2014

  Skvělý příběh, skvěle vše popsáno +nějaké ty nové informace co člověk ještě o vymoženostech a drogách neví 🙂 Opravdu skvělé čtení, jenom trochu chaos ve jménech, v pozdější části jich bylo už opravdu příliš a trochu jsem se ztrácel.. každopádně stojí za přečtení!!

  palinko82

  02.08.2014

  Zo začiatku veľa opisov, ale aspon som sa nieco dozvedel. Co sa tyka deja tak to sa neskor pekne rozbehlo, pacilo sa mi to a tak som sa rozhodol pustit do Diablovej alternativy.

  St. Jimmy

  10.05.2014

  Při četbě jsem měl často pocit, že nečtu thriller, ale dokument, popisující boj tajných služeb s drogovými kartely, v závěru připomínající donkichotský boj s větrnými mlýny. Forsyth skutečně zručně popisuje celé to ohromné soukolí, obří mechanismus, zcela skrytý očím běžného občana.
  Nicméně nedokážu říct, že jsem při výběru této knihy měl šťastnou ruku. Často jsem se do četby musel nutit, nedokázal jsem se zkrátka začíst. Scházela mi akce, zvraty. Je mi jasné, že každý příběh o akci a zvratech není. Ale zde mi konečný výsledek přišel poměrně suchý a bez výrazu.

  Lagander

  27.06.2013

  Ja mam na Forsytha asi slabost….davam plny pocet….

  Jack Bauer

  06.05.2013

  Perfektně popsaný boj amerických protidrogových jednotek s neúprosným kolumbijským kartelem jak to dokáže jen FF. Ač se jedná o román tak je kniha napsána téměř dokumentaristickou formou a čte se jedním dechem.

  Leenah

  06.03.2013

  Občas trochu složitá kniha, která má ale do detailu vykreslený děj a překvapující závěr.

  Miles

  22.02.2013

  Pro mne nejslabší Forsyth co jsem četl…

  derminator

  27.02.2012

  Dobrá kniha ve které vidíme že konec vždy není dobrý 60%.

  lucinek

  17.02.2012

  Skvěle napsané a poprvé 2 stejné postavy z knihy Mstitel

  jprst

  01.01.2012

  Tento další autorův román bych označil jako velice dobře "řemeslně" napsaný. Je z toho cítit, že autor dobře ví, co na čtenáře platí a za co je ochoten zaplatit. Ale i přes tyto připomínky jsem si knihu koupil, s chutí přečetl a určitě ne naposledy, i když mezi autorovy nejlepší určitě nepatří.

  čef

  24.10.2011

  Literárně suché, ale o to více strhující vylíčení ohromné moci jedné ze zločinných struktur světa. Čte se to velmi dobře, příběh je uvěřitelný i v detailech a ti hodní jsou opravdu mazaní a úspěšní. Přestože kniha nekončí happy-endem, je podle mne ještě příliš optimistická.

  frederik

  14.08.2011

  Opět nečekaná zápletka… mistrné vylíčení příprav,postavy známé z knihy Mstitel,doporučuji