Kniha světel Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kniha světel

Další román velmi populárního americko–židovského spisovatele. Příběh se odehrává v době korejské války a těsně po ní v prostředí newyorské židovské komunity, v Koreji a také v Japonsku. Gershona Lorana, tichého studenta rabínského semináře, sužuje temná realita okolního světa. Kromě strýce a tety, kteří silně zatrpkli po smrti jediného syna, nemá žádné příbuzné. Bez rodičů a přátel vidí Gershon naději pouze ve studiu kabaly, mystickém učení vidin, pravdy a světla. Kabala je tak jedním ze stěžejních témat knihy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kniha světel zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kniha světel (0.00 EUR)


Stažení Kniha světel zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  The Book of Lights (1981)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  novecento

  18.04.2017

  Kniha světel. Tento Potokův román je hodně autobiografický. Autor nás opět provází na příběhu dvou chlapců (Geršon a Arthur) jejich dospíváním v rozdílném rodinném prostředí. Školní radosti i strasti na neortodoxním semináři Hebrejském Institutu v manhattanském Riverside vyvrcholí promocí za přítomnosti Harryho Trumana, Alberta Einsteina a dalších
  židovských osobností té doby. Na pozadí končícího se Korejského válečného konfliktu čtenář pozná, že autor psal knihu na základě vzpomínek ze své služby vojenského židovského kaplana. Naštěstí to bylo již poválečné období, které mělo ale také své velké problémy. Byl zde ale i prostor pro cestování obou hlavních postav, které vyvrcholilo v japonské Hirošimě, kde se Boží světlo 6. srpna 1945 proměnilo ve smrtící světlo atomové bomby. Arthur se zde pokusil hledat odpuštění a smíření se svým otcem fyzikem, který velkou mírou přispěl k sestrojení bomby. ,,Někdo mění pouště v města a někdo zase města v pouště, řekl Arthur,,
  Je to ale kniha Chaima Potoka, proto jste v závěru opět zasaženi a musíte se zamyslet nad sílou osudu a projít-prolistovat si celou knihu znovu.
  P.S. kniha: Mravní síla je trvalejší než politická moc. H. Truman.,,Můj přítel mi řekl, Einsteine, v Drážďanech, Hirošimě a Nagasaki Američané předvedli, že pokud jde o rychlost vyhlazování, předčí i nacisty. Srovnání je to samozřejmě mylné. Ale skvrna po činu zůstane. Možná to byla volba mezi dvojím zlem. Možná takhle vypadají všechny závažné volby. Přesto cítím, že nás to všechny poskvrnilo…,,
  Kdo chce pochopit tohoto židovského autora, měl by si přečíst i tuto zajímavou knihu.

  Egertová

  16.01.2017

  Nenechte se odradit kabalou v první třetině knihy. Čte se výborně, mnoho zajímavých postřehů a informací z doby po druhé světové válce. Trochu jiný pohled na Koreu než v MASH, ale doplňující. Postřehy z Japonska. Skvělá kniha.

  bob0985

  08.03.2015

  U Potoka je vždy důležité dočíst knihu až do konce. Jeho knihy nesou zprávu, která není na první pohled rozpoznatelná, nejsou prvoplánovité. Příběhy vypráví lidsky s porozumněním a respektem ke každé osobě, která se v jeho knihách objeví. Rabín konzervativního judaismu asi už prostě musí být takový.

  Vojslava

  14.01.2013

  Tak tohle se zat