Kdo řídí internet? Iluze o světě bez hranic Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kdo řídí internet? Iluze o světě bez hranic

V 90. letech 20. století akademici i ředitelé velkých firem považovali Internet za hnací motor nové globalizace, která podkope autoritu a význam klasického státu. Zdálo se, že příchod Internetu je předzvěstí nového způsobu uspořádání lidských záležitostí, který nás navždy vysvobodí z tyranie teritoriálních vládců. Tato kniha vypráví příběh o Internetu, který v 90. letech 20. století začal narušovat moc jednotlivých státních správ, a následném boji vlád o ovládnutí nového média. Je to příběh smrti snu o kyberkomunitách, které si vládnou samy, a jednou provždy tak uniknou zeměpisným omezením. Je to také příběh o zrození a prvních letech nového druhu Internetu – územně ohraničené sítě, kde regionální zákony, státní moc a mezinárodní vztahy mají stejný význam jako technická invence. Pohled autorů na vývoj Internetu ale není pesimistický. Ukazuje, že zeměpisně ohraničený Internet má řadu nedoceňovaných výhod, zohledňuje potřeby jednotlivých uživatelů i firem, které na Internetu podnikají.Kniha v českém jazyce!


Stažení Kdo řídí internet? Iluze o světě bez hranic zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kdo řídí internet? Iluze o světě bez hranic (0.00 EUR)


Stažení Kdo řídí internet? Iluze o světě bez hranic zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Who Controls the Internet? Illusions of a Borderless World (2006)

  Žánr:
  Literatura naučná
  Vydáno: , Dokořán, Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  3DD!3

  03.04.2015

  Stručná historie internetu podaná srozumitelně s důrazem na (ne)veselé příklady problémů spojených s jeho zaváděním. Potěší spousta zajímavostí i zpětná reflexe událostí, kterým ve své době nebyl přikládán význam (nebo byl přikládán význam až příliš velký) a zamyšlení nad faktickou neexistencí svobody na internetu, hrozbami i výhodami globalizace. Může sloužit jak stručné shrnutí faktů, i odrazový můstek k dalšímu bádání. Ty internety totiž urazily zase pěkný kus cesty dopředu. Bude hůř.