Kde je zakopán pes Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kde je zakopán pes

Dobrodružný román a kriminální román – tak by mohl nezasvěcený kritik označit obě střídající se roviny této knihy. Jde však o téměř autentické vylíčení nejdramatičtějšího úseku života spisovatele Pavla Kohouta, volně navazující na jeho předchozí dílo Z deníku kontrarevolucionáře. Tentokrát jde o léta mezi intervencí Varšavského paktu v srpnu 1968 a 4. říjnem 1979 – tehdy byl autor spolu se svou ženou Jelenou násilně odsunut do Rakouska. Románový prvek je pouze v tom, že skutečný příběh skupiny zakázaných spisovatelů, jejich přátel i jejich protivníků je vyprávěn drsnosrstému jezevčíku Edisonovi, který se stal bizarní obětí státního teroru.
Když kniha v roce 1985 vznikala, patřila představa, že pronásledovaní psanci
budou za několik málo let řídit stát, do říše snů; tím zajímavější je soukromý pohled na některé protagonisty. V současném vydání byla doplněna pravá jména osob, které tenkrát neměly být vystaveny pronásledování, a připojena řada fotografií pořízených autorem pomocí Polaroidu. Nejčastějším motivem je druhé zvíře v jeho tehdejší domácnosti – andulák Valtrr, který s oblibou spočíval na hlavách předních disidentů. Toto vydání autor znovu přečetl a jazykově upravil.
velké množství barevných ilustrací a fotografiíKniha v českém jazyce!


Stažení Kde je zakopán pes zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kde je zakopán pes (0.00 EUR)


Stažení Kde je zakopán pes zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  BarboraSalome

  17. února

  Je pravda, že autor chvilkami působí ublíženým dojmem. Na druhou stranu jsou zde bravurně popsány praktiky StB-doporučuji všem, kdo už v roce 2018 netuší a zapomněli, co to za zločinnou organizaci Státní bezpečnost byla.

  boticelli

  14. ledna

  Nejak mi ten styl vypraveni nesednul. Zkusim jinou knihu od autora a treba se jeste jednou vratim a doctu i tento roman…

  zdennyrakky

  03.10.2017

  Četl jsem tuhle knihu (a nedočetl) na střední škole a vnímal jsem ji podobně jako uživatel jadran – jako sebestřednou, útočnou a fakt hodně hnusnou vůči řadě lidí. Opravdu se mě dotkly dehonestující zmínky o Emilu Zátopkovi, Františku Kožíkovi… Přitom kým byl sám Pavel Kohout v době, kdy věšeli dr. Horákovou. Kdoví, jak bych vnímal tuhle knihu dneska. Možná se do ní znovu pustím, ale moc se mi nechce, pamatuju si, že byla skrznaskrz prosáklá autorovou arogancí, a takové autory a knihy já nerad…

  pajaroh

  17.09.2017

  Kniha plná zajímavých informací o době nedávné (a přitom tak vzdálené) podána z velice subjektivního pohledu ublíženého člověka.
  Trochu mi vadila snaha o popularizaci příběhu a zbytečně udržované napětí (krimiromán?), ale přiznávám, že jinak bych tak výrazně politickou knihu nedočetla do konce. Za detailní přiblížení a nastínění poměrů dávám 4*.

  kap66

  05.09.2017

  Jsem daleka toho, soudit činy lidí v době, kdy jsem nežila, a všechno o ní znám jen z literatury a tisku, bez ohledu na dobu vzniku nějak zatížených; takže k autorovu životu nic psát nebudu. Mně se z Kohoutových románů tento zdá nejzajímavější – kompozičně (řazením kapitol), dějově i jazykově. Kohout píše čtivě, což je pro některé náročné čtenáře minus, ale pro mě ne. Souhlasím se slovem "sebestřednost", ale není to základní vlastnost všech spisovatelů? Pro mě zde není rušivá, patří sem.

  Rony311

  22.06.2017

  U četby jsem cítila smutek, rozhořčení, obdiv, údiv, nepochopení, pobavení, lítost… Kniha, která dokáže vyvolat spoustu emocí. Zároveň informuje o dřívějším režimu, se kterým se už má generace nesetkala na vlastní kůži…

  marara

  07.05.2017

  Kniha mě nadchla svým kultivovaným jazykem i tématy. Líčení okolností vzniku a uveřejnění Charty 77 jsem hltala jako detektivku. Je zajímavé připomínat si buzerace, kterých byl normalizační režim schopen. Moc se mi líbilo, jak Pavel Kohout poklesky svých známých i osobností spíše s lítostí konstatuje, ale nesoudí. Sám u sebe neváhá ukázat strach, který cítil při svých střetech se soudruhy z StB i při vyděračské anabázi, a to nejdůležitější, dotýká se tématu, které mě vždy zajímalo – že čelit policejní zvůli šlo. Když se člověk smířil s tím, že vše, kromě vlastních hodnot a svědomí, je nedůležité, dosáhne nadhledu, s nímž může čelit strachu i buzeracím státu.

  RichardvonT.

  11.02.2017

  Kdo se chce něco dozvědět o socialismu v sedmdesátých letech, ať si to přečte. V Rudém právu tehdy psali o štváčích, placených ze Západu a tady se věc líčí z druhé strany.
  Kolega z práce by namítl něco o Sorosovi, který dneska zase financuje štváče a rozvraceče na Ukrajině atd. atd.

  jadran

  05.07.2016odpad!

  Prostě se nedokážu oddělit od autora a záměru, proč byla napsána (což z ní přímo čiší). Pavel Kohout je údajně vynikající spisovatel, takže nejdříve čistě formálně – zdlouhavá, v zásadně z literárního hlediska (mám na mysli běžného čtenáře, kterého zajímá příběh a ne širší souvislosti) nudná kniha s malou mírou skutečné dramatičnosti a gradace, příliš rozplizlá a přitom sebestředná. Představa, že čtenář se snadněji udrží v napětí díky prokládání kapitol je naprosto mimo a myslím, že proč tomu tak je, by Pavlovi Kohoutovi nejspíš vysvětlili v každém kursu tvůrčího psaní, stejně jako by mu objasnili, že množství slov a jazyková košatost není znakem velkého umění. Nakonec, jaký byl Pavel Kohout básník v dobách, které on sám marginalizuje jak to jen jde, skvostně (a na konci padesátých let!) popsal jeden z těch skutečně velkých synů Moravy Jan Trefulka, který zcela otevřeně popsal povrchnost, prvoplánovost a snahu se předvádět bez kapky sebereflexe. To, co Jan Trefulka napsal o Pavlu Kohoutovi básníkovi platí do puntíku o Pavlu Kohoutovi spisovateli. Nevím proč, ale toto dílo Pavla Kohouta velice připomíná největší díla socialistického realizmu, která byl člověk nucen číst v době školních let a jejichž přečtení nakonec dneska rozhodně nepokládá za zbytečné. Už samotný název memoáromán je příznačný. Všechny ty lži, manipulace, zkreslování na straně jedné a selektivnost paměti na straně druhé nebo ty absolutní morální soudy na adresu všech, kdo se nepřidali pod páně Kohoutovo velení v Chartě by byly možná až trestné, ale tady se autor vyvleče poukazem na uměleckost díla. A tak, když zde velkohubě a prázdně Pavel Kohout hovoří o morálce a všech těch velkých pravdách, s přihlédnutím k jeho životu, chování a působení v Česku i cizině musím konstatovat, že se mi vybaví slova jiné velké (tedy opravdu) osobnosti – Karla Kryla a jeho slova o vrahovi, kázajícím o morálce. Mimochodem, jako člověk, kde v širší rodině byl v době, kdy Pavel Kohout selhal (vlastními slovy) pouze intelektuálně, ale ne morálně, jeden popravený a druhý zavřený do dvaašedesátého, se tomu utrpení, které museli disidenti kolem charty sedum sedum jen usmát…..

  Barbastelle

  07.02.2015

  Výjimečná kniha, ke které se určitě ještě ráda vrátím. Myslím si, že je dobré číst knihu spíše kratší dobu, protože mi při navracení se k příběhu dělaly potíže dvě dějové roviny, které si byly příliš podobné. Ale jinak – zajímavé informace a události, okouzlující jazyk autora a ohromná čtivost. Nemám co vytknout a chci další knihy od Pavla Kohouta.

  Vojta

  09.09.2013

  Pavel Kohout si v době normalizace vybral tu těžší cestu. Jeho konflikt s mocí nebyl možná tak krvavý, jako ty o dvacet let dříve, ale pořád byl velice krutý a nakonec stejně skončil vraždou. Ale snad nejvíc mě z celého příběhu zaujala ta absurdnost situací, do kterých se autor dostával. Je zarážející, jakých trapných až ubohých kejklí se Státní bezpečnost dopouštěla. Přestože byl Kohout lovená zvěř a nakonec skončil v emigraci, vyšel z celé hry jako vítěz.
  Jeho story opravdu doporučuji, i když je možná ze začátku trochu těžší zvyknout si na dva proudy vyprávění, které jsou si velmi podobné a trochu se pletou. Ale jinak je to dílo, která dokáže ve čtenáři vyvolat široké spektrum emocí od vzrušení z kriminálního případu, po dojetí ze smutného údělu hlavního hrdiny. A také je dobré přečíst si knihu jenom díky historickému období, které kniha popisuje, neboť má doteď vliv na současnost.

  Renik

  26.01.2012

  Četla jsem tuhle knihu a i když je to dýl pamatuji si, že zaujala. Děj je často napínavý a špatně odhadnout co bude dál. Je to autobiografický román a toto čtení se dokáže dostat pod kůži.

  4xab

  09.10.2011

  Dobre a syrove napdana autobiografie. Cetla jsem ji hmed jak vysla po revoluci a spadli mi ruzove bryle. Oni zas nemeli tak tezky zivot ti "chartiste". Nemeli zas tak strasny zivot. Doporucuju precist soucasnym 30tnikum, aby si upravili svoje znalosti z dejepisu:-)

  WEIL

  04.09.2011

  Autobiograická kniha, kde jsou změněny jen skutečná jména.