Katastrofa křesťanů: Likvidace Arménů, Asyřanů a Řeků v Osmanské říši v letech 1914-1923 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Katastrofa křesťanů: Likvidace Arménů, Asyřanů a Řeků v Osmanské říši v letech 1914-1923

Předkládaná monografie patří v světovém kontextu vůbec k prvním pokusům představit problematiku vyvražďování křesťanů v Osmanské říši na akademické úrovni v celé její šíři, tedy nikoliv pouze jako národní tragédii Arménů, ale jako snahu o likvidaci veškerého místního křesťanstva – také Asyřanů a Řeků.

Ve čtyřech částech knihy je podrobně popsáno postavení křesťanů na sklonku Osmanské říše, průběh tragických událostí, k nimž v letech 1914–1923 došlo, stejně jako jejich následky v dalších letech. Autoři rovněž upozorňují na řadu problematických otázek, mj. na významný podíl císařského Německa a Kurdů na likvidaci křesťanů, reakci dobového českého tisku či ničení kulturního dědictví křesťanů v současném Turecku. Zajímavé paralely přináší také srovnání arménské genocidy a židovského holokaustu. Kniha využívá nejnovější poznatky v oboru, ale také dobové dokumenty, archivní materiály, diplomatická hlášení, vzpomínky a očitá svědectví přeživších. Publikace obsahuje unikátní doprovodný materiál včetně více než 200 dobových fotografií, karikatur, kreseb, map a statistických tabulek.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Katastrofa křesťanů: Likvidace Arménů, Asyřanů a Řeků v Osmanské říši v letech 1914-1923 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Katastrofa křesťanů: Likvidace Arménů, Asyřanů a Řeků v Osmanské říši v letech 1914-1923 (0.00 EUR)


Stažení Katastrofa křesťanů: Likvidace Arménů, Asyřanů a Řeků v Osmanské říši v letech 1914-1923 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Náboženství, Literatura naučná, Historie
  Vydáno: , Pavel Mervart
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Jezinkabezinka

  27.09.2017

  Knihy zasadním způsobem mapuje postavení křesťanských menšin v Osmanské říši během I. světové války (s přesahy do 19. století a hlouběji do 20. století) a zaplňuje tak naše mezery o této době. Kapitoly jsou rozděleny podle jednotlivých národnostních/náboženských skupin. Při popisu počtu obětí v jednotlivých provinciích by snad bylo vhodnější použít tabulky, než vyjmenováni lokality + počty. Za další mínus považuji absenci celkové mapy Osmanské říše, nebo mapy kavkazské hranice. Jednotlivými mapkami lokalit a směry "pochodů smrti" je kniha vybavena. Ale barevná národní mapa, by mne opravdu neurazila.
  Za další důležitý počin považuji ohlas vnímání jednotlivých genocid ve světě a kulturní ohlasy, jak světové, tak daného etnika (např. krásná ukázka autocenzury řeckých autorů).
  Bohužel chybí zmínka, jak si nejmenové velmoci už během války Osmanskou říši rozparcelovali (aneb co je dobré pro Anglii a Francii je dobré i pro zákon ….)

  M.H.

  11.07.2017

  Rozsiahla monografia, ktorá sa komplexne zameriava na neblahý osud kresťanských menšín v Osmanskej ríši počas I. svetovej vojny.

  Výklad začína ešte hlboko pred vojnou, reformami sultánov, ktoré umožnili vzostup Arménov (najmä, ale nie výhradne) a opisom millétového systému.

  Opisuje vzostup protiarkménskych (resp. protisýrskych, protigréckych) nálad v tureckej spoločnosti, zásahy západných mocností (+ Ruska) v prospech (najmä) Arménov, ktoré sa však ukázali ako nie vždy príliš šťastné.

  Samotné jadro tvorí detailný opis deportácií podľa jednotlivých národov a v rámci nich podľa oblastí.

  Kniha sa venuje aj životu Arménov, Grékov a Asýrčanov po skončení I. svetovej vojni a recepcii hrôz vyhlaďovania v umení.

  Kvalitná väzba a celkovo spracovanie patrí už k tradícii vydavateľstva Pavel Mervart

  Osobitne pôsobivé, keď je čítané na striedačku s Werfelovým románom Štyridsať dní Musa Daghu.