Karl May – moc fantázie Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Karl May - moc fantázie

Karl May (1842 – 1912) je autor, ktorý sa viac než celé storočie teší mimoriadnej popularite. Jeho romány dosahujú obrovské náklady. Jeho postavy Winnetou a Old Shatterhand vtlačili generáciám čitateľov nezmazateľný obraz indiánskeho Divokého západu a posmrtne v 60-tych rokoch 20. storočia inšpiroval jednu z najúspešnejších filmových sérií v dejinách nemeckej kinematografie. Zároveň sa však názory na Maya už oddávna výrazne rozchádzajú. Napríklad Arno Schmidt povyšuje niektoré jeho neskoré romány na úroveň svetovej literatúry, zatiaľ čo Klaus Mann vidí priame spojenie medzi „spôsobmi a taktikou Old Shatterhanda“ a krutosťami národného socializmu.
Životopis jedného z najčítanejších nemeckých autorov predstavuje muža, ktorý ustavične a intenzívne blúdi medzi Ardistanom a Džinistanom, medzi úbohosťou biednych pomerov a rozprávkovým spisovateľským úspechom, medzi skutočnosťou a fantáziou ako máloktorí iní literáti a zároveň je hlboko presvedčený, že vo svojom živote kráča priamou cestou. Obsiahla záverečná kapitola sa venuje najrozličnejším úpravám a prepisovaniu spisovateľových textov, jeho zneužívaniu nacistami a neskôr komunistami, ale aj silnej inšpirácii filmárov a mnohých súčasných literátov životom a dielom Karla Maya.Kniha v českém jazyce!


Stažení Karl May – moc fantázie zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Karl May – moc fantázie (0.00 EUR)


Stažení Karl May – moc fantázie zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Karl May oder Die Macht der Phantasie (2013)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Európa
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  zahadum

  02.02.2017

  Karl May bol spisovateľ ktorý ma v mladom veku asi ako každého chlapca tej doby silne ovplyvnil. Nejestvoval internet, PC a tak sme chvalabohu voľný čas trávili čítaním dobrodružstiev o Indiánoch a potom sme sa hrávali na divoký západ. Kúpil som si slovenský krásne spracovaný životopis o živote Karla Maya. Nevedel som do čoho idem, priznám sa,že som vedel,že bol Nemec a iste veľký dobrodruh ktorý strávil svoj život po potulkách svetom pri návrate z nich potom pri písaní čerpal z bohatých zážitkov. Omyl ! všetko zle ! Karl May bol skôr ako začal kariéru spisovateľa kriminálnik..dokonca viackrát odsúdený ..teda recidivista…a boli to pomerne závažne prehrešky. Svoje knihy začal písať a písal ich bez toho,že by kedy videl Ameriku..Orient..proste všetky tie krajiny ktoré tak krásne, detailne a dobrodružne opisoval. Neskoršie vo vysokom veku absolvoval cestu na blízky východ a neskoršie aj do samotnej Ameriky ( USA ) jeho cesty ale nemajú nič spoločne s tým čo opisoval v knihách, šiel len ako turista po bezpečných miestach s zabezpečeným sprievodcom. No to ale nemení nič na fakte,že jeho knihy boli tak silne populárne..je jedno či bol egoista ktorý sa vo svojich dielach vydával za Old Shatterhanda alebo Kara ben nemsiho…dôležitý je,že milióny mladých chlapcov čítali s otvorenou pusou dobrodružstvá a v predstavách boli aj oni na chvíľku na prériách a púšti kdesi v krajinách ktoré takisto nevideli a predsa si všetko dokonalo predstavili ako May. Svoj život mal zložitý a bol sám komplikovanou osobou…záver života strávil viacmenej v súdnych sporoch a nezhodách s bývalou manželkou ale aj s vydavateľmi. Koniec knihy sa venuje odkazu Karla Maya…jednak v jeho dobe..počas nacizmu..počas komunizmu a sú spomenuté aj filmové dielá ktoré sa opierajú o jeho literárnu činnosť. Polemiky či Hitler bol alebo nebol jeho ctiteľom sú podľa mňa na hranici zdravého rozumu…Karl May umrel v roku 1912 a nijak nemohol ovplyvniť to či mal niekto alebo nemal v budúcnosti jeho knihy rád…Hitler pil vodu a dýchal kyslík a napriek tomu to robíme všetci…Zdravý racionálny človek vie,že May v knihách dával priestor širokému spektru ľudí, pováh, rás aj náboženského presvedčení. Vytkol by som knihe,že sa veľmi okrajovo venuje samotnému procesu tvorby a podstatná časť knihy je venovaná jeho kriminálnej minulosti, pletkami so ženami, jeho falošné tituly, klamanie ľudí,že nič z toho neprežil čo tak bohato opisuje a v podstate celý záver knihy je venovaný jeho súdnym procesom a hádkam o autorské práva. Napriek tomu som sa dozvedel dosť a samotná kniha je neuveriteľne krásne spracovaná v duchu dobovej čiernobielej knihy.

  minirock

  24.05.2014

  Naprosto vyčerpávající biografie, slovákům patří uznání že tuto knihu vydali, když už to nešlo u nás. Je zde popsáno vše, od mládí, prožitého v bídě, přes učitelské začátky a dobu strávenou ve vězení po největší literární úspěchy a konec života, kdy byl autor zatížen množstvím soudních sporů. Je to zajímavé a především poučné čtení.