Kalibánova válka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Kalibánova válka

Na Ganymedu, obilnici vnějších planet, je příslušnice Marťanské vesmírné pěchoty svědkem zmasakrování své čety nestvůrným supervojákem. Na Zemi se vlivná politička zoufale snaží zabránit meziplanetárnímu válečnému konfliktu. Venuši zabrala mimozemská protomolekula, způsobila na ní obrovské, záhadné změny a hrozí, že se rozšíří do celé sluneční soustavy.

V nesmírné pustině vesmíru, na lodi jménem Rosinante, James Holden a jeho posádka ve službách Spolku vnějších planet udržují klid a mír. Když se ujmou prohledávání válkou zničeného Ganymedu, aby pomohli najít unesené dítě, vychází najevo, že budoucnost lidstva závisí na tom, zda jediná loď dokáže zabránit mimozemské invazi, která už možná začala…
Kniha v českém jazyce!


Stažení Kalibánova válka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Kalibánova válka (0.00 EUR)


Stažení Kalibánova válka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Expanze (2.)

  Originální název:

  Caliban’s War (2012)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Triton
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (11)

  Přidat komentář

  B4LU

  13.12.2017

  Nebudu zastírat jisté zklamání. Kalibán se podobně jako Leviatan dobře čte, ale nějak mi připadalo, že se poněkud vytratilo to napětí a tah prvního dílu. Možná je to tím, že Leviatan musel všechno budovat od začátku – celou situaci mezi jednotlivými mocnostmi, jejich záměry a protomolekulu – zatímco zde máme všechny karty už od začátku vyložené na stole a v hrubých obrysech už tušíme, jak se věci mají. Připadá mi, že i ty akční pasáže jsou nyní vzaty nějak stručněji než v Leviatanovi. Ovšem nechápejte mě špatně – Kalibán není špatná kniha, to vůbec ne. Je to dobrá kniha, ale je ‘jen’ dobrá oproti vynikajícímu Leviatanovi.

  Däniken

  19.09.2017

  VELKE ZKLAMANI, BOHUZEL!
  Pryc je Miller a prebytek je jenom ridka hollywúdska gulasova polivka!
  Ten pomatenec co porad hledal svoji malou dcerku, me opravdu iritoval.
  Jeste ze ty zenske postavy to tak trochu zachrani od uplne katastrofy.

  Alvari

  18.05.2017

  Čtivostí se druhý díl podobal prvnímu. Sice mi v příběhu chyběl detektiv Miller nebo postava alespoň jemu podobná, ale nakonec to šlo i bez ní. Posádka Rosinante se znovu musela vypořádávat s množstvím problémů na své cestě Sluneční soustavou, to vše na pozadí válečného konfliktu protkaném politickými konflikty a machinacemi a v neposlední řadě i už všudypřítomnou Protomolekulou. Byl jsem sám sebou překvapený, jak jsem si užíval dějovou linii Avasaraly a Bobbie. Nejspíš k tomu velkou měrou přispívaly jejich naprosto rozdílné povahy. Větší zásluhy však nakonec musím připsat "babičce", jejíž postava se mi v tomto díle líbila asi nejvíc.

  Chmur

  24.02.2017

  Myslím, že se jedná o nadprůměrnou space operu. Osobně mě asi díky postavě detektiva Millera bavil více první díl, ale ani tohle pokračování rozhodně není k zahození.

  Fox83

  20.09.2016

  Příjemné pokračování prvního dílu.

  Flexi

  09.01.2016

  bavila jsem se jako u prvního dílu,

  Eslem

  19.12.2015

  Pro mě o něco chytlavější než jednička, i když zápletky si byly dost podobné – zase vypukne válka, hledá se děvče, ochranné autorské ruce nedovolí odrovnat žádného z hlavních hrdinů a jako utopický bonus tu opět máme potrestání vlivných a prachatých hajzlíků. Hodně se mi líbí sekvence názvů jednotlivých dílů Expanze…

  SONP

  16.09.2015

  Po Leviatanovi další technicky velmi pěkně zpracovaná space opera, kde platí fyzikální zákony a kde to tudíž cestovatelé vesmírem vůbec nemají lehké, neboť v důsledku setrvačnosti úpí ve svých zátěžových křeslech s žilami plnými drog, zatímco obyvatelé Pásu planetek mají vzhledem ke své tělesné konstituci zapovězenou silnou gravitaci Země (což trochu narušuje rodinné vztahy). Zapomeňte na umělou gravitaci, světelné meče a hyperprostor: tady i ta nejluxusnější jachta podléhá stejným pravidlům, jako funkcionalistické vojenské plavidlo. Technicky je to skutečně výtečné a člověk jen žasne, jak to mají autoři všechno pěkně vymyšlené. Podobnou práci odvedli i po politické stránce – stvořili totiž bezskrupulozní zřízení budoucnosti, u níž lze velmi dobře věřit, že k němu jednou naše společnost dojde.
  Přes to všechno se mi Kalibán četl o něco hůře než Leviatan, snad proto že mi zde chyběla detektivní "Marlowovská" linie z prvního dílu, ze které jsem byl nadšen, a na místo ní se zde objevili dnes tolik populární vesmírní mariňáci a s nimi i knižní akční přestřelky, které obvykle přeskakuji. Navíc některé scény mi snad až příliš evokovaly filmové Vetřelce (až si to přečtete, pochopíte, více spoilovat nechci). Dal bych 7/10, ale nemám zde půlhvězdičku. Takže ***

  trudoš

  11.08.2015

  Druhý díl série Expanze úspěšně navazuje tam, kde skončil předchozí román. Opět je zde vyprávěn rámcově uzavřený příběh, kdy na pozadí konfliktu většího, sledujeme jednotlivé dílčí zápletky, které se postupně spojují, aby v závěru eskalovaly. Překvapivě se autoři vyhnuli nejzajímavějšímu tématu, což je evidentně zapříčiněno tím, že si jej schovávají na později. Za mě asi největší slabina, protože je znát nastavovaná kaše. Přesto nepodlehla Kalibánova válka prokletí druhých dílů a naopak je v některých bodech lepší než Leviatan se probouzí. Nepřipomíná už tolik scénář k počítačové hře, koncepce by spíše šla přirovnat k promyšlenému seriálu a to jak díky vývoji zápletky, tak především kvůli postavám v románu účinkujícím. Těch je zde o poznání více, díky čemuž tentokrát děj sledujeme hned ze čtyř stran, tedy rovnou dvojnásobek oproti minulé knize. Zde pak exceluje politička Avasarala, která by si rozhodně zasloužila knižního Oscara za nejlepší vedlejší postavu roku 2014.

  Ládja

  28.02.2015

  Popravdě mi to přišlo o dost slabší než první díl. Tentokrát už možná až moc rozkouskované a protahované. Kdyby se škrtlo tak 50-100 stran, moc by to nevadilo. Ale pořád zůstává pravdou, že je to ještě z těch lepších Space oper, které jsem za poslední dobu četl. A z těch novějších je to ta skutečně lepší. Ale nějak mi v tom pořád chybí moment překvapení. Něco závratného. V prvním díle jsem byl překvapen zvraty, ale teď mi to vše přišlo už hrozně umělé. Tak snad třetí díl bude lepší, nebo aspoň podobný tomuto.

  Slartibarkfast

  17.03.2014

  Možná o něco slabší, než první díl, když se některé postavy doslova proměnily ve svém chování a cílech, ale nakonec to bylo ku prospěchu příběhu, který není o méně čtivý než Leviatan, ač sem přibylo více segmentů, a zatímco byl první díl rozdělen do pohledu dvou postav, zde se dělí více. Strašlivá protomolekula se vrací v nové podobě a my se opět vracíme na loď Rosinante a prožíváme strastiplné dobrodružství s celou posádkou. 90%