Jura a lama Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jura a lama

Malý Jura ze statku v horách Jestřábníkách ještě nechodí do školy a už toho tolik umí. Stará se o ovce, s lamami mluví indiánsky, plete šály a když je třeba, vydá se na záchrannou výpravu, která skončí až v kouzelných norách krtčí královny. A k tomu všemu má dvě báječné mámy.
Jde o první českou původní knihu o dítěti ze stejnopohlavní rodiny, i když fakt, že Jura má dvě maminky, není v knize nijak problematizován ani zdůrazňován, kniha je sice primárně určená takovým dětem, ale zároveň je zcela přístupná dětem z hetero rodin. Má prostě jen za cíl zobrazit stejnopohlavní rodinu jako pozadí (ne)obyčejného dětského příběhu.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jura a lama zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jura a lama (0.00 EUR)


Stažení Jura a lama zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Pro děti a mládež
  Vydáno: , LePress
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  Knihomura

  18.09.2017

  Skvělá knížka nejen pro malé děti. Včetně ilustrací. Pohoda, která z příběhu přímo sálá by bylo dobré aby se přelila na všechny xenofobní prudiče.

  emv22

  30.04.2014

  Fakt, že má Jura dvě maminky není de facto ani pro příběh nějak podstatný. Hlavní problémem, na který chce příběh poukázat, jsou naše mylné soudy, které někdy pronášíme o někom, nebo o něčem, co je pro nás cizí, nerozumíme tomu, vypadá to zvláštně a jinak než my…Tyto soudy a mylné představy pak mohou vést k nejednomu problému a omylům, které nás mohou později moc mrzet. Stejně jako ovčí partu z této knihy, která pro svou zaslepenost šíří hlouposti o exotických lamách a způsobí tak málem neštěstí. Domnívám se, že tato kniha chce vést děti k toleranci – k jiným kulturám, k jinému způsobu života, k jinému uspořádání rodiny…

  TakySimona

  29.06.2012

  Tato všestranně sličná knížka pro mě vrchovatě splňuje definici moderní pohádky. Vychází z reálií našeho každodenna, ale přitom přikyvuje tradičním pohádkovým hodnotám. Je svižná, vtipná a přitažlivá pro děti a přitom nechává v hlavě předčítajícího tzv. dospělce rozbíhat nitky souvislostí, které dětem naštěstí ještě chvilku zůstávají skryty.
  A samotné téma "trochu jiné" rodiny je podáno naprosto v klidu, bez hledání nějakých pikantností, bez omlouvání a vysvětlování. Proč taky? Vždyť každý pár, který dětem poskytuje láskyplné útočiště a nabízí vějíř dalších možných směrů cest BY MĚL být touto společností podporován horem dolem. Že je to ve skutečnosti přesně naopak, je smutné a varující znamení doby. Je tedy na nás, každém jednom, abychom se rozhodli, zda chceme jednat proti němu.
  S.