Jméno růže Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jméno růže

V opatství, ve kterém se děj odehrává, je v horním patře hlavní budovy umístěn velký a velmi matoucí labyrint chodeb, ukrývající největší knihovnu celého tehdejšího křesťanského světa, plnou vzácných a zejména tajných či utajovaných rukopisů, včetně děl antických autorů, jejichž myšlenky křesťanství odmítalo.
Františkán Vilém z Baskervillu přijel do opatství v doprovodu svého žáka, Adsona z Melku, aby zde připravil půdu pro jednání Františkánů (minoritů, zastánců chudoby církve) s delegací avignonského papeže Jana XXII. Vilém byl po příjezdu opatem informován o záhadné smrti iluminátora Adelma z Otranta a byl, jakožto bývalý inkvizitor požádán o její objasnění. Adelmova smrt však nebyla jediná, která se měla ve zdech opatství odehrát.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jméno růže zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jméno růže (0.00 EUR)


Stažení Jméno růže zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Il nome della rosa (1980)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Český klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (269)

  Přidat komentář

  Chesterton

  16. března

  S podobnou pokorou jako Evaho 73 přiznávám, že audio je pěkné, protože je zkrácené, film je pěkný protože se mu povedlo zachytit středověkou atmosféru. Já bohužel navíc sáhla asi i po starším vydání s překladem, kde se píše o Benediktu z NORCIE nikoli z NURSIE jako zakladateli benediktinů 🙁 a i to mě prozatím odradilo od četby. Možná je tato kniha malinko přeceněná, nevím. Styl je opravdu nezáživný, byť velmi košatý a popisný. Myšlenka přiblížení středověké mystiky je opravdu geniální, ale způsob provedení malinko nad autorovy síly zdá se mi i z toho mála, co jsem přečetla. Třeba si časem dáme s Umbertem ještě jednu schůzku :))
  Myslím, že Evaho to popsala velice trefně:))

  thorir

  10. března

  Kniha na pomezí historického románu a středověké detektivky. Napsána je nesmírně čtivě. Srovnám-li s filmovým zpracováním, je kniha samozřejmě mnohem propracovanější, jdoucí do větší hloubky a zejména detailněji popisující motivy jednání postav. To však nic nemění na faktu, že film naprosto brilantně zachycuje syrovou, šedivou, chladnou atmosféru středověkého kláštera kdesi v italských horách, popsanou v knize. A pak je tu samozřejmě knihovna, bezčasá, záhadná stavba ukrývající mystéria dávných dob, přeneseně v podstatě protagonista děje. Knihovna se značně restriktivními pravidly přístupu ke knihám. Jen tento samotný fakt vyvolává ve čtenáři nesmírnou zvědavost. Čtenář chce číst a objevovat, ale knihovník mu to nedovolí. S tím úzce souvisí další motiv, klikatící se dějem, a totiž náboženská hereze. Řádky, kde Adso rozplétá detaily o kacířích, jsou jedny z nejzajímavějších. Je správné bránit přístupu k informacím, pokud tím chráním status quo? Je to skoro až totalitní motiv. Děj nemá smysl dále komentovat, napsáno o tom bylo mnoho. Knihu jednoznačně doporučuji. Jedna z nejzajímavějších mnohovrstevných knih, které jsem kdy četl. A přitom čtivá, nesmírně zábavná a zdánlivě přímočará.

  Nachtimin

  10. března

  10krat lepsia ako film..

  čuřil

  27. února

  Měl jsem s touto knihou problém, trvalo mi jí přečíst dost dlouho. Nečetla se vůbec lehce. Ale stálo to za to. Sice není vše, zejména latinské texty a debaty mezi mnichy vždy zcela jasné. Pohled do zákoutí mnišského řádu navíc s detektivní zápletkou byl ale sepsán velmi povedeně. Určitě doporučuju.

  Kopretina

  24. února

  Dlouho jsem se tomuto románu vyhýbala z přesvědčení, že se jedná o horor a ještě ke všemu v prostředí kláštera. Pak jsem knihu získala (ani nevím kde) a ležela mi doma. A protože čtenářskou výzvu chápu jako výzvu a jeden bod z ní nutí přečíst něco, po čem bychom běžně nesáhli (ó jak přízračné pro tuto knihu – sáhnout po té pravé knize), vzala jsem ji na milost a dala se do ní. Protože jsem zvyklá číst rychle, nevyhovoval mi styl této knihy – tato se opravdu musí číst pomalu. Někdy jsem měla problém dočíst nějaký rozhovor nebo popis, který trval několik listů!, ale na konci knihy nelituji ničeho, ona za přečtení opravdu stojí. I film jsem hned dnes zkoukla, sice je to minimum toho, co je v knize, zase mi to ale poskytlo některá vysvětlení a vizualizaci (nemám totiž velkou představivost). Malou radost mám i z toho, že jsem měla správné podezřeni.

  sgjoli

  08. února

  Tato kniha patří mezi mé nejoblíbenější knihy vůbec, a to pro svou mnohovrstevnatost – není možné Jméno růže pochytit a porozumět jí jen na jedno přečtení. Nicméně to je na ní právě tak skvělé – při každém čtení v ní naleznete něco nového, co jste tam dříve neviděli. Stejně tak obdivuji, jak se Ecovi podařilo elegantně do knihy namíchat několik žánrů od detektivky přes náboženský román po román historický a filozofický (a to jsem dost možná teď něco vynechala). Rozhodně to není jednoduché čtení, ale ten čas se tomuto dílu jistě vyplatí věnovat. A opakovaně.

  Marekh

  07. února

  Tato kniha byla pro mě velmi náročná. Některé části knihy se mi líbily, byly napínavé, jiné mne neoslovily a musel jsem se do nich popravdě nutit.

  Viděl jsem také film, který se mi líbil mnohem více než kniha.

  Sylvienka

  01. února

  Kniha je velmi zajímavá a těžká na čtení, jsem ráda, že jsem ji dočetla.

  Magdalena5

  16. ledna

  tak přemýšlím na jaký způsob si tu růži ještě dám – v rádiu jsem slyšela, film viděla, v městském ( u Mrštíků) též viděla a několikrát četla, tak nevím. A stejně je ta klášterní knihovna nejlepší…

  zlovlk

  15. ledna

  Počítám, že Eco nejspíš během svých bádání nad středověkými tajuplnostmi narazil na nějaký skutečný magický grimoár a s jeho pomocí následně stvořil či chymicky uklohnil zázračnou knihu. Takovou, která je extrémně populární a oblíbená nejširším čtenářstvem a zároveň neobyčejně propracovaná, intelektuální podnětná a vůbec brilantní ve všech ohledech – v literatuře dost vzácná, vpravdě kouzelná kombinace. Snad je to tím vhodně zvoleným tématem: umírající středověk a tajemné mnišství je natolik uhrančivé téma, že k sobě dokáže přitáhnout i ty, kdo by se jinak těžším textům a pasážím v latině vyhýbali jako Luciper krucifixu.

  Na každý pád to byla jedna z nejzásadnějších knih mého dospívání; kdybych ji četl teď, a ne tehdy, asi bych si ji užil více a už bych lecčemu rozuměl mnohem lépe, ale stejně jsem rád, že se mi dostala do ruky už v oněch letech, kdy jsem si ještě myslíval, že opat Suger získal své jméno, protože byl slaďoušek, a že Hildegarda z Bingenu vynalezla binge-watching televizních seriálů.

  Bojíte-li se za základě ostatních komentářů, že něco z knihy nepochopíte, pak se přestaňte bát. Samozřejmě, že nepochopíte. Ale strašlivé mordy v krásném a ponurém prostředí vás donutí číst dále; a třeba se omylem přiučíte i něco o středověku. Plavat s nezměřitelnými hlubinami pod sebou – to je lekce, kterou potřebuje asi každý. A nejlépe opakovaně.

  helusa2

  14. ledna

  Spíše posloucháno jako skvěle zpracovaná několikadílná dramatizace Českého rozhlasu, část jsem četla. Není to vůbec jednoduché čtení, ale příběh je to skvostně promyšlený! I film je výborně natočený. Zařadila jsem si ji do výzvy kupodivu ne kvůli knihovně, ale pro rok 1. vydání… 😉

  Nomia

  14. ledna

  I přes svou obsáhlost a složitost je Jméno růže zajímavá a výborná kniha. Je potřeba, alespoň základní orientace v historii a náboženství, aby se čtenář neutopil ve spleti popisů a vyprávění. Samotná zápletka je výborná, tajemná a krásně graduje.

  PavlínaAlžběta

  10. ledna

  Dílo mistra všech mistrů spisovatelů svého druhu se středověkou zápletkou, která se taktéž objevovala a myslím, že i nadále objevuje v povinné četbě. Román objemnějšího formátu jsem si pořídila o Arga s překrásným přebalem a těšila se, že si po letech tento neobyčejný historický román přečtu. Vskutku fantastický román, který nepopisuje čtenáři pouze historii s detektivním příběhem, ale dobové propracované popisy církve samotných mnichů i společnosti, vykreslené pocity i myšlenky, nadčasové dílo, kterému se v tomto ohledu nic nevyrovná.
  Filmové zpracování je úplně jiného rázu, a chybí mu to kouzlo, co Umberto Eco dokázal mistrně napsat a vykreslit.

  slunicko1958

  29.12.2017

  Román jsem přečetla až na druhý pokus. Není to žádné jednoduché čtení! Jsem na sebe pyšná, že jsem to dokázala.
  Hodnotit knihu nebudu, to mi snad ani nepřísluší. Doporučuji k přečtení.

  petr94

  28.12.2017

  K dílu není co nového dodávat, napíšu to tedy jen stručně. Fenomenální a geniální kniha od geniálního člověka. Vtěsnat do jedné knihy vědomosti takového velkého a širokého formátu, to prostě značí mnohé o autorovi. Musím však podotknout, že toto dílo prostě není v silách běžného smrtelníka pochopit po všech stránkách, leda snad profesor filozofie, teologie, historie a umění v jednom by to pobral celé. Četl jsem ji podruhé, už zase vím o něco více, ale je jasné, že za pár let si ji budu muset přečíst znovu, zase budu o něco moudřejší do té doby.

  Chesterton

  25.12.2017

  Zatím jsem absolvovala film a audio:) na literární skvost se začínám těšit:)

  Knišíl

  18.12.2017

  Skvost na poli literárním. Nevím, co napsat, abych vyjádřil, jak rád jsem četl tuto knihu, aniž by si někdo nepomyslel, že jsem další z "intelektuálů", kteří si hrají na to, že vše pochopili a mohou se honosit tím, že přečetli jednu z nejznámějších knih. Snad jen, že pro mě kniha je oslavou intelektu (tentokráte již bez uvozovek), že ač jsme schopni vnímat pouze znaky znaků neschopni uchopit řádně podstatu věcí, často ztraceni v labyrintu, má smysl i byť jen v maličkostech hledat vzor a nezůstávat v stagnaci v temnotě hlouposti. Rád se vyžívám v postmoderní literatuře a nestydím se za to, dopustil bych se chyby, kdybych tvrdil, že mé interpretace jsou správné, ale již sama snaha o interpretaci mi dává jistotu, že má pro mě cenu číst takovéto knihy.

  evickakyticka

  16.12.2017

  Dala jsem si takovou malou výzvu, že tuto knihu přečtu ještě letos. Tuším, že jsem se ji marně pokoušela přečíst minimálně pětkrát. A to v rozmezí určitě deseti roků. Tentokrát se podařilo, ale hodně stran jsem nečetla, listovala jimi. Nemůžu prostě překousnout tu teologii, která se táhne celou knihou a pro mne je to jen snůška blábolů. (teď se jistě mnozí z vás chytají za hlavu, ale tohle je můj názor a pohled na věc, ať se vám líbí či ne). Taky přemíra latiny – ne všichni pozemšťané ovládají tento jazyk! Na druhou stranu mám ráda místa, jako jsou kostely – jsou to úžasné architektonické objekty a … a dál už nic.
  Co se mi ale moc líbilo, byla knihovna – její labyrint byl skvěle vymyšlený. Nakonec se přece jen podívám na film, až se mi kniha "uleží". Ještě mě láká přečíst Pražský hřbitov, ale po takové dávce teologie si myslím, že s tím budu bojovat minimálně dalších deset let.

  Makec

  06.12.2017

  Je to již hodně let co jsem viděl film, ale stylem jakým autor popisuje stavby, postavy a samotný děj, tak mi přijde jako bych na to koukal včera. Ještě jsem nečetl knihu, kde by bylo tolik popsaných variant pro jednu věc.

  Durancie

  03.12.2017

  Jediná kniha od Umberta Eca, kterou jsem dočetla do konce.

  Evaho73

  01.12.2017

  S pokorou priznávam, že neoplývam takou dávkou inteligencie ani nadzmyslovým vnímaním, aby som mohla všetky informácie v tejto knihe dostatočne oceniť.
  Teraz po prečítaní knihy s nadhľadom oceňujem na sto percent iba spôsob, akým je napísaná.
  Náhoda alebo zámer ? Neviem…….
  Naozaj vo mne kniha evokuje labyrint informácií ako pomyselnú knižnicu, kde sú poukladané aj pomyselné "knihy" vo forme rôznych informácií z oblasti stredovekej politiky, kultúry, histórie a teológie poprekládané filozofickými názormy. Na to, aby sme rozúzlili napínavú skoro až hororovú detektívnu zápletku, ktorá je ukrýta naprieč celou knihou, musíme zdieľať aj množstvo iných "kníh" čiže informácií pomyselného knižného labyrintu, z ktorých niektoré nemajú pre nás dostatočnú hodnotu alebo nás nudia a odídu do stratena. Niektoré "knihy" nás zase pri pátraní zaujmú, poskytnú nám cenné inormácie a dokonca nás nasmerujú bližšie k rozúzleniu detektívnej zápletky. "Knihy" priamo súvisiace zo záhadou doslova hltáme a vôbec nám nevadí ako krvopotne sme sa k ním dostali. Samotný záver už vnímame ako extázu, ktorá môže mať dvojaký význam – buď vo forme radosti z rozúzlenia detektívnej zápletky alebo radosti z prečítania tejto rozsiahlej knihy.
  Z tohto pohľadu naozaj geniálna kniha, čo sa už nedá povedať o samotnom stredovekom štýle akým je napísaná, ktorý je naozaj pre dnešného čitateľa veľmi nezáživný.

  Federer19

  05.11.2017

  Ačkoliv film jsem znal dlouho před tím, ke knize jsem se dostal až díky maturitě. A bylo to bezva čtení! Atmosféra vrcholného středověku je zde popsána naprosto brilantně, Vilém z Baskervillu je velký sympaťák a záhadné opatství je vykresleno tak barvitě, až si připadám, jako bych tam byl.
  Jediná drobná vada na kráse jsou někdy zdlouhavé filosoficko teologické zamyšlení, ale to nedokáže zkazit dojem tohoto skvělého díla.

  anko57

  16.10.2017

  jedna z mých oblíbených knih a zfilmovaná? Další lahůdka pro mě.

  mabell

  05.10.2017

  Byl to můj Everest. Konečně jsem ji po 6 letech dočetla.

  ZuzziŠ

  30.09.2017

  Už třináct let mi doporučovaná kniha, kvůli které jsem si založila do diáře papírek knih, které si chci přečíst (přece jenom, když si na něco už přes deset nejste schopni vzpomenout ve správnou chvíli…), a já se tak zklamala. Co jsem čekala? Asi jen "další" čtenářskou extázi, nicméně jsem se zmítala někde mezi příběhem řečeným jen tak mimochodem a středověkými disputacemi o tehdejší zkaženosti církve očima toho, kdo ji opustil. Jssem smutná, že jsem zklamaná.

  slimáčik

  22.09.2017

  Prešlo asi tridsať rokov, čo som videla film. Pred niekoľkými rokmi som si užívala audioknihu a konečne došlo aj na knihu klasickú! A pri každom prevedení som v úžase očarená prežívala tajomné udalosti s hrdinami.
  Film mi priblížil reálie obdobia. Rozhlasová hra živila moju predstavivosť a kniha mnohé vysvetľovala aj učila.
  Taaakže, pre mňa to bola hotová hostina!

  Warty

  21.09.2017

  Nezapomenutelná klasika. Skvělá kniha plná napětí.

  AnjaVCL

  16.09.2017

  Jedna z knih, které v žádném případě nelze strávit na jeden zátah. Četla jsem ji už před pár lety, chci se k ní někdy znova vrátit. Sympatické duo Vilém a Adso, zakroucená Ecova souvětí, latina, středověké mystérium, tajemná knihovna… A ano, každopádně je to kniha pro náročného čtenáře; úplně chápu, že ne každý si k ní najde cestu, četba není jednoduchá.

  PeťkaW.

  18.08.2017

  Další kniha, která patří do škatulky toho, že vás buď chytí nebo při jejím čtení budete trpět. Bohužel jsem spadala do té druhé kategorie. Nebyla jsem schopná se začíst, nebavil mě jazyk, prostředí, postavy… Po veškeré školní masáži a vychvalování jsem čekala něco víc. Oceňuju literární hodnotu a rozhodně netvrdím, že je to špatná kniha – jenom není pro mě.

  adelinka

  01.08.2017

  Kniha bola skvelá. Až toľko informácii, že som sa občas zamotávala, alebo strácala…..určite po nejakej dobe, budem znovu čítať. Čo mne vadilo bolo, že som videla skôr film….u mňa zlá postupnosť….