Jiná rasa Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jiná rasa

Nové vydání krvavého románu Děj se odehrává v 11. století, v dobách knížete Břetislava v Čelákovicích kousek za Prahou a je založen na skutečném archeologickém nálezu. Na zahrádce jednoho z čelákovických domů totiž archeologové objevili prazvláštní pohřebiště. Kostry nesly stopy spoutání na rukou, vykloubení čelistí či proražení kůlem, u některých byla dokonce hlava oddělena od těla. Všechno nasvědčovalo tomu, že se jedná o hřbitov vampýrů! Temné nápovědi prastarých kostí byly příliš naléhavé na to, aby z nich nevznikl příběh. Příběh o děsivé kráse, o hrůzné zvířecí nevinnosti, o touze po lásce, po krvi a věčném žití. Protože kdo ví, zdali kdysi na dvorec nerudného vladyky Ješka skutečně nepřišla mladičká Graen, aby spustila řetězec krvavých událostí, končících narozením jejího syna – napůl člověka. Kdo ví, zda boleslavský pán netoužil po tajemství nesmrtelnosti tak mocně, že jej málem zahubily zlé síly, kdo ví, zda se mokřinami u řeky kdysi netoulal smrtící, lehkonohý, bělozubý Stín…Kniha v českém jazyce!


Stažení Jiná rasa zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jiná rasa (0.00 EUR)


Stažení Jiná rasa zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Vampýři z Čelákovic (1.)

  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Fantasy
  Vydáno: , Netopejr
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  vivienna

  29.11.2017

  …krvavý román o vampýrech z období středověku.. zpočátku jsem se ztrácela ve jménech, ale pak jsem se začetla a nemohla se odtrhnout – stále jsem čekala, co bude dál…místy jsem i s "jinou rasou" sympatizovala…můj první román od této autorky, určitě ne poslední…

  Atanone

  03.09.2017

  Měla jsem ze začátku problém se jmény..Marlin, Ygraenne,teta Aurelie,nebo ono známé „excaliburské“ an alna trach? Proč?
  Ale ke knize – jako vždy SMEKÁM!! Kam se hrabe Lestat (promiňte,paní Riceová..)
  Někdo upíří příběhy nerad,někdo rád..Já měla upírské příběhy „ráda“,když mi bylo ..náct. Teď mě děsí jiné věci,než nějaké tesáky a co se upírských příběhů týče, jde mi o příběh jako takový, a to autorka umí. Spolu s úžasně vykresleným prostředím máte před sebou živoucí bytosti..Tím myslím i ty „nelidské“
  Když šelmě projevíte respekt,můžete se dočkat toho,že ho ona projeví vám. U lidí to nebývá pravidlem.
  Příběh mě udržel v napětí od začátku až do konce a jako většinou v knihách paní autorky jsem nenašla zápornou postavu. Přes všechnu skrytou či otevřenou romantiku je to příběh mrazivý,syrový a smutný. A divoce krásný.
  Nějak se mi literárně zastesklo po Transylvánii a Poenari paní Jenny..

  Sigur

  09.04.2017

  Příběh mě trochu zklamal… nakonec takové středověké Twilight….musim ale popravdě podotknout, že v mé vypujčené knize občas chybělo pár stránek a to rozhodně také trochu ovlivnilo zážitek ze čtení.

  *Pájuše*

  29.08.2016

  V první řadě musím říct, že jsem JN chtěla zkusit již dávno, ale nedostala jsem k tomu moc příležitostí a pak jsem zjistila, že je to vlastně pseudonym pro česky píšící autorku. Už jsem se pak do knihy moc nehrnula. České autory tak nějak obecně – vyjma klasiky – nečtu! To už musí být, abych se k nim dokopala.
  Nicméně, musím říct, že číst tuto knížku byl požitek. Opravdu! Ze začátku jsem to četla pomalu – archaický jazyk, autorčin styl psaní a prostředí, ve kterém se děj odehrává, to všechno bylo pro mě hotový oříšek. Myslela jsem, že přelouskat 40 stran bude pro mě tak akorát a dám od toho ruce pryč.
  A víte co? Mýlila jsem se. Byl to děsuplný, krásný, dojemný a krvelačný příběh o lásce, která skončila dřív, než se mohla rozvinout, vyspět, stát se novým Romeem a Julii.
  Úžasně zpracovaná, dechberoucí kniha, která Vás nenechá na pochybách, kdo je tu vlastně Pán! Nemohla jsem odolat a zběsile hltala stránku za stránkou. Během jediného dne jsem já – osoba, co nemá ráda českou literaturu 21. století – přelouskala knihu z pera české autorky za jediný den a ještě u toho málem brečela!
  Pasáže z Graen a Dakhem byly úžasné a líbili se mi ze všeho nejvíc. Čišela z nich živočišnost. Přímo jste mohly na jazyku cítit tu hořkosladkou chuť jejich počínající lásky, které nemohla mít šťastného konce. Poté, co jsem dočetla tuhle dějovou linii, už jsem se do další části pouštět nechtěla. Bylo mi líto, že tyhle dva musím opustit, zanechat je jejich nenaplněným srdcím a sama pokračovat dál, bez jejich věrných stínů v mé mysli…
  Dovětek na konci knihy mi vyrazil dech. Když pro spoustu lidí je slovní spojení "mezi nebem a zemím" prakticky zaběhnutá rutina, která v nich sice vzbuzuje iracionální myšlenky, ale samy jsou na pochybách jestli "to" skutečně existuje… tak proč by nemohli existovat upíři – ti naši jsou přímo z Čelákovic 😉

  Michiska29

  13.02.2016

  Už od začátku jsem věděla, že se pouštím do knížky, která není můj typ. V knize jsem si ale zamilovala Graen a Dagha, jenže ti jaksi zemřeli ještě před koncem… A jelikož jsem se stejně vždy těšila na pasáže o nich dvou, které už tam samozřejmě po jejich smrti nebyly, knihu jsem celou nedočetla.

  Lusa

  10.11.2015

  Dostala jsem možnost odkoupit skoro celou sérii Jenny Nowak a mezi nimi byla i tato kniha, před lety jsem dostala doporučení, že její knihy jsou úžasné, a tak jsme se rozhodla je zkusit, a tak jsem začala právě s Jinou rasou. Musím říci, že jsem snad nic podobného nikdy nečetla, nejsem moc přiznivcem upírů, či vlkodlaků (prostě žádný Stmívání), ale stejně tak jako pan Žemlička se svojí sérii Vlčice, i Jenny Nowak píše o této rase velice skvěle. Skoro jsme se nedokázala odtrhnou od čtení, dokud jsem nebyla nakonci, určitě jsme neprohloupila, když jsem po jejích knihách skočila.

  Miker

  30.10.2015

  Takhle nějak by mohly vypadat všechny horory o upírech a hned by se to dalo číst. Dostatek krve, akce a napětí a sem tam nějaká ta romantika, aby dámy to úplně nemrzelo. Souhlasím s Petrem – dobové popisy ještě umocňovaly uvěřitelnost příběhu.

  Kytiii

  28.09.2015

  Neuvěřitelně uvěřitelná kniha… a nejen proto, že bydlím 7 kilometrů od Boleslavi a 10 od Čelákovic… nemohla jsem ji vůbec odložit… včera jsem četla do 3 hodin do rána a dnes znova… některé pasáže byly tak krásné, že jsem je četla neobvykle pomalu a pozorně… a někdy i dvakrát! Tak skvěle byly některé scény napsané… děj nepředvídatelný… v půlce knihy Orpheu člověk nenávidí, o pár stránek později jí fandí… scéna s bosorkou byla jak facka… velmi by mě zajímalo, zda autorka pokračovala v pátrání např. v poslední době… zda se jí podařilo se ke zmiňovaným "utajovaným" artefaktům dostat…
  Zcela jistě vím, že jsem ji nečetla naposledy… Opravdu jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do rukou!

  NessaIssil

  26.09.2015

  Tuhle knížku jsem četla kdysi, co by školou povinná, a stále se k ní vracím. Určitě jedna z nejlepších knížek této autorky!

  Petra de Valo

  28.07.2014

  Príbeh tak svieži a chladivý ako ľadový prúd rieky a závan studeného vetra…
  Príbeh o Vampýroch, ktorí žijú od prvopočiatku Zeme, ktorí sú tak iní, tak vznešení, chladní a vzdialení našej rase, pre ktorých zabíjanie je prirodzenosťou, a ktorých netrápia pochybnosti a výčitky.
  "Jak nenávidět vlka, že ve své nevinnosti zabijí?"
  Príbeh o poverčivosti a večnom ľudskom strachu z nepoznaného, ale i neznámej láske, ktorá ten strach prekonáva.
  Keďže som bola zvyknutá na rozorvanú dušu Belu Draculu, ktorý sa zmietal medzi svojou novou prirodzenosťou a svojou bývalou ľudskosťou, bolo pre mňa nebývalým osviežením čítať o upíroch, ktorí sú tak povznesení a na ľudí pozerajú zvrchu, ako na niečo menejcenné.
  Dakh je iste očarujúci, a aj keď sa uňho vynárajú záblesky citu, ktorým ani on sám nerozumie, a Graen je citmi priam preplnená, trochu mi tá rozdrásaná zvrátenosť osamoteného nočného tvora chýbala.
  Krásny príbeh, ktorý skončil skôr ako začal, smutná láska, ktorá ani nedostala šancu…

  lea6493

  28.05.2014

  moje první fantasy knížka a hned nadšená reakce 🙂 četlo se moc dobře a děj nikde nenudil.

  RockMartina

  16.10.2013

  Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Jediná kniha, kterou jsem četla asi dvacetkrát a stále se k ní vracím už od svých jedenácti let. Kniha, která mě přivedla k fantasy literatuře, středověku, historii, hororu a ke psaní, Kniha ze které jsem čerpala na základní škole v hodinách českého jazyka – ať už se probíraly ukázky líčení, naše oblíbené knihy,….Kniha na kterou se nedá zapomenout a považuji ji za jeden ze skvostů novodobé české literatury – ať už na rovině jazykové nebo obsahové. Jiná rasa je synonymem pro dokonalost:)

  Petr-N-UL

  30.03.2013

  Dobře čtivá kniha, líbí se mi popis středověkého života i uvěřitelný popis chování tehdejších obyvatel. Jen mám dojem, že v 11. století na našem území nebyly krůty chovány (str. 177).

  Sathana

  09.03.2013

  Nejpodařenější dílo Jenny Nowak, oplývá krásným jazykem, vytříbenými metaforami, jemnými přirovnáními a vskutku uhrančivým dějem, který nutí a nutí číst. Krásná atmosféra hladce nasedá na dějovou kostru a vůbec myslím, že si Jenny zaslouží chválu. V knize je mnohem víc citu, péče a snahy s pílí, než v pozdějších dílech, která mají tendenci sklouzávat do podivných patosů a snů nějakého sadomasochistického devianta. I když se těmto sklonům autorka bohužel nevyhnula ani ke konci této knihy, proto jen 4 hvězdičky.

  Kermisee

  U mě byla Jiná rasa taktéž první knihou, která mě k Jenny Nowak dovedla.
  Od té doby se na jejích tesklivě temných vlnách pohybuji s čirou radostí.
  Jiná rasa prostě nemá obdoby, je jedinečná.