Jih proti Severu 2 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jih proti Severu 2

2. díl rozsáhlého historického románu (Po bouři) sleduje dramatické osudy hrdinky po porážce Konfederace a v době nástupu nového společenského uspořádání.
Většina jižanské společnosti zůstává po porážce ochromená a vykořeněná a jen někteří, mezi nimi i Scarlett, se dovedou přizpůsobit novým poměrům a přes pohoršení ostatních se snaží využít jich ve svůj prospěch. Pod tlakem doby se mění Scarlett v bezohlednou a tvrdou ženu, ochotnou podniknout vše, jen aby se vyhnula bídě. Bezohlednost vůči cizím i vlastní rodině jí sice přinese bohatství, ale nakonec se obrátí proti ní samotné. V přepychu a zdánlivě na vrcholu všeho, co chtěla v životě dosáhnout, ztrácí mladá žena skutečnou lásku a hořce si uvědomuje následky svých dřívějších omylů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jih proti Severu 2 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jih proti Severu 2 (0.00 EUR)


Stažení Jih proti Severu 2 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Jih proti Severu (2.)

  Originální název:

  Gone with the Wind (1968)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  Palorizek85

  předevčírem

  Dobré pokračování prvního dílu. Výstižně popisuje rozklad některých charakterů a jejich sebedestruktivní chování. Škoda jen, že na některé věci se přijde až tak pozdě.

  beatleska

  15.12.2017

  Úžasná kniha. Často na ní vzpomínám a "domýšlím" další díly.

  MirijamFrankl

  12.12.2017

  Druhý díl románu se mi líbil mnihem více než první. Scarlett mi, ač ne zcela, přirostla k srdci a Rhett též. Jih proti Severu v sobě skloubí prvky dávno zašlé doby dam a gentlemanů, ironii, vášnivou lásku, touhu po přežití a to nejlepší i nejhorší z lidské povahy. Díky lehkému stylu psaní se mi podařilo snadno se do postav vcítit.

  ddkk

  18.10.2017

  …komentář stejný jako u 1. dílu. Jen asi jsem nebyla jediná, která byla zklamaná na konci…ještě že se nad námi ustrnula Alexandra Ripley…a všechno nakonec dobře dopadlo!

  Libaniera

  18.10.2017

  Četla jsem několikrát a nikdy mne četba nezklamala…proště klasika…!

  MOu598

  17.08.2017

  Četla jsem několikrát. Podle mých poznámek:
  Opět jsem přečetla jedním dechem.
  Pěkné. Super.
  Citát:
  "Teď na to nebudu myslet. Budu na to myslet až později, až to dokáži snést."
  "Kdo ve všem vidí obě strany mince, nikdy se v životě nikam nedostane."

  Cari

  11.07.2017

  Druhý díl je ještě lepší než první! Po dlouhé době kniha, kvůli které jsem nešla spát a četla jsem ji několik dní do noci a to mi došlo, že jsem prostě v ruce neměla tu správnou knihu. Oprávněně a zaslouženě se z toho příběhu stál fenomén! Jedno z nejlepších milostných dramat, které jsem četla. Bez nějakých přikrášlení, o lásce jaká skutečně je! Číst tohle od ženské autorky je vážně zázrak. Margaret Mitchell se vedle Daphne Du Maurier stala jednou z mých nejoblíbenějších autorek. Skvělé drama, perfektně vykreslené postavy a opravdu úžasná a dechberoucí atmosféra provází celý příběh!

  Co se týče Scarlett, nic mi na ní nevadilo, až na to její chování k vlastním dětem – to se mi opravdu příčilo. Co se týče její lásky k Ashlymu…
  I tohle chápu. Někdy je to prostě tak, že aby člověk poznal, co je skutečná láska, musí nejdříve poznat, co láska není…

  Tohle je normální lidská chyba, které se děje téměř každému, když se zamiluje do osoby, na kterou by měl zapomenout a nejspíše proto se tolika lidem tenhle příběh zaryl do srdce. Nedivím se, mě taky!

  Co se týče názvu, musím říct, že ten český vůbec nevystihuje podstatu příběhu. Odváto větrem víc vystihuje tu bolestnou skutečnost, že nejen naše vzpomínky, ale nakonec i my všichni budeme odvátí větrem.

  Odváto větrem (jak se jmenuje příběh v originále) se stal mou srdcovou záležitostí – tenhle příběh mi ještě dlouho bude ležet v hlavě a navždy zůstane v mé paměti. Těžko se mi loučí s hrdiny, ale dnes na to nebudu myslet, zítra je taky den. :))

  Christo

  04.07.2017

  Druhá část byla ó dost lepsi

  palka452

  30.06.2017

  Uzasna kniha!jen nekdo tu psal ze Scarlet je psana podle babicky autorky..tak ja to znam jinak.autorce o teto dobe vypravela babicka,ktera to vse zazila a tak autorka vyobrazila tuto dobu a pro velky uspech zadaly pokracovani…ona jen rekla ze pokracovani nenapise,protoze otevreny konec je to prave..

  Ajrad1981

  30.06.2017

  Na konci prvního dílu mi Scarlett začínala být i sympatická a obdivovala jsem ji, jak to zvládá. Tohle na začátku druhého dílu trochu vymizelo, řekněme, že má trochu jinak nastavené hodnoty a priority, nicméně jsem ji stále byla schopná pochopit. A hlavně jsem neskutečně oceňovala, jak se staví proti stereotypům, že jde proti proudu a dělá i to, co by dle veřejného mínění a společenských zvyklostí dělat neměla – vést pilu, chodit ven těhotná… Jenže jakmile se dostala k pohádkovému bohatství, vyklubala se z ní normální husa! To už byly veškeré moje sympatie ty tam a litovala jsem všechny, kdo se Scarlett museli přicházet do styku. A ta její posedlost Ashleym! To nebyla láska, ale truc nebo umanutost. Sice na konci knihy prohlédla a pochopila, ale pozdě.
  A jak nesnáším absolutní happy endy, tak jsem trochu litovala, že tady nebyl – ale ne kvůli Scarlett, ale kvůli Rhettovi.

  boxas

  16.03.2017

  Skvělá, jedinečná, nezapomenutelná! A také jedna z mála těch knih, u nichž jsem opravdu upřímně litovala, že je konec… i když kniha nekončí tak, jak bychom asi my, romanticky založené nátury, chtěli.
  Autorka si žádný hollywoodsky nasládlý konec nepřála a byla to také její zásadní podmínka pro jakékoliv filmové zpracování.
  A když tak nad tím uvažuji, musím uznat, že měla pravdu. Slavná závěrečná slova Rhetta Butlera jsou jen logickým vyústěním jeho komplikovaného vztahu ke Scarlett, stejně tak jako je logickým vyústěním úvah Scarlett O Harra její rozhodnutí vrátit se domů na Taru.
  Je věčná škoda, že se u nás vžil z nějakého nejasného důvodu pro tuto knihu název Jih proti Severu. Originální název Odváto větrem daleko výstižněji vyjadřuje to, o co M. Mitchellové asi šlo. Tedy vrátit se aspoň ve vzpomínkách k časům, které jsou nenávratně pryč.
  Poznámka na okraj: postavu Scarlett prý autorka "modelovala" podle své babičky.

  Jessybelle

  03.02.2017

  Nádherná kniha,krásný příběh, jen škoda, že měla jen 515 stránek. Určitě si ji pořídím do knihovny…

  Aymira

  01.02.2017

  Po dlouhé době kniha, u které jsem si přála, aby nikdy neskončila! Je dokonale napsána a myslím, že její kouzlo tkví především v tom, že nejde o žádnou tisíckrát ohranou variaci na milostný příběh, kdy dva po sobě touží a touží až se nakonec dají dohromady. Naopak se jedná o brilantní milostné drama.

  Druhý díl se již neodehrává za války, nýbrž v období Rekonstrukce. Kniha vypráví příběh vzestupu a pádu Scarlett O´Harové. Dokonalým způsobem je zachycen vývoj postav – Scarlett se z naivní holčičky mění v tvrdou ženu, která je nucena bojovat s osudem. Rhett postupem času přichází o svůj roztomilý ostrovtip a stává se zahloubaným a přemýšlivým čtyřicátníkem. Scarlett není žádná potvora v pravém slova smyslu, to znamená, že neintrikuje, neubližuje jen tak pro zábavu, ale jejím výrazným charakterovým rysem je sobectví. Ti dva se neustále vzdalují a přibližují a ke konci jsem měla slzy na krajíčku a chtěla pokračovat dál a dál.

  Kniha je velmi zajímavá i z historického pohledu. Ukazuje, že vměšování do záležitostí jiného státu (v tomto případě Jihu) nemusí nutně okamžitě řešit problémy daného státu. Sever bojoval za zrušení otroctví na Jihu, aniž by znal, jak tam vlastně lidé žijí. Najednou se několik milionů osvobozených černochů ocitlo v situaci, v které si nevěděli rady. Byli zvyklí žít pospolu se svými pány, nebyli zvyklí se o sebe starat a stejně tak jejich bílí otrokáři byli zvyklí na své černošské otroky. Hodně mi to evokovalo dnešní svět, kdy mnohé státy vedou válečné konflikty na území jiných států, které o jakoukoliv změnu vlastně vůbec nemusí stát.

  Jih proti Severu mi rozhodně dlouho zůstane v paměti a rozhodně pro mě neplatí Scarlettina oblíbená věta "Teď na to nebudu myslet. Budu na to myslet později."

  Mátová

  24.01.2017

  Dočteno jedním dechem. Skvěle vystavený román, který krom romance, která ale vůbec není sladká, ale bolavá a plná nepochopení, nabízí ucelený pohled na dobu poválečné Rekonstrukce jihu. Autorka nejen že se otevřeně opírá do tyranie nastolené Washingtonem, ale také do zkostnatělé jižanské kultury. Stejně jako v prvním díle ukazuje lesk i bídu tehdejší doby a dělá to zatraceně dobře. Jih proti severu rozhodně není jen romancí, osobní výpovědí, ale uceleným obrazem doby, umírající kultury, která se s obrovskou bolestí zvedala z popela a obrací naruby to, co jsme se o občanské válce dozvídali v hodinách dějepisu. Skvělá práce, kde vše má své místo, každý svou roli, přesto ji hraje nenuceně a přirozeně, lidsky a tím ukazuje, že svět není černobílý a nikdy nebyl.

  šneki

  30.05.2016

  Scarlet je snad nejrozporuplnější postava o které jsem četla. V jednu chvíli jí litujete a pak máte chuť ji pořádně profackovat, protože pořád vzdychá po Ashleym. Knížka byla pro mne zajímavá i z historické stránky, v prvním díle mne popis války tolik nebavil, ale tady jsem zjistila, že záležitost s černochy a Ku Klux Klanem nebyla tak černobílá, jak jsem předtím myslela.
  A přiznávám, Rhett je prostě bad boy, pro které já mám slabost.

  kaja77

  24.04.2016

  prostě klasika, bezvadná, romantická, za mně nemá chybu

  zlatka2001

  12.03.2016

  To bylo tak krááásný! Stejně si myslím, že se ke Scarlett Rhet vrátí. Ne?

  aginecka

  10.02.2016

  Velkolepý dramatický příběh nabitý událostmi i emocemi. Tisíc stran uteče jako nic a čtenář si ani na chvíli nevydechne.
  Realisticky vykreslené pozadí občanské války ukazuje falešnost dogmatického dělení válčících stran na padouchy a hrdiny. A stejné je to u postav; Scarlett je rozmazlená sobecká mrcha a Rhett při nejlepším hraje podle vlastních pravidel, bez ohledu na morálku, ale ani oni nejsou černobílí. Obě postavy jsou živoucí. Napjatě sledujeme, jak čelí životním zkouškám, jak se vyvíjejí a jak je jejich ega nevyhnutelně ženou do záhuby.
  Kniha nevnucuje historický kontext ani morální poučení, o to víc si z ní čtenář odnáší. Doporučuji!

  akdar72

  07.02.2016

  Jelikož jsem neviděla film, závěr jsem nečekala. Stále jsem doufala, že Scarlett na vše přijde mnohem dříve. Jak snadno může člověk o vše přijít, i když sebevíc chcete dovnitř, máte dveře navždy zavřené. Příliš velké sebevědomí, dravost, neschopnost vnímat druhé, všechny problémy umět zasypat rychle pískem…. a najednou je konec, nic, prázdnota, osamění…

  mika251

  12.09.2015

  Táto kniha vo mne niečo zanechala. Hlavne asi pocit márnosti nad hlavnou hrdinkou, ktorá nič nepochopila! Myslím že ešte nikdy som nečítala knihu, kde by mi hlavná postava bola tak veľmi nesympatická, ktorú som mala 100 chutí nakopať a preplieskať, nech sa spamätá – možno tak Holden z Kto chytá v žite 🙂 Prišlo mi, že je to skrz naskrz zlá osoba – egotická, hlúpa, falošná a povrchná. Naopak, Rhett Butler i keď sa v živote asi dopustil vážnejších zločinov, ako Scarlett, na mňa pôsobil ako človek v hĺbke srdca čestný a spravodlivý. Myslím, že Scarlett si ho nezaslúžila a koniec bol v jej prípade pre mňa očakávaný. Inak mi kniha padla do noty a čítanie som si veľmi užila. Zaraďujem na predné miesta v mojej knihovníčke 🙂

  mdracek

  11.07.2015

  S charakterem Scarlett jsem se dlouho nedokázala smířit, nakonec jsem však její postoj přece jen pochopila, a bylo mi jí líto. Na druhou stanu – myslím, že Rhett se rozhodl správně…

  krasekr

  21.06.2015

  Scarlett je tvrdá, krásná, povrchní, vášnivá, nezdolná. Hodně lidí napsalo, že jim není sympatická, ale já se do ní dokázala velmi dobře vcítit. Přála jsem si šťastný konec pro Rhetta i ji, ale závěr mi zlomil srdce.

  Mánička178

  10.06.2015

  První díl mě tak obrovsky namotivoval, že jsem ten druhý přečetla za dva dny intenzivního čtení… Stránky jsem doslova hltala a nemohla se jich nabažit. Margaret Mitchellová ze mě svým literárním stylem učinila hotového literárního upíra 😀

  Ač mi Scarlet byla a je navýsost protivná a řečeno slovy MM "hodna pohrdání", svým způsobem byla v určitém smyslu dokonalou verzí toho, co byla… 🙂 Horká krev, vzpurná, nekonformní, emancipovaná – v tomto mě velmi bavila, v tom ostatním už tolik ne 🙂 A Rhett, to je prostě americký Peyrac (ach :D)…

  Jediné co mě mrzí je to, že jsem během čtení začla pátrat po filmu z roku 1939, a jak jsem uviděla filmové představitele těchto dvou postav (i jen z obrázku), už jsem si jména spojovala pouze s nimi a ne s těmi představami, jak jsem měla v hlavě předtím. Neměla jsem to dělat 🙂 Představa mého Rhetta byla na začátku daleko hezčí, než když jsem pak celý druhý díl měla před očima Clarka Gableho a VIvien Leigh 😀

  Ale kniha dokonalá, bude odteď jednou z mých nejoblíbenějších romancí 🙂 5*

  Lily28

  02.04.2015

  Nezabudnuteľné Scarlett, jej šaty zo závesu a striedanie manželov… Milujem túto knihu a neprestajne premýšľam o rôznych odtienkoch, ktoré poodhaľuje, najmä čo sa týka oslobodených černochov a pod.

  elizabeth_ba

  04.02.2015

  Téměř vše jsem napsala k prvnímu dílu takže jen tolik. Kdo nějak po přečtení přemýšlel o tom, jakým způsobem se budou dále odvíjet příběhy hlavních protagonistů příběhu, ať nezkouší číst pokračování románu. Ať se obloukem vyhne Scarlett od Alexandry Ripleyové a ještě větším knize Rhett Butler. Pokud mě neposlechne, nechť si následky nese sám… ;-))

  adorjas

  06.10.2014

  Ako som už spomínala pri prvej časti, máme možnosť získať prehľad o občianskej vojne aj z tej južnej stránky. Ale teraz by som sa rada vrátila k silným postavám (hlavne hlavná hrdinka románu je atypická, pretože nie je to len postava románu, má svoje dobré aj tienisté stránky, a práve to jej dodáva nádych reality).
  Mimochodom, autorka tu skvelo zobrazila vzťahy- dovtedy sa umárame túžbou za niečím, kým to nedostaneme, a potom to zrazu nechceme. A potom nájdeme ďalší objekt túžby, a chceme zrazu to.

  Je to skvelá kniha, odporúčam!

  Ps. Odporúčam aj film z roku 1939- na jemné nuansy, celkom príkladne zachováva dej knihy.

  Filatov

  04.06.2014

  Asi stejně kvalitní kniha jako první díl jenom jsem opravdu toho věčného "tydlifidli!" naší drahé Scarlett měl opravdu dost! Nejlepší postavou celého dvoudílného románu pro mě asi zůstane kapitán Rhett Buttler. Velkým plusem této knihy je to, že se člověk dozví něco o Americe tohoto období a vztahu mezi bělochy a černochy.

  domi88

  27.05.2014

  Nejspíš mi bude po všech smutno,když jsem knihu dočetla. Je mi líto, že pýcha zvítězila nad láskou, ale charakter postav a celý příběh je velmi silný.

  petrra

  05.01.2014

  Moje oblíbená! Akorát ten konec! Ještě že se můžu utěšovat tím, že nám autorka nechala možnost domyslet si dle svého:-)

  anett123

  08.08.2013

  Zítra je přece taky den! Opravdový Happy End v knize chybí, ale to je nakonec asi dobře.