Jih proti Severu 1 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jih proti Severu 1

Kniha vypráví o válce, kerá zcela naruby obrátila život otrokářského Jihu. Muži odcházeli bojovat za dávno ztracenou "Věc", ženy tento boj podporovaly alespoň v zázemí, přitom jejich dosavadní jistoty braly za své. Ve skutečnosti vzaly za své dávno před tím, než si to většina aktérů vůbec uvědomila, a dlužno říci, že mnozí zastánci Konfederace si to neuvědomili ani poté, co yankeeovští vojáci okupovali Georgii. Ve válečných letech postupně sleplo pozlátko, z něhož byly upředeny životy plantážníků, fronta ničila vše, co se jí postavilo do cesty. Svatá práva a vžité zvyklosti jižanské společnosti ztratily na ceně, zbylo jen utrpení, hlad, nemoce a spousta nových hrobů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jih proti Severu 1 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jih proti Severu 1 (0.00 EUR)


Stažení Jih proti Severu 1 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Jih proti Severu (1.)

  Originální název:

  Gone with the Wind (1968)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro ženy
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (86)

  Přidat komentář

  pedroK

  dnes

  Báječný příběh, krásně napsaný. Vůbec jsem netušila, jak skvělý příběh to je. Skvěle vykreslené postavy, prostředí, doba. I film byl hezký, ale kniha je kniha. Doporučuji, bylo to dobrodružné, místy romantické, když byla Scarlett ještě mládě, místy realistické, a tím lépe.

  Palorizek85

  16. února

  Přistupoval jsem k tomu trochu skepticky, protože mi bylo řečeno, že se jedná o "dámský román", nicméně po přečtení prvního dílu si myslím, že si tam každý něco najde. Pro mě to je spíše historický román, který úžasným způsobem popisuje tuto válku z pohledu žen a obyčejných lidí. Zachycuje strádání, kterému byli lidé vystaveni a celou nesmyslnost daného boje. Jistě, vše se točí kolem Scarlett, ale příběhu to myslím neškodí, jen to umocňuje jeho zážitek.

  harena

  09. ledna

  Jedna z mých nejmilejších knížek. Když byly děti malé, na každou dovolenou jsem ji měla s sebou. Na postavu Scarlett se nedá zapomenou, nejprve rozmazlená, tvrdohlavá a pak když je v životě potřeba, tak tvrdá, statečná i obětavá – žena, která zvládne holýma rukama přenést skálu. A Rhett Buttler? Hmmm – která by se s ním nechtěla poznat? Zkrátka je to moje srdcovka. Určitě doporučuji.

  beatleska

  15.12.2017

  Výborná kniha.

  PrincessIvi

  11.12.2017

  Tato knizka je naprosto uzasna a Scarlett predstavuje moj zensky idol. Ako jedna zena dokaze bojovat proti nezdarom osudu, potlacit vsetky emocie a ist za svojim cielom cez mrtvoly. Jedna z najlepsich knih ake som citala.

  Pohodová

  07.12.2017

  No anoo, krásny příběh boje o přežití, lásky a ženské duše.. mimo jiných důležitých podrobnosti.

  lisc

  11.11.2017

  Je to oblíbená kniha mojí maminky, kterou jsem já četla poprvé asi ve dvanácti, od té doby ještě několikrát a s chutí teď znovu. Pro mě nesmrtelná klasika romantického románu. Ačkoliv se se Scarlet často nemohu ztotožnit, přesto ji obdivuji, že se nevzdává a bojuje za to, v co věří.

  ddkk

  18.10.2017

  Kniha, poplatná době svého vzniku, nicméně příběh Scarlett a Rheta je prostě klasika…film je navíc podle mne zbytečně přeceňovaný, ale opět – klasika. A proč ji nepřečíst nebo na ni nejít, že?

  MayaBu

  23.09.2017

  No, jsem zklamaná. Scarlett byla jedna z nejméně sympatických hrdinek s jakou jsem se zatím setkala a to byl asi kámen úrazu. Místo ní jsem měla daleko radši Melanii.
  Začátek byl velice pomalý (do strany 120 se vlastně nic nestalo a u scén typu Scarlettiny přípravy na zabijačku, či co to bylo, která trvala asi osm stran, jsem protáčela oči), ale jakmile do děje vstoupila válka, kniha nabrala obrátky. Po chvíli to ovšem bylo stále totéž dokola, zachraňoval to snad jen Rhett. Myslím, že druhý díl s klidným srdcem vynechám.

  snimcibdim

  10.09.2017

  Pro mě je to přeci jen trochu lepší červená knihovna – na druhou stranu je to ale i trochu klasika mezi romány pro ženy.
  Co mě na ní bavilo a baví dodnes je to, že celá ta zápletka vlastně zrovna moc romantická není.
  Rhett Butler sice byl a je prototypem "Pana Božského" – ale Scarlett je vlastně záporná postava. Ocenit na ní jde sílu, houževnatost, cílevědomost a emancipovanost – ale jinak je vlastně bezcharakterní a trochu vypočítavá zlatokopka. Přesto je napsaná tak, že se s ní celé generace čtenářek dokázaly a dokáží nějak identifikovat a fandit jí.

  MOu598

  24.08.2017

  Četla jsem již několikrát. Podle mých poznámek:
  Čtivé, zajímavé, se zvraty. Lidské.
  Hezké.
  Citát:
  "Půda je jediná věc na světě, která za něco stojí…, protože je to jediná věc, která na tomto světě trvá."

  Cari

  08.07.2017

  Takhle si představuji skutečné milostné drama bez přikrášlování, jaké je typické pro většinu ženských autorek. Souhlasím s tím, že některé popisy byly zbytečné dlouhé a daly by se proškrtat, ale druhá půlka byla skvělá – četla jsem jim jedním dechem! Postavy jsem si oblíbila, ač jsem se Scarlett nesouhlasila ohledně mateřství a absolutně se mi nezamlouval ten chladný vztah k jejímu dítěti. Ta válečná doba je tady opravdu dost autenticky vykreslená, autorce jsem věřila každou část. Skvělá klasika… řadím ji ke svým srdcovkám!

  Katranis

  03.07.2017

  Filmové zpracování je také velmi pěkné.

  Kerberos

  01.07.2017

  V mládí má nejoblíbenější kniha.

  palka452

  30.06.2017

  Moje nejoblibenejsi kniha

  Domca1

  16.05.2017

  Kniha, o ktorej nemôžem povedať, že je zlá, ale zato ani nijak obzvlášť dobrá. Prvá polovica knihy mi ubiehala veľmi pomaly- poriadne kvetnaté opisy, veľa charakteristík, samé odbočky od deja a to celé rozťahané na temer dvesto stranách. Scarlett bola navyše hrozná postava, stelesnenie sebeckosti a bezcitnosti, s ktorou som sa nijako raz nemohla stotožniť. Túžba"zmáknuť" túto klasiku ma však nútila čítať ďalej a v konečnom dôsledku to neľutujem. V istej chvíli začína dej gradovať a na rad príde i napätie a dobrodružstvo. Scarlett už nie je rozmaznané dievčisko, ale tvrdá žena, síce stále dosť svojská, ale zrelá. Úplným opakom je Melanie, ktorá mi prirástla k srdcu najviac zo všetkých postáv. Zlaté to dievča.
  Druhá polovica knihy teda napravila spočiatku zlý dojem, ale predsa len by som to už na druhý krát nečítala.
  Záver? Potrebovalo by to riadne poškrtať, poskracovať, trochu pridať dynamiku (nielen v podobe Scarlett, ale dynamiku deja) a hneď by to bolo lepšie:)

  Kviky

  15.04.2017

  Čtiva kniha. Scarlett je mi líto, nesmyslně milovat nekoho koho nemůže mit, přestože by ji to byvalo táhlo k Rhettovi.. Naivní sestry, věrní černoši.. Nesmyslná válka. Kolik komu zbylo pychy?

  jana3866

  05.04.2017

  Nechapu, jak se mi tenhle pribeh mohl skoro tricet let vyhybat, kdyz docela dost ctu. Ale diky bohu se ke me knihy dostaly a rozhodne je to po vsech strankach skvost.

  Apoška

  05.04.2017

  Na tuto knihu jsem se těšila, bohužel mě vůbec nezaujala. Už jen ta čeština byla složitá ,autorka se strašně dlouho vykecávala a nešla rovnou k věci, takže jsem musela přeskočit asi 200 stran, abych se posunula. Jinak je to romantické.

  boxas

  16.03.2017

  Skvělá, jedinečná, nezapomenutelná! A také jedna z mála těch knih, u nichž jsem opravdu upřímně litovala, že je konec… i když kniha nekončí tak, jak bychom asi my, romanticky založené nátury, chtěli. Autorka si žádný hollywoodsky nasládlý konec nepřála a byla to také její zásadní podmínka pro jakékoliv filmové zpracování. A když tak nad tím uvažuji, musím uznat, že měla pravdu. Slavná závěrečná slova Rhetta Butlera jsou jen logickým vyústěním jeho komplikovaného vztahu ke Scarlett, stejně tak jako je logickým vyústěním úvah Scarlett O Harra její rozhodnutí vrátit se domů na Taru. Je věčná škoda, že se u nás vžil z nějakého nejasného důvodu pro tuto knihu název Jih proti Severu. Originální název Odváto větrem daleko výstižněji vyjadřuje to, o co M. Mitchellové asi šlo. Tedy vrátit se aspoň ve vzpomínkách k časům, které jsou nenávratně pryč. Poznámka na okraj: postavu Scarlett prý autorka "modelovala" podle své babičky.

  Christo

  09.03.2017

  Čím je vztah delší, tak se bohužel romantika kamsi vytrácí….existují světlé výjímky s přímou úměrou…stejně tak knihy…ale není to tento případ…kdyby kniha byla kratší, tak bych si jí určitě více zamiloval…

  bábuška

  17.02.2017

  Často jsem o této knize slyšela, ale v češtině nevycházela, byla jsem ráda, že byla vydána ve Slovenském spisovateli. Od té doby jsem ji už přečetla několikrát a líbí se mi stále stejně.

  Dagnov157

  10.02.2017

  Tahle kniha je mou společnicí už desítky let. A přestože je Scarlett vlastně negativní postava, často jsem ji chápala a obdivovala a řídila se jejím heslem: Na to budu myslet až zítra, dnes to nesnesu.

  Jessybelle

  30.01.2017

  Skvělá kniha, rvu si vlasy, že jsem se k jejímu přečtení neodhodlala už dávno. Určitě si ji koupím a zařadím do knihovny vedle Scarlett.

  Aymira

  27.01.2017

  Strhující příběh! Milostný příběh je zde zcela v pozadí a ději dominuje popis života lidí na americkém Jihu zmítaném občanskou válkou. Velmi se mi líbilo, jak autorka vše popisuje barvitě a do nejmenších detailů – od venkovského prostředí Georgie, přes život na plantáži a v Atlantě, až třeba po šaty a jiné oblečení. Děj výborným způsobem gradoval, kdy nejprve nám ukazoval život jižanských zbohatlíků a jejich soužití s černošskými otroky a posléze všechnu tu krutost a bídu, kterou sebou přináší válka. Ta změna byla excelentně popsaná.

  Scarlett je zcela dominantní hlavní postavou a za celou dobu snad nezmizela ze "záběru". Málo bylo v příběhu snad jen Rhetta, ale kdykoliv se objevil na scéně, jako by se děj naplnil správně dávkovaným testosteronem a zájem čtenářek v tu chvíli musel značně stoupnout. Hned se pouštím do druhého dílu.

  Mátová

  16.01.2017

  Když jsem si Jih proti severu pořídila, říkala, jsem si, že to nejspíš i dle anotace bude červená knihovna, ale když mi dá trochu ochutnat atmosféru občanské války, budu spokojená. A dostala jsem mnohem víc, než jsem očekávala. Náhled do jižanské kultury, samotný průběh války z pohledu obyčejných lidí. Příběh který je na začátku vyprávěný s humorným nadhledem se s nadcházejícími událostmi přehoupne k realistickému náhledu do drsných poměrů během války. Celý "milostný příběh" se odehrává na pozadí historického dramatu a rozhodně není pro celou knihu stěžejním tématem, tím je válka a to hlavně z pohledu žen, jejichž synové, manželé, snoubenci, otcové, bratři a přátelé bojovali a umírali za svou Věc.
  Scarlett rozhodně není prototyp kladné hrdinky, kterou si člověk oblíbí od první stránky, ale o to je zajímavější sledovat vývoj jejího charakteru. Bez ní by to prostě nebylo ono. A ostatní postavy skvěle dokreslovaly prostředí, žádná nebyla černobílá, každá byla na svém místě.
  Výborná kniha, která ale není pro líné čtenáře, kteří potřebují akci na akci jinak je čtení nebaví. Mě ale šla hodně hluboko pod kůži a našla si stálé místečko v mé knihovně. Chvíli si odpočinu a půjdu na další díl, jsem opravdu zvědavá, co všechno mi tam autorka naservíruje.

  Ajrad1981

  11.01.2017

  Scarlett mi od začátku přišla cokoliv, jen ne sympatická. Rozmazlená namyšlená egocentrická nána (dost tomu pomohla i zmínka, že od školy nevzala do ruky knihu). Přestože tak byla vychovávána a stejným dojmem působila i většina ostatních dívek, na moje hodnocení její osoby to nemělo pozitivní vliv ani v nejmenším. Prostě káča, když není po jejím, udělá první pitomost, co ji napadne – třeba se vdá…
  První polovina knihy byla sice zajímavou sondou do života, chování a přemýšlení Jižanů, ale protože jsem se nedokázala s touto společností a jejími zvyky ztotožnit ani v nejmenším, výrazněji mě to neoslovilo. „Starosti“, kterými si lámala hlavu Scarlett, byly k smíchu. Nebo k pláči, jak se to vezme.
  V druhé polovině se konečně začalo „něco dít“, popisy války jsou pro mě podstatně zajímavější. Ale hlavně jsem postupně měnila názor na Scarlett, protože ona se také měnila. Kdo by byl na začátku řekl, že tahle slečinka, která nevyjde na slunce bez klobouku, aby jí nenaskákaly pihy, podnikne odvážný útěk před vojáky? Kdo by si dokázal představit, s jakou rozhodností se ujme role paní na zpustošené farmě? Ani ona sama ne. Za to, že ji válka a neštěstí nedokázaly zlomit, si rozhodně zaslouží obdiv.

  carcassonna

  09.01.2017

  Knihu som čítala tak 14 rokov dozadu, ale stále si vybavujem,ako veľmi ma bavila. Dodnes používam Scarlettinu "mantru" :"Teraz sa s tým nemôžem zaoberať…Budem na to myslieť zajtra." Veľmi jednoduchá, ale skutočne funguje.
  Ja viem, že Scarlett nebola typická hrdinka, ku ktorej by mohli ľudia vzhliadať – bola sebecká, nemala veľa priateľov, zmanipulovala všetko, čo jej prišlo do cesty, ale bola aj odvážna, tvrdohlavá, silná, vedela dosiahnuť svoje, a nájsť si v tej ťažkej dobe svoje miesto tvrdou prácou a odhodlaním. Možno práve preto mi sadla – rozhodne viac, než hrdinka Večnej Ambry, ktorú som neznášala.
  Tiež sa mi páčilo, že boj o prežitie a nezávislosť bol ústrednou témou viac ako "lovestory"
  s Rhettom.
  Mohlo by sa zdať, že príbeh bude plný klišé, ale skôr je to tak, že všetky klišé vznikli práve kopírovaním knihy Juh proti Severu, pretože je to proste tak DOBRÉ.

  petronella1

  08.01.2017

  Tuto knihu mám ve své knihovně už přes deset let a teď na ni přišel čas. Až na jednu příliš popisnou nezáživnou část se mi kniha líbila a dobře se mi četla. Hned jdu navázat druhým dílem.

  HD-gwtw

  02.01.2017

  Informace o knize i autorce, výpisky, různá vydání a mnoho dalšího

  http://www.jihprotiseveru.cz/