Jestli chceš Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jestli chceš

Čtyřicátník Roar narazí při kondičním běhu v lese na osmatřicetiletou ženu, která se stejně jako on ztratila. Je říjen, dvojici zaskočí brzký soumrak a oba běžci jsou nakonec nuceni strávit v lese mnohem víc času, než chtěli. Roar mezitím vyslechne ženin životní příběh. A zatímco ona vypráví o svých láskách i prohrách, oba se ve sledu tragikomických situací snaží vymotat z lesa a vlastně zachránit holý život. Čtenář nakonec překvapeně zjišťuje, že mají společného víc, než se na první pohled zdá. Nabídne jim společná cesta z lesa i východisko z osamění?Kniha v českém jazyce!


Stažení Jestli chceš zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jestli chceš (0.00 EUR)


Stažení Jestli chceš zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Hvis det er (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  puml

  16. března

  Jestli chceš není vyloženě špatný román. Zápletka, kdy dva neznámí lidé zabloudí v lese a jsou tak vystaveni neznámému prostředí je dobrá, včetně počínajícího a rodícího se vztahu. Ale víc jak polovina knihy se točí kolem minulosti hlavních prtagonistů, hlavně teda protagonistky. A to je škoda, protože tam nic nečeká. Závěr je ale dobrý a je tam pár momentů, který mi připadaly něčím až nepříjemně důvěrný.

  Kdo má rád takový ty všeobecný kavárenský potlachy a víření prachu, tak knihu ocení, ale jinak, řečeno s klasikem, je to "mnoho povyku pro nic". Autorka ale umí psát o ničem, o tom žádná.

  salamandrina

  04.11.2017

  absolutně o ničem…

  GreenMagritte

  30.10.2017

  První setkání s autorkou a spíše zklamání . Do čtení jsem se musela nutit, dojem to žádný nezanechalo. Mám ráda minimalismus, ale čekala jsem něco víc. Anotace zajímavá, což se o samotném příběhu říct nedalo…

  Sorrow

  18.10.2017

  Já vlastně vůbec nevím, co si o knize myslet, natož, jak ji hodnotit. Rozhodně musím říct, že mě zaujal styl, který je v záplavě sice krásných, ale občas trochu zdlouhavých slohů příjemným osvěžením. Co se týče děje a samotné pointy mám pocit, že mi někde proklouzly…Anebo tam vůbec být nemají?? 🙂 Shrnuto podtrženo je Jestli chceš jedním z nejpodivnějších děl, s jakými jsem se kdy setkala. To ale rozhodně není myšleno jako výtka 🙂

  TomTomis

  17.06.2017

  Knihou jsem prolétl jako blesk a zanechala ve mně—- skoro nic. Jen jakýsi pocit lesa, bloudění a ohlížení se zpět do minulosti dvou hlavních postav. Střípky. Pokud bychom vyhodili z knihy vše, co se odehrává mimo les ( v ohlížení zpět) , zřejmě by kniha měla ještě méně stránek. Pokud chtěla autorka skrýt do knihy nějakou hlubokou myšlenku, zřejmě jsem ji neodhalil. Snad jen zamyšlení nad názvem a závěrečnou scénou…Kdo ví.

  eromu

  06.02.2017

  Ano, je to Helle Helle, takže všechno důležité je skryto mezi řádky a v ději se nic neděje. Jenže ta anotace vypadala tak lákavě, a já mezi těmi řádky nic nenašla. Po chvíli očekávání, nastala chvíle zklamání.

  kitja

  05.01.2017

  Anotace mne bavila. Těšil jsem se na zajímavé fobrodružství a nečekané situace, prvních pár kapitol skvěle vtáhlo do děje a pak čtete stovku stránek, čekáte co z toho bude a ono nic a to ve všech významech. Ale aspoň je to napsané lehce a čtivě.

  Astonius

  29.11.2016

  Asi neumím číst dostatečně mezi řádky nebo mne příliš nezajímaly plky o marných životech hlavních hrdinů, kteří se ztratili v lese – byla jsem prostě ráda, že je kniha krátká a už brzy přijde konec. A když mluvím o konci, tak ten proběhne prostě tak, že uprostřed příběhu přijde střih, jako by někdo vytrhl poslední kapitolu a knihu vydal bez ní – pointu jsem v tomto díle nějak nenašla. Vzhledem k anotaci jsem si slibovala trochu jiný příběh, než který mi byl posléze nabídnut – zřejmě trochu méně "umělecký" a unylý, trochu více dobrodružný, uvěřitelnější, emočnější.

  marrrsch

  24.08.2016

  Při čtení příběhů Helle Helle musí bejt člověk potichu, aby nic nepřeslechl. Možná tohle není její nejlepší knížka, ale já to posoudit neumím, protože jí nehorázně nadržuju. Ona totiž přesně vystihuje mou životní zkušenost, že nejhezčí i nejhorší věci v životě se odehrávaj odporně všedně. Zvony nebijou, hromy neburácej.

  kalinkacz

  07.07.2016

  No, tak tohle je opravdu naprosto nenáročné a pouze oddechové čtení… Nápad na děj zněl podle anotace celkem zajímavě, přece jen v noci v lese se může stát cokoli, zvlášť mezi dvěma naprosto cizími lidmi… Ale nic napínavého ani nečekaného se nestalo a konec mi přišel nepochopitelný a trošku i otevřený… Za mě velké zklamání, prostě nenáročné čtení s nekomplikovaným dějem…

  iveta3689

  16.06.2016

  Anotace mě hodně nalákala. Také běhám a nejvíc času po lese, takže mi téma bylo blízké. Bohužel tím to také skončilo. Všechno důležité je řečeno na obálce knížky, děj se nikam nehýbe. Naštěstí je knížka útlá, dočetla jsem ji, i když jsem se nudila.

  Izu

  12.06.2016

  Bloudeni v sobe samych. Osamelost, nevydarene vztahy.Oba protagoniste jsou v tom tak zabredli, ze se nejspis po nalezeni cesty rozesli.Kazdym svym smerem po pesine…….

  Clara del Valle

  23.05.2016

  Mám tyto knížky "o ničem" ráda, ale ze všech knih autorky je pro mne tato nejslabší, závěr jsem jen prolistovala, už mě to nebavilo. Prostě Představa o nekomplikovaném životě… je pro mne dosud nepřekonatelným vrcholem.

  Diorissimmo

  27.04.2016

  Není to moje první přečtená kniha od autorky, tak mám možnost srovnání. Helle Helle píše velice úsporným a minimalistickým stylem, o zdánlivě banálních věcech ze života, kdy spíš než ucelený příběh je to takový fragment, střípek, jedno zastavení v čase bez začátku a konce. Jestli chceš, je osamocený dílek puzzle, který nemá kam zapadnout. O hlavních postavách se toho dozvídáme málo, žena a muž se ztratí v podzimním lese a snaží se přežít dvě chladné noci. Mají hlad, žízeň, vybitý mobil, je jim zima a bloudí lesem jak Jeníček s Mařenkou.
  O obou protagonistech se toho z dialogu moc nedozvíme, u ženy po celou dobu nevíme ani křestní jméno, pouze příjmení Vejmandová. Občas jsem měla pocit pocit, že se neztratili jen hlavní hrdinové, ale i něco důležitého v překladu.
  Vše, s čím je čtenář konfrontován, probíhá formou monologu muže, příběh ženy je vyprávěn ve třetí osobě. Vyprávění o hlavní hrdince je ucelenější, pouze na konci, kdy se schyluje k tomu, že se dozvíme nějakou zásadní informaci…se nedozvíme nic a můžeme se jen domýšlet a spekulovat. Konec je rovněž otevřený, a i když mi otevřené konce většinou nevadí, tady jsem byla celkem zaskočena tím, že příběh dál nepokračuje. Přirovnala bych to k tomu, že sedím v dobře rozjetém vlaku a náhle vše jako když utne, protože koleje zde končí.
  Ačkoli knihu považuji za nejlepší dílo Helle Helle a dala bych pět hvězdiček, přeci jen mi vadilo, že některé záležitosti zůstaly nevyřešeny.

  Boboking

  19.04.2016

  Tak jsem na tom jako níže Šárka5876. Poprvé čtu tuto autorku, a přestože jsem knihu přečetl celou, a nemůžu říci, že by nebyla dobrá, co o ní říci? Jako by neměla začátek, ani konec, tedy pointu. Oslovila mne především coby nadšeného chodce a tuláka po lesích, ve dne v noci, to je jedno. Ale nakonec o to v knize nejde. Spíše o útržkovité epizody ze života obou postav, které se náhodou ztratí ve stejném lese.

  Šárka5875

  16.04.2016

  Od autorky jsem prozatím nečetla žádnou jinou knihu. Možná proto mě tato trochu překvapila. Říkám si, co nám chtěla vlastně autorka prostřednictvím své knihy sdělit? Sama jsem neobjevila žádnou pointu, nějaké poselství či jak to nazvat. Mám pocit, jestli mi snad něco neuniklo, jestli jsem něco nepochopila jinak, než autorka zamýšlela.
  Konec příběhu může být klidně začátkem dalšího. Však uvidíte sami, pokud si knihu přečtete. Více v recenzi v záložkách – Můj knižní ráj.