Jedině to je přesné Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jedině to je přesné

Francie, podobně jako celá Evropa, se v posledních letech mění k nepoznání. Jak máme těmto proměnám rozumět? Jak se v novém světě vyznat a co očekávat? Odpovědi na tyto otázky přicházejí ze dvou stran: poučme se z historie, říkají jedni, dívejme se na společnou budoucnost, říkají druzí. Alain Finkielkraut ukazuje, že obě strany se mýlí: historické analogie i politické vize nám totiž přítomnost zakrývají a znemožňují nám vidět její skutečnou tvář. Ve svých komentářích k francouzským událostem z let 2013–2015, které připravoval pro rádio RCJ a časopis Causeur, se pokouší o věcné a střízlivé hodnocení, které je neideologické a drží se zdravého rozumu – asi tak, jak to známe u G. K. Chestertona nebo Raymonda Arona. „Jedině to je přesné, žít v přítomném okamžiku,“ cituje autor v úvodním mottu Charlese Péguyho. A život v přítomném okamžiku pro něj znamená odložit veškeré předsudky a „podívat se zpříma do tváře, kterou jsme nečekali“.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jedině to je přesné zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jedině to je přesné (0.00 EUR)


Stažení Jedině to je přesné zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Seule exactitude

  Žánr:
  Filozofie
  Vydáno: , Centrum pro studium demokracie a kultury – CDK
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  jezekk

  06.08.2017

  Inspirativní, i když někdy poněkud "esoterické" čtení. Každá kapitola je uvozena krátkým přiblížením reálií, ke kterým se daný text vztahuje. To samozřejmě čtenáři ulehčuje zasadit jej do kontextu, ale i tak je to někdy fuška, porozumět přes všechny ty narážky (pro člověka neseznámeného s detaily současného francouzského společesnkého a politického života), co všechno nám autor vlastně sděluje. Každopádně pro seznámení s myšlením ne-levicového, sekulárního a spíše konzervativního současného francouzského intelektuála je to výborná věc.