Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi

Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život a doba.
Nemám jiné nepřátele než ty, kteří jsou nepřáteli státu, prohlásil Richelieu na smrtelné posteli, ale málokterý státník před ním byl tak napadán a hanoben jako on. Kdo tehdy vlastně byl stát, král či kardinál? Koho a co představoval kardinál ve své době? Politickou moc, zdroj inteligence, či neukojenou ctižádostivost bez skrupulí a morálky?
Dumasovi hrdinové s ním v královských službách bojovali na život a smrt, kardinál je tu doslova ztělesním mocného zloducha, ale přesto d´Artagnan nakonec obdrží dekret poručíka královských mušketýrů. Nejen současníky, ale především literaturu a historii fascinovala a vzrušovala tato historická postava svými osudy, názory i činy do té míry, že o ní vždy znovu a znovu čteme.
Jaké byly jeho názory na politiku, vysokou šlechtu, prostý lid, souboje, ženy, špionáž, umění, vědu, jaká byla skutečnost a jaká byla představa? Historie versus literatura, smyšlenky proti faktům, antipatie vedle sympatií, to vše představuje příběh kardinála Richelieu na půdorysu Dumasova, Mauroisova, Merleho, Huxleye a mnoha dalších, barvitého vyprávění v konfrontaci a korekci generací historiků. Autor tu nabízí příběhy v příběhu spolu s bohatou ilustrační dokumentací.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi (0.00 EUR)


Stažení Jeden za všechny, všichni proti kardinálovi zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká, Historie
  Vydáno: , Epocha (ČR, od r. 1989)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Jack93

  12.07.2016

  Kniha nešla tolik do hloubky a občas i zdánlivě odbočovala od hlavního tématu, ale už na jejím obalu stojí: Armand-Jean du Plessis de Richelieu – život a doba. Doba, resp. tehdejší Francie a politická situace v Evropě zde byly vylíčeny velmi dobře, ale je pravda, že o životě kardinála se toho člověk zase tolik nedozvěděl. I tak jde o zajímavou knihu, která se každému, kdo má rád historii, bude zamlouvat. Literatura faktu od Epochy skutečně stojí za to a rozšíříte si s ní obzory. Kniha má pro mě o to větší význam, že znám autora osobně, a tak moc dobře vím, jakým přehledem disponuje. A kdo chce mít alespoň taky trochu nějaké znalosti, nechť si přečte Osudy moudrých.

  Alizon

  03.06.2015

  Trosku zklamani. Prislo mi ze kniha nejak klouze po porvchu. A vadily mi tam vsuvky z beletrie (napr. jak kardinaluv vzhled popisoval ve svych knihach Merle atd).