Jazykové jednohubky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jazykové jednohubky

Kniha jazykových zajímavostí, kterou si oblíbí každý milovník českého jazyka.

Jazykové jednohubky představují soubor tří set sloupků pojednávajících vtipně, ale zároveň odborně přesně, o tom nezajímavějším z naší slovní zásoby. Spolu se slovy jako „línohnát“, „břichopas“ nebo „darmotlach“ se vydáte do dob dávno minulých, s „pistolí“ procestujete půlku Evropy a „koza“ vás zaveze až do starověkého Řecka. Dozvíte se, co to znamená „nechat někoho napospas“, že zavináči se v jiných jazycích říká třeba „mlok“, „štrúdl“ nebo „prasečí ocásek“ nebo jak netradičně se dají použít některé slovníky.

Jazykové jednohubky, volně inspirované oblíbenou facebookovou stránkou Jazykové zajímavosti, potěší každého, koho naše mateřština baví a kdo se o ní chce dozvědět i věci, na které již ve škole nezbyl čas. Sloupky vtipně doplňují ilustrace od výtvarníka Davida Fišer
Kniha v českém jazyce!


Stažení Jazykové jednohubky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jazykové jednohubky (0.00 EUR)


Stažení Jazykové jednohubky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Humor, Literatura česká
  Formáty eknihy: EPUB
  Vydáno: , Zoner Press
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Hanka_Bohmova

  15. ledna

  Impulsivní koupě a ve výsledku skvělý vánoční dárek. Hýčkáme si s manželem náš etymologický slovník, milujeme slovní humor a v mládí jsme horlivě brigádničili pro Český národní korpus. Jednohubky do toho perfektně zapadají.
  Jen ilustrace jsou hnusné. Přesněji ty postavičky.

  Isserley

  11.12.2016

  Tahle knížka je malá perla, jak svým obsahem, tak vzhledem. Ať ji otevřete na kterékoli stránce, najdete něco poučného, překvapivého a zábavného. A až ji přečtete, můžete začít znovu od začátku, protože si určitě všechno nezapamatujete. Víte třeba, co znamenalo příjmení Novák? Nebo Procházka? Nebo co je to retrográdní slovník? Jestli ne, tak v téhle knížce se to dozvíte, a ještě mnoho dalšího.

  Hun

  15.08.2016

  Kniha zcela v duchu rozsáhlejšího Eisnerova díla „Čeština poklepem a poslechem“. Řada výtečných postřehů, sahajících od zajímavostí (třeba původ slov a úsloví) až po praktická upozornění (třeba skutečný význam slov bryskní a pitoreskní). Skvělá práce.

  babyboar

  12.11.2015

  Při čtení této knihy jsem musela zadržet několik záchvatů smíchu v prostředcích veřejné hromadné přepravy. To se nepovedlo ani Aristokratce, ani Analfabetce. Asi jsem opravdu jazykovědný úchyl. Neméně vtipné jsou i doplňující ilustrace. Kniha však však není snůžkou prosté srandy. Ba naopak, jde o krátké sloupky, někdy i fejetonky na zajímá jazykovědná témata. Některé jsem zastihla publikované na autorově facebookové stránce, ale takhle koncentrované v jedné knize jsou mnohem lepší. Mnohé by se daly využít i při výuce na různých stupních vzdělávání od zš až po bohemistické katedry vysokých škol.

  rabor

  17.09.2015

  Sbírka autorových sloupkú. Pěkná kniha pro každého, kdo má rád jazyk český a koho zajímá jeho etymologie. Ale chcačky nechcačky „u“ s tím ošoprstaným kroužkem psát nezačnu, měl bych v tom brajgl jak matlafousek v motovidlu.

  „A když se nás na něco zeptají, buďme trochu citlivější než učitel v té vousaté anekdotě, který na otázku zmateného cizince „Co znamená šimsisi?“ lakonicky odpovídá: „No prostě esisisi šim!““