Jak zabít civilizaci Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jak zabít civilizaci

Další v sérii knížek (předchozí Sekl se Orwell o dvacet let?, Jako psa ke kandelábru, Evropa snů a skutečností) popisujících a s příměsí humoru komentujících postupnou přeměnu Evropy z civilizace demokratických národů v totalitní superstát. Jak zabít civilizaci už vnímá demokracii v Evropě jako prohranou a sleduje její pevně nastartovanou a setrvačností hnanou cestu k zániku západní civilizace. Nastiňuje ideový původ, vznik a vývoj západní civilizace, její jedinečnou a vratkou kompozici stěžejních prvků, principů a hodnot, které z ní přes všechny překážky a pokusy o zničení udělaly nejtvořivější civilizaci dějin. Táže se, co z nich nám ještě stojí za záchranu, jak by se taková záchrana ještě na poslední chvíli dala provést, nebo jak alespoň něco z jejích hodnot převést do civilizace, která se ji chystá nahradit s mírou bigotnosti a cílené krutosti, jakou západní civilizace na svém území pamatuje jen z krátkého období Hitlerova nacismu. Mezi hlavními prvky této náhradní civilizace jsou adorace nenávisti, zbožňování smrti a likvidace smyslu pro krásu, lásku, laskavost, soucit a humor, které jsou pro západní civilizaci prvky stěžejními. Ty se i zde autor pokouší zachránit, ale jeho obvyklý optimistický humor předchozích knížek zde místy přechází v humor šibeniční a mrazivý.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jak zabít civilizaci zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jak zabít civilizaci (0.00 EUR)


Stažení Jak zabít civilizaci zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura faktu, Sociologie
  Vydáno: , Baronet
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  Guzzi

  19. ledna

  LMih, ty snad islám miluješ?? Pakliže ano, snad ti ani nepřeju, aby tě islám oblažil… 🙂 Pan Kuras ví o čem píše!!!

  LMih

  16. ledna

  Z celej Kurasovej knihy ma zaskočila jeho nenávisť k islamu. Celé je to nesúrodé a vinníka hľadá tam, kde nie je. Kniha je propagandistické dielo, veď vieme odkiaľ pán Kuras prišiel. Doporučujem prečítať si radšej knihy od Petra Hájka, zvlášť knihu Smrt ve věži.

  koubin007

  13. ledna

  Kuras je skutecne cistokrevny odmitac Islamu a touto knihou to dokazuje. Velmi pekne a logicky vyargumentuje kazdy aspekt hrozici pohromy v podobe situace, ze Islam ziska nadvladu v demokraticke spolecnosti. Urcite jsem se dozvedel hodne informaci o pravu saria a islamu celkove. Dost poucna kniha, kterou bych doporuvoval precist kazdemu vitaci uprchliku.

  tomaser

  05.05.2017

  Jak už tu několikrát padlo kniha je nesouvislá. Fylozofická část je čtivá, zajímavá a má hlavu a patu. Faktická část s různými neozdrojovanými citáty ji táhne ke dnu. Pokud by autor každou událost či citát patřičně doložil důvěryhodným zdrojem a trochu ji učesal klidně bych jí těch 80% dal. Takhle jde o knihu mezi faktologií a beletrií a vyslouží si tak 50%, respektive necelé 3 hvězdy.

  laepus

  08.10.2016

  Povinná četba pro všechny, kdo se jen trochu zajímají o to, co se okolo nás děje. Kniha plná informací, ke kterým se člověk v uzavřeném českém mediálním kotlíku nijak nemá šanci dostat.

  lenka70

  09.09.2016

  pěkná srozumitelná kniha,doporučuji!

  Dejvid

  18.07.2016

  Souhlas s rabor, spíše než nějaká souvislá kniha bych to nazval souborem oddělených, jen mírně provázaných kapitol (či esejí) na téma zaujatého – nesouhlasím s tvrzení, že autor nepodléhá emocím – vyprávění o islámu. Některé kapitoly jsou dobré (např. Jak fungují peníze, která vlastně o islámu vůbec není), jiné jsou horší (např. Umírnění statistiky evropské, což je nudný přehled nějakých průzkumů mezi muslimy). V knize jsou věci. které mi celkem iritovaly, například celkem zbytečné výčty všech možných umělců z dějin evropské civilizace, připadá mi to trochu jako machrování, jaký má přehled o kultuře. Některá autorova doporučení "co dělat s aktuální situací" jsou docela úsměvná (jinými slovy nesmysl), například nepříznivý demografický vývoj Evropy by podle autora zvrátil zákaz potratů.

  rabor

  06.06.2016

  Příjemně zaujaté rozprávění o islámu a západní civilizaci. Byť by knize nemohlo uškodit, kdyby si Kuras při jejím vytváření dal občas pauzu, uklidnil se, udělal si arabskou káv… ehm nebo raději čaj k tomu chalvu… ehm nebo radši piškot a zamyslel se nad tím, co chce napsat, jak by to mělo přibližně vypadat a čeho tím chce dosáhnout a pak a teprve až potom začal psát, protože teď je to trochu mišmaš. Místy výborné, místy horší, místy zmatené.

  yueh24

  25.01.2016

  Tohle by měla být povinná četba pro všechny obhájce imigrace muslimů do Evropy a jim podobné. Dost děsivé čtení.

  wooloong

  17.01.2016

  Četla jsem ji na etapy, po pár kapitolách jsem ji musela vždy odložit a sesbírat dost odvahy číst dál. Děsivě přesná předpověď věcí příštích = současných.

  RenataP

  12.01.2016

  Kniha znovu vyšla v roce 2015

  RenataP

  27.11.2015

  Je až děsivé, s jakou přesností tato kniha znovu vychází. Tak za prvé, že vůbec vychází v novém, rozšířeném vydání. A i když je na světě už od září, naprosto přesně předvídá to, co stalo v Paříži. Je lehké zabít civilizaci. Stačí do ní vpustit agresivní a necivilizované. Je to kniha, od které jen tak neodejdete a až odejdete, zůstanete dost opařeni. Já jsem tak na dvě hodiny přišla o elán a hlavou se mi honilo všechno. Jak logické, jak psychologické, jak zákonité. Není moc co říct k této knize, ta se musí přečíst, protože autor vůbec nepodléhá emocím, sluníčkům ani agresi. Jen cituje holá historická fakta a používá selský rozum a ctí naše předky.

  otula

  17.06.2015

  Zcela stručně bych podotknul, že ve světle aktuálního dění získává kniha zcela nový rozměr…

  miuk

  15.01.2014

  Velmi čtivý popis současné absurdity, která se děje ve spojitosti s tzv. multikulti ne-korektností…

  Sisi11

  15.09.2013

  Při čtení jsem se místy velmi hněvala a nebo naopak celkem dobře smála. Ale když knihu odložím a s ní i její legrácky a ironii, je mi smutno z toho, že svět je plný všech těchto uváděných špatností. Myslím, že je lepší nevědět co se vše tajně děje a odehrává. Nad některými skutečnostmi zůstává i rozum stát.

  fanous21

  07.06.2013

  PozoruHodný, ale také kapku (místama i dvě kapky) nesourodý mišmaš k historii Evropy a z ní nastalé aktuální situace, v níž se nachází (či v autorově smyslu – potápí) civilizace dnešní Západní Evropy. Autor bije na poplach za záchranu židovsko-křesťanské-kulturní-svobodné Evropy a předkládá čtenáři pádné důvody (opřené o pádné argumenty) s vysvětleními (mnohdy až vytmaveními) o tom, kde se stala/kde se děje chyba, respektive chyby, mnoho chyb. Osobně v mnoha ohledech s panem autorem souhlasím, leč s militantní rétorikou se ve většině případů neztotožňuji. Na každý pád je si třeba uvědomit, že "bití na poplach" jde ruku v ruce s "militantní rétorikou", a to tím spíše, pokud se bezprostředně obrací k hrozbě Evropského islámu či Islámské Evropy. Ještě bych zmínil malé zastesknutí, kdy se v textu napříč knihou vyrojuje několik faktografických a historických chyb, což v některých ohledech může vést až k mylné interpretaci. Přesto je kniha velmi čtivá a čtenář vůči propíraným tématům může jen stěží zůstat chladným.