Jak jsem vyhrál válku Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Jak jsem vyhrál válku

Nesmrtelný válečný román, v němž válku bere vážně snad jen jeho hlavní protagonista, poručík britské spojenecké armády Ernest Goodbody, vychází v anglicko-české verzi. Donkichotský Goodbody se během několikaleté anabáze snaží vrátit válce její důstojnost, ale čtenář záhy pochopí, že jde o absurdní počínání – válka je beznadějně směšnou záležitostí a smích je také to jediné, čím ji lze porazit.Kniha v českém jazyce!


Stažení Jak jsem vyhrál válku zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Jak jsem vyhrál válku (0.00 EUR)


Stažení Jak jsem vyhrál válku zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  How I Won the War (1963)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Válečné
  Vydáno: , Naše vojsko
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (111)

  Přidat komentář

  Alma-Nacida

  18. února

  Co k tomu dodat? Asi jedině, že válka je vůl, a nejen ona. 🙂 Občas sranda a absurdistán a občas smutno a absurdistán. Rozhodně dobrá kniha.

  Lazy

  10. února

  Nemít nohu v sádře, tak jsem se k tomu asi nedostal. A jsem příjemně překvapený. Teda ne vždy se mi to četli dobře, bo jsem se po delší době dostal k běžné literatuře. Ale je to psané s nadhledem a vtipem. Přemýšlím o filmu s Lenonem, jen si nejsem jistý, jestli mám odvahu.

  Malýmedvěd

  04. února

  Výborná oddechová kniha. Zase jsem dělal v autobuse ostudu, když jsem se nahlas smál a nemohl jsem se zastavit. Absurdní historky, které snad ani nelze vymyslet. Hlavní "hrdina" je ukázkový mááágóóór, mohl by si s Rimmrem z Červeného trpaslíka hned podat ruce.

  vterinka

  03. února

  Není to kniha, kterou bych si sama zvolila, ale jelikož jsem ji dostala jako dárek, tak jsem si ji přečetla a rozhodně toho nelituji. Je to jedna z nejvtipnějších knih, které jsem kdy četla. Na odreagování úplně super. Kniha je čtivá, hlavní hrdina je sympaťák, nemám co vytknout. Rozhodně doporučuji. 🙂

  čef

  24. ledna

  Opravdu originální a inspirativní náhled na druhou světovou. No, dnes už se všem těm scénám v knize můžeme jen chechtat a chechtat, ale kdo by je chtěl zažít? "Už nikdy neberte válku moc seriózně" a všechnu tu idiotskou pakáž, která jí připravuje(dodávám) a možná se jí i za našeho života vyhneme! Pohled na válčení z této knihy jako humorná přehlídka trapnosti až blbosti a omylů je podle mne jediný, který nám dává jakous takous naději.

  monthy70

  04. ledna

  jsem na tom podobně jako Rajen. poprvé jsem jí četl někdy v 15ti a válel jsem se smíchy. takový Švejk po anglicku, psaný typickým anglickým humorem. byla i zfilmovaná, s Johnem Lennonem, ale z filmu jsem moc nadšený nebyl

  rajen

  02. ledna

  Četla jsem na střední a tenkrát jsem z knihy byla nadšená. Tentokrát jsem ji četla kvůli výzvě a jde vidět, že holt jsem už po letech někde jinde. Nebo je to tím, že jsem ji už prostě četla a pro mě toto není kniha na vícero čtení. Takže hodnotím průměrně. A doporučení je určitě pro ty, co rádi válečnou tematiku a mají smysl pro humor.

  Vlk.kh

  31.12.2017

  Tohle je další z mých srdcovek. I když knihu čtu opakovaně, stále mě dokáže hlasitě rozesmát, což se nestává zas tak často.

  slawa.cap

  18.12.2017

  Výborná satira, je až neuvěřitelné, jak velké muže mít člověk sebevědomí a jak může mít silné růžové brýle. I když je kniha smyšlená, je až zarážející, jak silně odráží každodenní realitu.

  Ramiel

  16.12.2017

  Trošku jiný (humorný) pohled na válku očima nižšího důstojníka britské armády, který všechny jemu svěřené úkoly plní s velkým nasazením, který je za svou (ne)schopnost postupně povyšován, který je ke své smůle skoro při každé akci zajat nepřítelem, a který se snaží své mužstvo uchránit před nástrahami alkoholu a lehkých žen. Jeho úsilí a nejčistší úmysly však málokdy dojdou pochopení u nadřízených a ještě méně u podřízených.

  Raszkulce

  05.12.2017

  Tak tahle kniha se po přečtení hned vyšvihla do top 10. Krásně popisuje nesmyslnost válčení s nadhledem a velkou dávkou humoru. Doporučuji!

  boxas

  01.11.2017

  Skvělá kniha!

  Katie008

  25.09.2017

  Na to, že knížka byla čtená jako povinná četba k maturitě se mi velmi líbila a vysloužila si důstojné místo v mé knihovně.Po celou dobu čtení jsem se nemohla přestat smát 😀

  Warty

  21.09.2017

  Humorný pohled na armádu a na válku. Kniha mě velice pobavila. Mohu jen doporučit.

  frantisek8863

  24.08.2017

  Jednoduché, místy více a jindy méně vtipný pohled na absurdní situace okolo armády, války a pokus o britské Švejkování.

  MayB2

  27.07.2017

  Bohužel mě kniha úplně nechytla ani za srdce, ani za bránici. I když – příběh o tom jak si poradit s brblajícími Řeky nemá chybu.

  pedroK

  17.07.2017

  Neskutečná legrace…když si vyprávěné příběhy představíte, budete se smát nahlas a budete chtít ty story vyprávět prátelům, aby se smáli taky! Četla jsem několikrát!! Poručíku Fujbodymu salut !!

  Matty

  03.07.2017

  Nejspíš zejména téměř dvacetiletý odstup umožnil Patricku Ryanovi, který sám působil v pěším pluku, pohlížet na absurditu války s ironickým nadhledem. Kniha má formu několika na sebe volně navazujících zápisků, psaných jakoby samotným poručíkem Goodbodym, který věří, že služba armádě je nadevše záslužná a jakékoliv odchylky od pevně daného řádu nejsou přípustné. Neprochází v podstatě žádným charakterovým vývojem a jeho názory zůstávají až do konce stejně naivní.

  Ryan neusiluje o závažnější poselství, pobavení čtenáře je pro něj prioritou, což občas vede ke křečovitosti a podbízivému humoru. Jednodušší vtipy založené na záměnách, nehodách a omylech naštěstí zčásti kompenzuje autorova slovní ekvilibristika, které kniha vděčí za mnoho atypických slovních spojení a přirovnání.

  Ivan F

  24.04.2017

  Výborné, výborné, výborné … a viac slov komentára netreba. Kto to, o čom je táto kniha nepochopil, tak by mal prejsť výcvikom kurzu 212. Pohov, rozchod.

  Madluska

  24.04.2017

  Viděla jsem ukázku divadelní hry a po nácviku Goodbodyho chůze jsem se nemohla dočkat, až otevřu knížku a přečtu si o tom mamlasovi v boji víc. Souhlasím s komentářem smilly, jen s tím rozdílem, že druhá světová není zrovna šálek mého čaje, a tak jsem se občas lehce ztrácela v tom, kde zrovna Goodbody operuje. Ale ono na tom stejně tolik nesejde. Místy k popukání (vylodění, cesta k povýšení, vodní krysy), místy trochu slabší (bitva o flašku, bordelové historky). A Goodbody jako by Švejkovi z oka vypadl, až na ty ambice, tam byl přece jen o něco silnější v kramflecích právě Ernie.

  Lector

  10.04.2017

  Válka je dílem idiotů, proto také dává leckterým idiotům všeho druhu příležitosti vyniknout. (Tímto se omlouvám vojákům, kteří bojovali nebo budou bojovat proti tomu, aby se právě zmínění idioti zmocnili jejich země, svobody či životů jejich blízkých, pokud by se mými předešlými slovy cítili dotčeni).
  O válce a jejích idiotech lze psát vážně, příběhy bezpočtu válečných hrdinů by měly být vážné a měly vystihovat válečné hrůzy a utrpení. Však jich také byla spousta napsána, těch výtečných, průměrných i zapomenutých.
  Ale co s těmi idioty? Pište o nich vážně a postavíte je na piedestal vedle hrdinů.
  Myslím, že Ryan zviditelnil bizarnosti války velmi vkusně a opravdu vtipně. Po nějaké době opět kniha, u které jsem smál nahlas. Přiznávám, protože nechci tabuizovat válku.
  Pokud si lidé neumí z něčeho udělat legraci, začnou se toho bát. A když se něčeho bojí, mohou tím být zastrašováni a přestanou být svobodní.

  ajasin

  31.03.2017

  Pokud v životě něco špatného prožiješ a přežiješ, je lepší na to vzpomínat s humorem.
  Knihu jsem přečetla znovu po několika letech v rámci výzvy 2017. Oblíbená mého otce.

  Fonlord

  06.02.2017

  Když si chcete zlepšit náladu,přečtěte si tuhle klasiku 🙂

  gustav9805

  30.01.2017

  Valka ještě nikdy nebyla tak zabavna!

  Rubas

  14.01.2017

  Po par letech jsem si ji znovu otevrel a smeji se uplne stejne (mozna jeste vice) jako tenkrat!
  Vyborna kniha!

  Littlewheat

  11.01.2017

  Kniha, která ani časem nic neztratí na humoru.

  Jayak

  03.01.2017

  Výborná kniha

  Michal_ctenar

  20.11.2016

  Poprvé jsem tuhle knížku četl někdy kolem roku 1990. Od té doby už asi dvacetkrát, naposledy tento týden…
  Mě se tohle dílo prostě neomrzí.

  joachim36

  28.10.2016

  Je to již hodně dlouho co jsem tuto knihu četl, ale ten pocit, jak jsem se dusil smíchem… ten si tedy doopravdy živě pamatuji 🙂

  vajglik

  27.10.2016

  Super, vtipné – dlouho jsem se tak nenasmál. Pohled na válku očima jednoduššího poručíka Goodbodyho…