Já a tropy Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Já a tropy

Podtitul: další důkaz o nezničitelnosti ženy

Strávila jsem v 80. letech tři roky v rovníkové Africe na pobřeží Indického oceánu. Manžel byl členem veterinárního týmu FAO. Žili jsme v hlavním městě Somálska v Mogadišu, starali se o dvě dcerky předškolního věku. Prala jsem, vařila, pekla chleba, nosila vodu, bojovala s havětí a žila jako ve středověku. Dům byl prostorný, ale žít se dalo jen na terase (pokud ji neobsadily opice), procházka v rozpáleném písku nepřipadala v úvahu (v noci teplota klesla na 35°) a v jediném volném dnu v týdnu (pátek) se většinou oceán vzdouval v přílivu, nebo houfně hynuly žirafy. To jsem pak seděla na terase obalená potničkami a marně přemýšlela, co jsem si od pobytu v tropech slibovala.

První vydání vzpomínek Ludmily Vítovcové z roku 1986 bylo beznadějně rozebráno. Na četné žádosti čtenářů a pro svou nadčasovost vychází kniha nyní podruhé v Nakladatelství JOTA, opět s vynikajícími ilustracemi Jaroslava Kerlese.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Já a tropy zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Já a tropy (0.00 EUR)


Stažení Já a tropy zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Jota
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  Marki2

  02. ledna

  Vynikající kniha, doporučuji.

  BarkaS

  27.08.2017

  Autorka toho zažila opravdu hodně, o tom žádná. Ale každý máme talent na něco jiného a jejím talentem je přežít, ne psát. Popisované zážitky nejsou moc zábavné, spíš děsivé, děj přeskakuje, spíš připomíná zápisník připomínek než knihu. Dozvíme se, že si autorka chtěla něco koupit, ale nevíme, zda koupila, rozřízne si nohu, ale už nevíme, jak ji ošetřila a jak se zahojila. Plave po povrchu a vlastně nikdy nekončí, uprostřed nádechu přichází další nádech. Škoda.

  Vlašule

  23.06.2017

  Napsané je to opravdu hrozně, alespoň pro mne. Přeskakování, touha nacpat co nejvíc zažitků do co nejmíň kapitol a ještě jakože vtipně je hodně vysoký cíl i pro ostřílené spisovatele, natož pro "pančelku". Ale jelikož je o čem vyprávět a ty zážitky stačí samy o sobě, není to čtení nudné.

  Jane007

  09.02.2017

  Výborná knížka, u které jsem se zasmála i dověděla něco zajímavého (Ať už se jedná o chování mužů vůči ženám v tehdejší Africe, zajímavosti ze světa zvířat, či denní problémy v domácnosti). Kdybych já sama viděla v kuchyni švába, asi už bych seděla v letadle do Česka. Jediné, co mě trošku mrzí je, že některé vtipné historky neměly tolik prostoru, aby je čtenář náležitě ocenil.

  Jonna

  27.09.2016

  Kde začít – kniha byla možná! aktuální v 80. letech, nyní už je trochu pasé.
  – kniha je protkána nudnými popisy krajiny a učebnicovými popisy zvířat a rostlin. Více než to, by mne zajímaly spíše popisy každodenního života (jak řešili například praní prádla).
  – autorka je vůči ostatním lidem neskutečně kritická, a to zásadně negativně. Také si neustále na něco/ někoho stěžuje a "frfňá". Možná, to tak je kvůli "zábavnosti" knihy, ale je to spíš únavné.
  – ukázka typického českého naturelu – nepřizpůsobovat se (vařit v tropech na oběd knedlíky s gulášem!?), nepoučit se, a od ostatních očekávat jen to nejhorší.
  Kniha byla pro mě zajímavá jen jednou věcí – jak nepoučené, jazykově nevzdělané lidi (ruština je přece světový jazyk, ne?) posílala naše tehdejší vláda do odlehlých (nebezpečných) oblastí a ještě je za "odměnu" stáhla natolik z peněz, že tito lidé nebyli schopni vyjít se svým platem ani v jedné z nejchudších zemích světa.
  To nic nemění na tom, že absolutně nechápu druhé vydání (koho dnes prosím vás ohromí snídaňový bufet, mušle nebo žirafa?)
  Přestože autorka má můj obdiv, za to že s dětmi Afriku přežila, pro mě osobně škoda toho papíru.

  Irsaf

  19.07.2016

  Čekala jsem asi víc.

  lenyleny

  11.07.2016

  Čekala jsem trochu něco jiného. Autorka chtěla popsat vše,ale je to příliš nahuštěné a vlastně se v tom ztrácí.Až konec knihy je méně nahuštěný a trochu víc jako kniha vzpomínek a zážitků. Jinak autorku obdivuji, já , i když mne nazývali " životním dobrodruhem" bych se k takovéto cestě neodhodlala a ještě s tak malými dětmi, smekám.

  tynda

  30.12.2014

  Obdivuju hrdinku, že s dětmi následavala manžela na služební cestu do Afriky.Myslim že toho občas toho měla dost,ale má u mě velký obdiv, já bych to teda nedala, představa celý dny s dětmi, v horku a bez velkého výběru potravin brrrr

  Alma5

  13.10.2013

  Zajímavá a vtipná knížka, není to román, ale soubor zážitků. Obdivuji že autorka dokázala přežít to množství hmyzáků a jiných potvor 🙂

  Radůz

  09.10.2013

  Hezká oddechová knížka. Autorka vtipně zachytila zážitky ze svého několikaletého pobytu v Mogadišu.

  Koka

  10.05.2013

  Kniha mě velmi zaujala, pobavila, poučila. Jako "vedlejší produkt" tohoto – místy hořkého – vyprávění "ženy v domácnosti" jsem se s překvapením dozvídala, jak se svět v 80. letech snažil něco udělat pro Somálsko, jak rozsáhlá byla mezinárodní pomoc, jaké společenské a politické poměry tam tehdy panovaly. Zkuste si to konfrontovat s dnešním děním v této zemi!!! Docela by mě zajímal pohled paní Vítovcové na události, které se dnes dějí v místech, která navštívila a snad si je i oblíbila.
  Ale ani to prvoplánové čtení příběhu ženy, která je na pár let najednou "jenom" manželkou a matkou, v cizím až nepřátelském prostředí, v zemi, kde nejde sehnat mouku a kvásek na knedlíky – ani to není k zahození.
  Zaujala mě i epizoda s tehdejším československým velvyslancem – příznačné!

  proton

  03.04.2013

  Nic moc, pat

  Ellis

  26.02.2013

  Knížka je strašně zhuštěná a to je dost špatné. Autorka chtěla do knihy nacpat všechna zážitky z tropů, líp by udělala, kdyby jich bylo míň a lépe je rozepsala. Takhle to bylo pořád liják, vedro, havěť, hlídání dětí, večírek, liják, havěť, večírek…Na obale se píše, že je to taková česká Betty McDonaldová a přirovnání k Vejce a já. Tak Vejce je mnohem a mnohem lepší, tam ten vtip není tak nuceně napasovaný, jako v tomto příběhu. Nepůsobilo to na mě dobře. I když jinak samozřejmě má Vítovcová můj obdiv, že do tropů vůbec jela, vzala tam 2 malinké děti! a vydržela tam.

  Ona

  08.02.2013

  Úžasně líčený život v tropech 🙂

  Adriana.82

  15.04.2012

  Příliš mnoho zážitků a historek na jednu knihu 🙁 jinak čtivé a pěkné 🙂

  bookcase

  02.02.2012

  Kniha se mi líbila hodně, četla jsem první vydání z 80. let a vůbec jsem neměla pocit, že by to bylo zastaralé a neaktuální. Paráda!!

  kroftik

  11.11.2011

  Tři roky autorčina života v Africe a její uvěřitelé i neuvěřitelné zážitky a zkušenosti, které sesumírovala do vyprávění jednoho roku v knize rozdělené na 12 kapitol podle kalendářních měsíců. To, že "natlačila" tři roky do jednoho bych viděla asi jako největší mínus knížky, protože je doslova nabitá jedním příběhem za druhým a já jsem je nestíhala vstřebávat, i když jsem knihu nečetla nikterak rychle. Mrzí mi to, protože jinak je báječná. Autorka má sympatický styl vyprávění, sedí mi i její smysl pro humor a vůbec pohled na svět. Přesto bych asi potřebovala pomalejší vyprávěcí tempo, abych si v závěru vzpomenula na všechny ty úžasné tropické historky.