Ivan IV. Hrozný Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ivan IV. Hrozný

Hodnocení správních reforem a krutovlády ruského cara Ivana Hrozného (1530-1584) prováděných k nastolení absolutistické vlády nad Ruskem v 16. stol.
Publikace polského historika z roku 1986 aktualizovaná jejím překladatelem, českým historikem Pavlem Bočkem. Po vylíčení dějin Ruska od vítězství Rusů nad Tatary (r. 1480) následuje vlastní Ivanův životopis. Začíná správními reformami včetně ustanovení stálé státem placené armády (r. 1550) a končí jeho neúspěchy v zahraniční politice, na poli válečném i diplomatickém. Vlastní krutovláda je líčena ve 4. kapitole nazvané Opričnina. Jednalo o soustavu vládních opatření, jimiž chtěl car posílit centralismus a zlikvidovat opozici. Významnou roli v tomto směru sehrála nová vrstva vojenské šlechty – opričniků. Tito se stali vykonavateli perzekučních zásahů. Roku 1569 byl tak vyvražděn celý Tver, r. 1570 všech 45 tisíc obyvatel Novgorodu. Do obou měst bylo přesídleno na 11 tisíc lidí z dalekého okolí. Fotografie a mapky v textu, Ivanův rodokmen, přehled literatury, jmenný a místní rejstřík.Kniha v českém jazyce!


Stažení Ivan IV. Hrozný zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ivan IV. Hrozný (0.00 EUR)


Stažení Ivan IV. Hrozný zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Ivan IV. Groźny (1977)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
  Vydáno: , NLN – Nakladatelství Lidové noviny
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)