Ireniny děti Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Ireniny děti

Nevšední příběh hrdinky, která z varšavského getta zachránila 2500 dětí Irena Sendlerová bývá srovnávána s Oskarem Schindlerem, protože zachránila před jistou smrtí dva a půl tisíce dětí z varšavského ghetta. Irena ale neměla žádné výjimečné postavení ani majetek. Dalo by se říci, že to byla obyčejná sociální pracovnice. Měla ale zvláštní dar – uměla svým vzorem, odvahou a přesvědčením strhnout ostatní a spolu s nimi pak dokázat neuvěřitelné věci. Pro každé zachráněné dítě přitom riskovalo vlastní životy nejméně deset statečných a obětavých lidí z celé Varšavy… Nemluvňata pašovali v kufrech, krabicích i v rakvích. Starší děti prováděli páchnoucími a nebezpečnými kanalizačními stokami. V roce 1943 Irenu zatklo gestapo, naštěstí ale nevěděli, že je klíčovou osobností polského odboje. Tři měsíce ji mučili, Irena však nevyzradila nic. Odboj ji zachránil pár minut před popravou…Kniha v českém jazyce!


Stažení Ireniny děti zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Ireniny děti (0.00 EUR)


Stažení Ireniny děti zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Biografie a memoáry, Historie
  Vydáno: , Práh
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  Jirinamac

  17. února

  dobře popsaná hrozná doba. Knížka je dost popis faktů, ale pro mne trochu moc jmen, které sice jako vzpomínka a ocenění jejich zásluh jsou hezké, ale nepřehledné v ději. Ireně i všem jejím spolupracovníkům patří velké ocenění

  petra.kind

  15. února

  Příběhy neobyčejného hrdinství. Není to tak dávno, co jsem narazila na článek o Ireně Sendlerové, takže když jsem v knihkupectví viděla tuto knihu, ani chvilku jsem neváhala. Často jsem při čtení měla pocit, že sleduju nějaký dokument. Kniha je nejen o paní Sendlerové, ale i o dalších, neskutečně statečných lidech, díky kterým se podařilo zachránit tolik dětí. Podle mě určitě stojí za to si ji přečíst.