Impérium Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Impérium

V Impériu zůstává Ryszard Kapuscinski věrný svému životnímu tématu – politické a duchovní dekolonizaci světa. Líčí totiž rozpad poslední největší koloniální říše dvacátého století, kterou byl někdejší Sovětský svaz. Je to cestování časem – poprvé se setkal autor s Impériem ještě jako školák, když Rudá armáda obsadila v roce 1939 východní část tehdejšího Polska – i prostorem, neboť jeho reportáže nás zavádějí nejen do Moskvy, na Ukrajinu a na Kavkaz, ale i do nejzazších míst říše, jako je Vorkuta za polárním kruhem nebo Kolyma v nejvýchodnějším cípu Sibiře. Současně je to i cesta do nitra sovětského systému a onoho zvláštního lidského druhu, jakým byl homo sovieticus.Kniha v českém jazyce!


Stažení Impérium zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Impérium (0.00 EUR)


Stažení Impérium zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Imperium (1993)

  Žánr:
  Literatura světová, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
  Vydáno: , Ivo Železný
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  Lector

  13.03.2017

  Když jsem před časem psal komentář k Lemovu Solarisu a s nadsázkou psal výčet slavných Poláků, zapomněl jsem na Kapuścińského. Jak jsem jen mohl? Upřímně řečeno, Kapuścińského jsem dosud znal pouze jen z jeho článků, které kdysi vycházely v příloze Hospodářských novin. Zaujaly mne svým stylem a jejich autor mne upoutal jasným úsudkem, schopností vidět neviděné a nadáním popsat srozumitelně čtenářům složitosti tohoto světa.
  Dlouhá leta jsem si říkal, že si musím přečíst nějakou jeho knihu, která mi dá možnost komplexnějšího obrazu světa (či jeho části) a delšího soustředění.
  Konečně se mi to podařilo. Impérium je výtečná kniha věnovaná našemu bývalému souputníku, nynějšímu (pseudo)nepříteli – SSSR/Rusku. Předponu "pseudo" jsem dal do uvozovek, protože si sám nejsem jist, kde je pravda. Rád bych věřil Putinovým proklamacím a ujišťování jeho zastánců, že Rusko je jednou z oveček v té velké ohradě světa, ale Kapuścińského kniha (a nejen ona ukazuje), že Rusko je stále ještě vlkem, kterým bývalo. Vlkem oblečeným do kapitalismu, ale o to možná nebezpečnějším. Vlkem, který má tu nenasytnost v sobě, protože se neřídí přáním miliónů sebevědomých a po míru toužících lidí, ale tyto lidi ignoruje a řídí se jen zájmy úzké skupiny lidí.
  Kapuściński ve svém „cestopisu“, mimochodem časovém i zeměpisném, popisuje „zemi, kde zítra znamená už včera“ (já osobně se přikládáním k jiné verzi tohoto hesla, a to „země, kde zítra znamená ještě včera“), bez velkých emocí, bez projevů sympatie či nenávisti a věcně. Přece jen je však z jeho řádků patrná jistá emoce – lítost nad tím, jak tak velká a bohatá země a takové množství lidí bylo a je odevzdáno zvůli hrstky mocných a nejsou schopni se ze svého osudu vymanit.
  Doporučuji všem čtenářům, kteří se zajímají o dění na východ od nás. Starším ročníkům se mnohé vybaví a mnoho nového se dozví. Ti mladší, pokud jsou vnímaví, mohou pochopit, proč tady v tomto koutku světa žijeme tak, jak žijeme. Ano, i toto z té nevelké, ale důležité knihy lze vydedukovat.

  Další moje postřehy naleznete v recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/chodby-v-mlze-7559

  Koňadra

  18.10.2016

  Panebože, Kapuścińsky … prepáčte … pán Kapuścińsky, sa skutočne vedel pozerať okolo seba a rozmýšľať o tom čo vidí. A keď mal dorozmýšľané, písal. Písal strhujúco, jednak poctivo vo vzťahu k tomu čo mal videné a porozmýšľané, ale i s poetikou, ktorá publicistike spravidla nie je vlastná. Proste vás ochotne vzal so sebou na jeho cesty a ponúkol vám na tie cesty založiť si nos svoje okuliare. Minimálne pri rozhliadaní sa po Gruzínsku a Arménsku majú moje okuliare vložené veľmi podobné sklíčka. Vynikajúce.

  Lori_S

  03.04.2016

  Nehodnotím, vzdala jsem to po 100 stranách, příliš mi vadilo, že autor nedrží jednotnou linii vyprávění, ale neustále někam odbíhá.

  bondula

  23.03.2016

  Literatúra faktu, ale neuveriteľne krásne beletristicky spracovaná.
  Kapuscinski sa narodil v Pinsku v Bielorusku, jeho kontakt so sovietskym impériom bol teda doslova osobný. Bol skúseným reportérom, ktorému sa podarilo dostať na také miesta a v takých momentoch, kde by sa to iným nepodarilo. A vynikajúcim spisovateľom, ktorý tieto zážitky dokázal spracovať, dať súvislostí a esteticky podať.
  Sovietsky zväz poznal naozaj dobre, cestoval od Kišineva až po Magadan, od Vorkuty po Jerevan. Podarilo sa mu skvele zachytiť nie len geografické a kultúrne odlišnosti jednotlivých regiónov ZSSR, ale najmä ich premenu v čase.
  Na knihe trochu cítiť, že bola písaná v inej dobe, pre trochu iné publikum. To je však údel reportáží. Nič to však nemení na fakte, že Kapuscinského Impérium ešte i dnes stojí za prečítanie.