Hospoda Jamajka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Hospoda Jamajka

Dobrodružný román, jehož děj se odehrává v romantickém Cornwallu, který byl před více než 200 lety doménou námořních lupičů.
Střediskem loupeživých dobrodruhů je v této knize opuštěná a zanedbaná hospoda, kde je nuceno u svých příbuzných žít mladé osiřelé děvče, jež se odvážně pustí do boje s bandou lupičů, posilováno vlastním svědomím a smyslem pro spravedlnost. Dramatický zápas mladé dívky se zlem je vzrušující a napínavý, autorka použila výrazových prostředků hodných dobré detektivky.Kniha v českém jazyce!


Stažení Hospoda Jamajka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hospoda Jamajka (0.00 EUR)


Stažení Hospoda Jamajka zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Jamaica Inn (1936)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Dialog
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (52)

  Přidat komentář

  Čtec

  09. března

  Audioknihy mě obecně nikdy nelákaly. Přece jen, klasickou knížku s obálkou si můžu pohladit, potěžkat, stránky si prolistovat, očmuchat … prostě je tu ještě další dimenze… Vlastně doopravdy jsem slyšel audioknihu jen jednu, a to právě Hospodu Jamajka. Poslouchal jsem ji kdysi při ježdění na mém domácím cyklistickém ergometru … postupně … na etapy … při zdolávání alpských a dolomitských průsmyků … a tedy řeknu vám: byla to deprese jako řemen! Jednak je ten příběh depresivní sám o sobě … také je depresivně (čili dobře) napsaný … dále jsem přitom trpěl na tom ergometru jako zvíře a potil litry sajrajtu … ale co hlavně: tu knihu načetla Jiřina Švorcová … národní umělkyně … rudá baba … a ten její sonorní hlas, ten mám od té doby zažraný pod kůží asi nadosmrti …

  … takže vám povím: nakonec ano! … audiokniha může být i docela intenzivní zážiteček … a tato konkrétní u mě možná dokonce nastartovala pavlovovský reflex … jen tedy určitě nebudu z paní Jiřiny slintat … zato bych si tipnul, že kdykoliv ji znovu uslyším, tak se okamžitě zpotím hrůzou … bez ohledu na to, jestli budu zrovna v sedle nebo ne.

  Makaja

  07. března

  Narazila jsem na knížku při přemýšlení o knize vydané před rokem 1950 a vzpomněla jsem si, že jsem jí jako náctiletá četla, že se mi líbila a že si jí vůbec nepamatuju. A tak jsem si jí přečetla znovu, trochu oživila vzpomínky a nelituju. Pěkný styl psaní, až mrazivý popis místa i děje a sympatická hrdinka, což se u soudobé literatury občas nepovede. Vlastním vydání z roku 1970 a řekla bych, že i ten minimalistický přebal tak nějak vystihuje celou knížku.

  ajla5

  06. března

  Příběh přesně pro moji současnou náladu. Kopec dobrodružství, krásný pár, šarmantní padouch a dech beroucí popisy větru a krajiny. Prostě jsem tam s nimi byla a mám větrem ošlehanou tvář a navlhlé oblečení.

  ariel platto

  17. února

  Samozřejmě jako vždy od této autorky skvělá kniha. Jsem ale šťoura. Na začátku knihy nechce koupit koně, že si šetří a na konci knihy odchází zcela bez peněz…kde skončily peníze z prodeje rodného hospodářství a domu?

  bekule

  16. února

  Líbilo moc!
  Překvapil mě styl vyprávění, nebýt dostavníků místo aut ani bych nepoznala že se odehrává na začátku 19.století.Nevyhledávám knihy z tohoto období, raději mám příběhy ze současnosti , ovšem Mary by bez problémů zapadla i do nějakého současného akčního příběhu. K Daphne mě přivedla Petra Stehlíková, autorka úžasného Naslouchače, která ji uvedla jako svůj vzor a nyní se vůbec nedivím. Její Ilan z daleké budoucnosti se hodně podobá Mary Yellanové.
  ………………………………………………………………………………………………Výzva 2018

  Jája92

  19. ledna

  Ponurý příběh , který mě vtáhl do děje. Tajemná atmosféra na každé stránce. Kurážná dívka, ustrašená tetička, jenž mi místy lezla trochu na nervy. Rozporuplný Jem a strýc, který klesne na samotné dno.
  Zvláštní knížka, ale četla se mi velmi dobře.

  slimáčik

  19.12.2017

  S touto knihou sa mi spája pocit vlhkého, chladného a slaného takmer neustále bičujúceho vetra a tmavých, ťažkých mrakov, buď sa ženúcich ozlomkrky alebo v napätí pred búrkou hrozivo visiacich nad krajinou …
  S hlavnou hrdinkou som prežívala neistotu, zmätok, podozrenia, obavy,…

  Majstrovsky napísaný príbeh ma takto vtiahol do deja. Nezabudnuteľné!

  Blue

  09.11.2017

  Nevím přesně pokolikáté jsem Jamajku četl, asi potřetí, ale po dlouhé době, po sedmnácti letech. Zatoužil jsem po nějaké osvědčené dobré četbě. Nebylo to poprvé, občas sáhnu po knize, která se mi dříve líbila a výsledek bývá různý. Někdy se už s autorem či příběhem míjím, někdy je dojem stejný, nebo i lepší. Jako třeba u Jamajky. Tady je vše, co očekávám od dobré četby.

  Sněžková

  22.10.2017

  Nebyla to tak špatná knížka. Trvalo docela dost dlouho, než se začalo něco dít a nedivím se, že mnoho čtenářů přirovnává Jema Merlyna k Heathcliffovi. Oba jsou takové nešťastné, nabubřelé a samorostlé povahy.
  Ano, příběh zajímavý, farář mi přišel dokonale zapadající do celého kontextu, ale jeho role nebyla od začátku zcela jasná. A permanentně vystresovaná teta Patience mě začala štvát už po několika stranách, které jsem o ní přečetla.
  Celkem mě to bavilo, ale vracet se k této knize nebudu, přišla mi jednoduchá a celkově nijak moc záživná.

  moničina

  02.10.2017

  Skvelá kniha, napínavý záhadný dej, sympatická hrdinka, romantika a atmosféra Anglicka tej doby. Za socíku dávali aj film, bol takisto skvelý, doporučujem ho vidieť, krásne vystihol tú temnú atmosféru a postavy boli výborne zahraté.

  gleti

  05.07.2017

  Nezapomenutelná kniha. Už je to víc jak čtvrtstoletí, co jsem ji četla poprvé, a stále mi utkvěla v paměti. Svou atmosférou, napětím a hlavně statečnou hrdinkou.

  Vlasta155

  20.05.2017

  Moc pěkné!

  Kopretina

  24.04.2017

  Uff, po posledních kapitolách byla dnes neveselá noc, neřkuli strašidelná. Autorka je mistryní popisu a napětí. Knihu jsem naprosto hltala a jak píše čtenářka pode mnou, v úvodu mi přišla podobná Větrné hůrce. Pak už tolik ne, a díky Bohu, že té romantiky tam až tak moc nebylo. Konec knihy vyznívá v duchu, že se stejně neubráníte svazku s člověkem, kterého milujete, i když je to darebák a předem víte, že to může špatně dopadnout. No, trochu o tom něco vím, a taky vím, že je cesta z toho ven.

  misha006

  28.03.2017

  Moc pěkná kniha. Hodně mi připomíná moji oblíbenou větrnou hůrku. Sympatická hlavní hrdinka, které fandíte. Kniha se moc příjemně četla.

  vivalamuff

  08.01.2017

  Super, super, super. Jeden z hlavních hrdinů Joss Merlyn mi připomínal postavu Heathcliffa z Bouřlivých výšin od Bronteové. Jak on tak částečně jeho bratr Jem jsou násilnické povahy a vás vždycky jen zamrazí, co dalšího se o nich dozvíte, nebo co ještě vyvedou.
  Nudit se nebudete 🙂

  Klárai

  26.11.2016

  Nemá chybu.

  Xpoma

  19.09.2016

  Ano, kniha se čte i opakovaně na jeden zátah a je napínavá, temná, dobrodružná a plná romantiky. Ale připadalo mi, že ta romantika trochu převládá a že je taková až moc přímočará, za což jí ubírám jednu hvězdičku. I tak ale patří Hospoda Jamajka mezi mé knižní srdeční záležitosti.
  TV zpracování z let 1983 i 2014 můžu jedině doporučit.

  Pajina68

  27.07.2016

  Knížka se mi taky moc líbila. Stejně jako všechny od této autorky.

  Luvák

  14.06.2016

  Původně jsem myslel, že je to o jednom pajzlu na Smíchově, kde točí Postřižinské pivo (i grešláka tam seženete) a oni piráti. Ale dobré.

  Luccy78

  04.04.2016

  Kniha mě zaujala rozhodně víc než Únik od stejné autorky. Ano, příběh je ponurý, drsný, hemží se to v ní piráty, zločinci a vrahy. Ale přesto, a možná právě proto, se mi líbila a dokázala mě vtáhnout do děje. A to nečekané rozuzlení na konci… No prostě paráda.

  SteveP1

  23.02.2016

  Tak tohle je určitě jedna z nejtemnějších knih autorky, skutečně drsná romantika, pirátská romance s gotickým nádechem a jistou mírou strašidelnosti, napsaná nezaměnitelným stylem autorky, obdařené neuvěřitelným talentem snad od samotného pánaboha. Hlavní postava románu, sympatická a statečná dívka Mary Yellan je opět skvělá hrdinka, takže vám přiroste hned k srdci a nudit se s ní nebudete, tajemná a místy až stísněná atmosféra příběhu se dá – ostatně jako i v jiných knihách autorky – místy krájet, jak je hustá a napjatá…
  Co mě trochu zarazilo, je překlad knihy. Nevím, zda se mi to zdá, nebo zda to byl záměr a ne že by byl špatný, ale zdá mi se přece jen jaksi strohý, místy kostrbatý až hrubý a "nevypsaný". Po náhodném náhledu do originálu knihy, i když s odstupem času po přečtení české verze, jsem měl pocit, že zde je vše v pořádku, a že se mi to snad čte i jaksi líp a plynuleji, prostě klasická Daphne du M. a tak kdo ví, zda si ji ještě nedám v originále repete.
  A na závěr musím doporučit i filmové zpracování Jamaica Inn z roku 2014, které se sice nedrží zcela věrně původního příběhu a leccos je pozměněno, ovšem film stojí za to vidět už kvůli jeho skvělé, ponuré atmosféře a výborně vybraným hercům do hlavních rolí.V roli prosté, obyčejné, spravedlivé a nebojácné Mary uvidíte přirozeně krásnou Jessicu Brown Findlay, která mi svým excelentním výkonem naprosto vyrazila dech a beze zbytku mě dostala, takže jsem jen nevěřícně zíral..Mary jsem si totiž přesně tak představoval….

  medvedice3

  20.01.2016

  Tak tuhletu knihu jsem si vytáhla z rodičovské knihovny kvůli zajímavé obálce v cca 12 letech. Ač jsem se bála, mnoha věcem nerozuměla, zhltla jsem ji a zase nenápadně vrátila zpět.

  Gold351

  23.08.2015

  Napínavá kniha, líbila se mi, stejně tak jako televizní zpracování.

  marcela6183

  18.08.2015

  Mám z té knihy husí kůži. Podobně se to podařilo jen pár vybraným dílkům. Ale takhle výrazně to dokázala jen Daphne du Maurier a Kladivo na čarodějnice.
  Kniha je ponurá, velmi nevšedně pojatá. Romantiku nevidím v příběhu samotném, ale v krajině, přírodě. Pokud patříte k těm, co jako já milují déšť, temné lesy a neuspořádané shluky křoví. Tvoří přesný protipól zvěrstvům člověka.
  Hlavní hrdinka je vylíčená spíš jako heroina z romantického pohledu Jany Eyrové. Rozhodně nečekaná zápletka a nevšední pointa – viděno optikou dnešní romantizující young adult produkce.
  Mary Yellan mi navíc navždy zůstane neodmyslitelně spjatá s Doktorkou Qinnovou. Film viděn v originále a konečně jsem pochopila, že kostrbatý česky překlad je mistrovským dílem. Pro mne nepřekvapivá pětka.

  wooloong

  04.08.2015

  Romantický příběh? Pěkně drsná, napínavá a nervy drásající tajemná detektivka s překvapivým odhalením nakonec.

  Medeia

  17.02.2015

  Pro mě klasika, ke které se ráda vracím – příběh je jednoduchý a má asi i slabší místa, ale autorka je mistryně fantazie, její popisy krajiny, pocitů a představ hrdinky… tak jako v Rebece, ráda se nechám její fantazií unést i já.

  lagareta

  19.01.2015

  Četla jsem ji sice ve slovenštině, ale jak jsem si zvykla, ani mi to nepřišlo:) Rebeca se mi líbí víc, ale určitě doporučuji!

  Alizon

  05.01.2015

  No … dobrodruzstvi riznute cervenou knihovnou. Na rozdil od nekterych klasickych – i kdyz take starsich del – je tady dost videt ze zub casu uz ponekud zahlodal, takze misty je knizka trosku naivni.
  Jem mi byl docela protivny a zaverecne rozhodnuti Mary (zvlast kdyz celou dobu vypadala jako clovek co ma vsech pet pohromade, je si vedom nelehkeho udelu zen a videla jak dopadla jeji teta) jsem nechapala a "zajimalo" by me jak dopadne tak za 10 let. Zrejme jako jeji teta, ale laska je slepa:)
  Plus davam za pekny popis krajiny a mnohdy hodne ponurou atmosferu.

  Sarah01

  29.10.2014

  Napínavá od začátku do konce, který je opravdu hodně romantický. Překvapivé pro mě nebylo až tak odhalení muže v pozadí, to jsem po celou dobu tak nějak intuitivně tušila, ale ten konec, v podstatě pár posledních řádků, je překvapivý hodně, nevím, nevím, jestli bych se takhle rozhodla já 🙂

  rusalka123

  13.09.2014

  Jak shrnout moje dojmy? Nejvýstižnější bude asi jednoduše – opravdu zajímavá knížka. Jsem z ní trochu rozhozená, zvlášť z posledních asi třiceti stran. Takové rozuzlení bych teda v životě nečekala…

  Jen jedna věc mi občas kazila čtení, ale to nepadá na hlavu autorky, ale nakladatelství (Baronet, 2010). Některé věty působily tak nějak… možná kostrbatě nebo jak to říct? Někdy byla věta hrozně špatně pochopitelná, jako by jim tam vypadlo nějaké slovo nebo byly čárky na místě, kde by bylo přirozené ukončení věty a působilo to pak trochu zmatečně. Třešničkou na dortu byla věta, ve které jsem se dozvěděla, že hrdinka měla ruce a rohy těžké jako olovo.:-)