Hořké moře Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Hořké moře

Přišla jsem o všechny smysly, říká v závěru románu jedna z hlavních postav. Ale strach nemám. Román je vyprávěn ústy tří, generačně odlišných žen, jejichž osudy se proplétají v civilní i citové rovině. Jakuba trpí vzácným onemocněním, které jí brání pamatovat si lidské tváře, Marie je svázána s domem, v němž ožívají mrtví, a Aniele se jako zázrakem podařilo zastavit čas. Žádná z žen nenachází pokoj. Jsou silně spojeny se svými předky, jejich vzpomínkami se znovu probouzí minulost, osudy matek a pramatek, věčné osudy bojovnic, opatrovatelek a těch, které loví – nebo jsou loveny. Realita a sen jsou vzájemně prostoupeny. Nic není jisté, skutečnost se neustále mění. Román je možné číst různými způsoby, vstoupit do vrstvy dějové, nebo se nechat inspirovat jeho snovou linkou. Především je však nutné vnímat ho jako podobenství, zviditelnění archetypu ženy.Kniha v českém jazyce!


Stažení Hořké moře zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hořké moře (0.00 EUR)


Stažení Hořké moře zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Pro ženy, Literatura česká
  Vydáno: , Paseka
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  MichelleS

  04. ledna

  Knížka se mi připletla pod ruku v knihovně náhodou, a protože se mi líbili Němci, zkusila jsem prolistovat a nelituji. Nic jsem nečekala, nechala jsem stránky volně plynout a to je to nejlepší, co se dá udělat. Vyprávění je roztříštěné na tisíce střípků – realita, vzpomínky, domněnky, sny, představy, vypráví 3 ženy, často se střídá er a ich forma. Hlavně ke konci jsem měla pocit, že jsem na kolotoči, který někdo zapomněl zastavit a rychlost stoupá… Úžasný text, čte se jako poezie.

  Sparkling

  21.12.2017

  Kniha, kterou asi nejlépe vystihují slova "dýchající ženstvím". Snad u žádné jiné knihy ve mně po dočtení nezůstal tak silný dojem převládající ženské energie, což považuji jak za pozitivum (zajímavým ženským charakterem nikdy nepohrdnu), tak za negativum (na mě se v knize objevuje možná až příliš poznámek týkajících se ženského pohlaví). A také pocit, že autorka čtenáře vyzývá ke snaze o pochopení náznaků, obrazů, symbolů a útržků snů i reality propletených tak, že rozplétat je je práce jen pro trpělivé a proti frustraci obrněné prsty. O jednoduchou literaturu se opravdu nejedná, ale hrozí zmatenost a taky naštvanost následovaná hodem knihy do kouta pokoje (v nejhorším do koše). To vše ale milovníkům krásné literatury vykompenzuje nádherný jazyk, opravdu každý odstavec představuje malou báseň v próze.

  Masenka1304

  02.09.2017

  Nádhera, nádhera… jako bonus jsem sehnala v antikvariátu za 4 pětky i s podpisem autorky. Jak je tohle možný??

  holkaslebkou

  25.12.2016

  …Je pravda, že některé části postrádaly jednotu a určitou ucelenost, ale dohromady spolu koexistují dokonale. (Na řádcích nejsou poskládána slova, ale básně.)
  Bylo to pohlcující čtení (a pro mne naprosto jedinečné).
  Jedno z těch zemitých, voňavých setkání, které bylo opravdové a naprosto prožité.

  LucieT.

  20.03.2016

  Tak tohle byl tak trochu úlet 🙂 Naprosto jiné, naprosto zvláštní, ale zcela určitě originální. Útržky vzpomínek, podivné vize, pochmurný příběh plný snů a zvláštních metafor, depresivní, krutý svět, zkrátka žádné "zábavné" čtení. Doporučuji hlavně čtenářům, kteří snesou trochu toho chaosu a deprese a kteří se nenechají jen tak něčím rozházet 🙂

  triatlet

  24.07.2014

  Metaforicky vytříbený záznam o ženských útrapách = zklamání. Denemarková v dvojrománu Kobold píše podobným stylem, ale příběh dokáže zasadit do času i prostředí.
  Odkaz na Joyceho naznačuje, k jakému stylu literatury autorka směřuje.

  Makrela Liška

  09.09.2013

  Styl psaní byl místy tak příliš ženský a obrazný, až sem se v něm přestávala orientovat, přesto mě právě tyto dva aspekty donutily knihu dočíst, protože z ní dělali dílo v mnohém zajímavé a neotřelé.Uvítala bych větší čitelnost pro tak působivé příběhy a v případě Aniely trochu menší repetitivnost motivů

  miawallacova

  15.01.2013

  první lesbická kniha od české spisovatelky co mě dokázala uspokojit. Díky

  ichinose

  17.11.2010

  Jeden velký, surrealistický obraz.