Hollywood Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Hollywood

Bukowski symbolizuje svou tvorbou a svou filozofií novou literární epochu a on sám je jejím vyhraněným mluvčím. Nezná opojení kulturou, hudbou, světem, volností, jaké táhlo na cestu jeho vrstevníky z beat generation. Kde Kerouakův vypravěč přirovnává ženu k Modiglianiho figuře, přidrží se Bukowského charaktika spadlých punčoch a kvalit zadnice. V knize Hollywood píše Bukowského dvojník Chinaski scénář pro jednu hollywoodskou společnost a je vtažen do světa, ve kterém se necítí dobře. Proto jej značně osobitě odmítá.Kniha v českém jazyce!


Stažení Hollywood zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hollywood (0.00 EUR)


Stažení Hollywood zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno:
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  sjuzn9815

  21.06.2017

  Bukowski nezklamal, Hollywood a filmový průmysl je svinstvo. Chci vidět Tanec Jima Beama!

  Inozuka

  03.06.2017

  "Vypadal uhlazeně a dobře, ale v jeho očích jsem zahlédl hlubokou bolest, kterou jsem tam nikdy dřív neviděl. Namísto muže, který chtěl být šťastný, vypadal spíš jako člověk, který v prvních tazích šachové partie přišel o dva pěšce, aniž by z toho měl nějakou výhodu."

  Holywood mě překvapil svou lehkostí a čitelností. Bál jsem se toho, že příběh o tom jak se točil film Barfly / Štamgast bude nuda, ale opak byl pravdou. Bukowski to celé pojal hodně umírněně, bez velkých snah šokovat, takže to asi i povětšinou bude nepříliš přikrášlená pravda. Vše proložené typickým nihilistickým nábojem a smyslem pro humor. Rajská to hudba pro můj sluch.

  "Pokud jde o mne, mým hlavním životním cílem bylo lidem se co nejvíc vyhýbat. Čím míň lidí jsem viděl, tím líp jsem se cítil."

  Matty

  28.03.2017

  Nádherně sebeironickým tónem a s maximální nenuceností napsaná kniha o stárnutí, filmovém průmyslu, pomíjivosti slávy a umění, chlastu, sázení na koně… zkrátka o životě. Můžete dumat nad tím, zda chtěl Bukowski skrze všechno to hemžení různě ujetých, skutečnými lidmi inspirovaných figurek vypovědět něco hlubšího ("Nahlédnout smrti do řiti, možná"), nebo prostě přijmout, že jde o víceméně věrný popis průběhu natáčení filmu Štamgast, jak jej prožíval šedesátník, který nemá rád dlouhé řeči, černochy, děti, velká moudra a vlastně ani filmy ("Lidé natolik přivykli tomu, že filmy, které vidí, jsou samé sračky, že si nakonec přestali uvědomovat, že to sračky opravdu jsou.") Chinaski rozhodně není hrdina, se kterým bych se ztotožňoval, ale neochota dělat věci složitějšími, než je třeba, vlastní i Bukowského přímočarému stylu psaní, se mi na něm líbí.

  katushah

  24.03.2017

  Mám ho ráda, ale tohle mně nechytlo. Moc postav, moc řečí kolem a kde nic, tu nic. Tohle je zatím asi nejslabší dílo, které jsem od něj četla.

  Magdalen

  23.10.2016

  Bukowski se uklidnil v psaným projevu, učesal se a to se mi nelíbí. Je jasný, že je to přirozený proces, ale měla jsem silně kontrastní srovnání, když jsem hned před Hollywoodem četla "Jelito", které je opravdový nářez a pro mě osobně nejlepší kniha od Charlese… Příběh není špatný, od začátku jsem se decentně ztrácela ve jménech, dějích a serepetičkách, ale to byl možná záměr, vzbudit ten hollywoodský, filmařský chaos. Je to takové klasické autobiografické vyznání, možná že sám Bukowski cítil, že ta kniha není bůhvíjaký trhák a prostě psal o tom, jak píše a sere ho to, že se zaprodává. Kdoví. 🙂

  jaroslaf2941

  15.12.2015

  Spojte si to s filmem Barfly (jedinému, ke kterému kdy napsal Buk scénář) a vyjde vám naprosto geniální dílo. Obzvlášť mne zaujala postava Mickeyho Rourka, který tam paradoxně působil ze všech nejnormálněji .)

  Postavy:
  Mack Austin = Dennis Hopper
  John Galt = John Thomas
  Friedman-Fischman = Golan-Globus
  Firepower = The Cannon Group
  Hector Blackford = Taylor Hackford
  Francois Racine – Steve Baës.]
  Wenner Zergog = Werner Herzog
  Michael Huntington = Michael Montfort
  Lido Mamin = Idi Amin
  Jon-luc Modard = Jean-Luc Godard
  Karl Vossner = Carl Weissner
  Tom Pell = Sean Penn
  Ramona = Madonna
  Jim Serry = Timothy Leary
  Mack Derouac = Jack Kerouac
  Victor Norman = Norman Mailer (Bukowským v minulosti často shazován)
  Tab Jones = Tom Jones
  Frances Ford Lopalla = Francis Ford Coppola
  Francine Bowers = Faye Dunnaway
  Jack Bledsoe = Mickey Rourke
  Sara = Linda Bukowski

  PrincessAgnes

  18.02.2015

  Ne, nedočetla jsem ji. Bukowski je možná drzý génius, ale v téhle knize je spíš smutně patetický. Omlouvám se všem jeho nadšencům, ale radši si na toho panáka zajdu do nejakého rádoby uměleckého pražského podniku než o tom číst.

  Ladys

  22.11.2014

  Pod dojmem románu Ženy jsem se vrhl na dalšího Bukowskiho knihu a byl jsem silně zklamán. Nuda, nuda a nuda. Proložená chlastem. To mě mělo posadit na "prd..l"? Ale néééééé.
  Ale s Bukowskim jsem neskončil, aby bylo jasno.

  marti9448

  19.09.2014

  Francois Racine, ten co si roztáčí svou ruletu, je nejlepší!

  Holden

  06.02.2014

  Hank začíná psát na scénáři a někdy mu to jde víc, někdy zase míň, ale nakonec to sfoukne a má z toho dobrej pocit. Ten už ale moc nemá z lidí okolo, kteří mu připadají prohnilí skrz naskrz. O to horší pak je zjištění, že se jim sám začíná trochu podobat. Starej auťák už mu nestačí, a tak si koupí nový BMW a začíná o sobě pochybovat. Je to pořád on, nebo se mění na to, čím celej život opovrhoval? Zůstane přese všechno to hollywoodský pozlátko pořád správnej týpek, kterej se s nikým a s ničím nesere? No to si teda pište, že jo!

  LucieRej

  25.11.2013

  Teda tady ale bylo chlastu 😀 Takové pohodové čtení. Čekala jsem něco úplně jiného. Ale nebylo to špatné.

  Skjaninka

  08.06.2013

  Bukowski a Hollywood. Nepredstaviteľná kombinácia. Ale zas skvelá kniha, ktorú Bukowski napísal už v pomerne vyššom veku.
  Kniha, v ktorej s nadhľadom a ľahkosťou jemu vlastnou, poukazuje na malú časť jeho života, zrovna v období, keď sa v Hollywoode natáčal film, podľa scenára, ktorý napísal.Priamo, bez obalu a pretvárky popisuje pomery v showbusiness-e.
  Keď sa rozhodnete čítať túto knihu, tak doporučujem, aby ste si vopred zistili, kto sa skrýva pod krycími menami, napr. na tomto odkaze: http://cs.wikipedia.org/wiki/Hollywood_%28rom%C3%A1n%29

  w3s

  01.03.2013

  … procházka okolo jednoho zcela normálního filmového počinu v hlavní roli autor scénáře alias autor sám.

  Andvejka

  30.01.2011

  Dobrá knížka, i když mám pocit, že Bukowski napsal i lepší.

  luciferrus

  Tato kniha vyšla už v roce 1989 pod stejným ISBN