Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž

Ve své nové knize věhlasný fran­couz­ský romanopisec, jehož romány si podmaňují srdce čtenářů na celém světě, líčí neuvěřitelný, fantaskní, hravý, ale pře­de­vším lidsky hlu­bo­ký příběh matky, která se z lásky naučila létat – pří­běh, který nás učí, že nic, abso­lutně nic, není nemožné.

Láskou, vtipem a nespoutanou fantazií překypující román vypráví o jedné neobyčejné mladé dámě jménem Providencie Nebeská, pařížské pošťačce s neobyčejně velkým srdcem, které bije pro Zaheru, marockou holčičku, v jejíchž plicích sídlí dusivý mrak cystické fibrózy. Osud je svedl dohromady při prázdninové cestě do Marrákeše, kdy se Providencie rozhodla stát Zaheřinou adoptivní maminkou. Konečně jsou všechny úřední formality vyřízeny a Zahera netrpělivě čeká, až se pro ni její nová maminka vrátí a odveze si ji s sebou do Paříže. Zbývá už jen nasednout do letadla. Na scéně se ovšem objevuje další mrak – mrak sopečného popela, který vychrlil jeden islandský vulkán a jenž zcela ochromí evropskou leteckou dopravu, a novopečené mamince tak zkříží plány. Providencie, uvězněná na letišti Orly, je bezradná: času je málo a ona chce splnit to, co vážně nemocné Zaheře slíbila. Zdá se, že zbývá jediná možnost: naučit se létat…

„Svět je jako batole, které se chce naučit létat, ačkoli ještě neumí chodit,“ říká autor. Takže sněme, létejme, sněme o tom, že létáme. Čtěme.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž (0.00 EUR)


Stažení Holčička, která spolkla mrak velký jako Eiffelova věž zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  La petite fille qui avait avalé un nuage grand comme la tour Eiffel (2015)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Rybka Publishers
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (15)

  Přidat komentář

  vlkcz

  15.09.2017

  Nakonec to nebylo tak strašné, ale překonat prvních zhruba 50 stránek, plných křečovité snahy, aby nejpozději každá druhá věta byla třeskutě vtipná, to tedy bylo utrpení. Ale ani zbytek knihy není žádná literární perla a od podprůměru ji zachraňuje jen překvapivý závěr.
  I když komu se líbí Amélie z Montmartru, na kterou jsem si vzpomněl asi na třetí stránce, ten zklamán nebude.

  kerida

  12.06.2017

  …práve som zavrela knihu a musím ju asi trochu rozdýchať…Jediné, čo ľutujem, že som nemala čas "zhltnúť" ju na jedno posedenie, pretože by to zážitok ešte umocnilo. Neskutočný fantazmagorický príbeh, ktorý ma miestami už trošku popudzoval vyvrcholil v nečakaný záver, po ktorom mi prebehli zimomriavky po tele a tlieskam autorovej fantázii a originalite, v neposlednom rade aj genialite poskladať to aj s "posolstvom" do takého záveru. Tak nech sa páči…ktorý koniec sa vám viac páči? Happy-end alebo realita? 🙂 Krááásne

  claudiecarmen

  01.06.2017

  Krásná, milá, úžasná knížka. Tu si určitě koupím. Určitě si ji přečtěte-)

  qydko

  03.04.2017

  Nádherná, úžasná, poetická, hravá, plná fantazie… moc jsem si tuhle knihu užila.

  etrnka

  31.03.2017

  Neco mezi Penou dni a Amelii z Montmartru..Mile pohadkove vypraveni 🙂

  rajen

  18.01.2017

  Pěkná kniha. Vzala jsem si ji v knihovně naslepo bez toho, abych četla recenze zde. Dle anotace se mi zamlouvala, tak jsem se do ní pustila. A čím víc jsem četla, tak jsem si říkala, co to je? Já teda nemusím žánry jako sci-fi a fantasy, tak jsem z toho už začínala být rozpačitá, když přišel závěr a ten dal knize úplně jiný rozměr a hloubku. Celkový dojem je tedy výborný a nebojím se knížku doporučit. A pokud byste na tom byli jako já, tak radím, nevzdávejte to a dočtěte.

  sporran

  08.12.2016

  Hodně zvláštní kniha. Takový slaďáček bláznivý. Je o důležitosti života, lásky k druhému, která hory přenáší. Co mě nejvíc bavilo jsou dodatky v závorkách.

  Pistácie

  17.11.2016

  Naprosto skvostný příběh, který začíná jako pohádka, jako magický realismus, a člověk si pluje na obláčku nádherného vyprávění a říká si mnohdy, jaké nesmysly autor plodí a vymýšlí. A pak přijde realita. Příběh, život, procitnutí. Ale tak to v životě chodí. Tak to je. Končí to smutně, i vesele. Končí to nehezky, i pěkně. Nechci nic prozradit. Je to tak. Moc krásné i smutné zároveň. Ale takový je život.

  kuky921

  26.10.2016

  Velmi příjemná kniha, do půlky se zdá, že se jedná o pohádkový příběh, ale jakmile se dá Leo o vyprávění skutečnosti, má ta knížka najednou úplně jiný ráz. Krásný příběh o životě.

  kikies

  09.09.2016

  Praštěná kniha…. taková naivní, hloupoučká a "růžovoučká"…. ale v tomto případě to nemyslím špatně. Je to prostě takový růžový obláček, který člověka pohladí po duši, pohádka pro dospělé, která vás bude bavit, pokud jste tedy zrovna naladěni na porci pozitivismu a fantastična. Není to nic světoborného, ani to nepůsobí jako velký kus umění, ale milé a úsměvné to je každopádně. A to je taky někdy potřeba.

  sadlo

  22.07.2016

  Přidávám stejný komentář jako k druhé knize autora -Podivuhodná cesta fakíra…

  jentakněkdo

  18.07.2016

  Praštěná kniha, která vás chytne za srdce. Opravdu!

  iška

  24.06.2016

  Asi všichni v životě někdy potřebujeme pohádky. Líbila se mi více než Fakír. Možná škoda vzdávat v půlce.

  TakySimona

  13.04.2016

  Vzdala jsem v půlce. Tohle je asi ta "odpočinková" literatura, kterou tedy já k životu skutečně nepotřebuju. Autor se sice nebere tak ukrutně vážně jako třeba takový Paulo Coelho, ale jinak z románu trčí naprosto zřetelně schematismus a snaha zalíbit se. Všechny ty odkazy na televizní kulturu, plytká přirovnání a nakonec přece jenom pozitivnost všech, to opravdu není můj šmirglpapír. Děkuji, dávám k dispozici jiným.

  Boboking

  26.02.2016

  Jedním slovem skvělé. Absurdní humor, přesto takovým jemným, francouzským stylem napsaný dosti lidský příběh.