Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky

Knihu s nezvyklým názvem Hobit vydal Tolkien v roce 1937 – vcelku bez většího zájmu. Ani on sám nejspíš netušil, že se pro něj i pro budoucí čtenáře stane vstupní branou do fascinujícího světa Středozemě, který se o dvacet let později stane dějištěm mytického souboje Dobra a Zla, války o Prsten moci, již zachytil v eposu Pán prstenů. Ten si získal miliony oddaných čtenářů, zprvu hlavně mezi mladými lidmi, a díky němu přišel ke cti i neprávem opomíjený Hobit. Svět Středozemě během těch dvaceti let získával celistvější a přesnější podobu, historii, mytologii, jazyky a písmo, písně a vyprávění, oživily ho národy i nárůdky rozličných plemen.

A přece u kořenů tohoto tajemného i kouzelného světa stojí příběh, který se tváří jako pohádka: příběh o usedlém a požitkářském hobitovi jménem Bilbo, jehož život jednoho dne rozvrátí kouzelník Gandalf. Spolu s družinou trpaslíků ho pošle na výpravu, na níž pohodlného Bilba čeká to, čeho by se dobrovolně nikdy nezúčastnil: dobrodružství mezi obry, elfy a skřety, o nichž do té doby jen slýchal. Malý, nenápadný, podceňovaný hobit na této cestě nejen získá pohádkové bohatství, kterým bude udivovat sousedy, ale k vlastnímu překvapení dokáže všem, že není takový budižkničemu – zachrání své druhy, unikne krvežíznivým nepřátelům, oklame draka a dokonce zažehná hrozící válku. Barvité vyprávění, předehra k Pánu prstenů, která ale obstojí i jako samostatný příběh, a to nejen pro děti, ve svém strhujícím líčení činů a zážitků pohádkových bytostí nese i poselství platné i pro nás lidi: každý, i ten zdánlivě méně schopný, má na světě své místo a dostane příležitost ukázat, že je v něm víc, než se na první pohled zdá.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky (0.00 EUR)


Stažení Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Pán prstenů

  Originální název:

  The Hobbit or There and Back Again (1937)

  Žánr:
  Dobrodružné, Fantasy, Pohádky
  Vydáno: , Argo
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (602)

  Přidat komentář

  petrous90

  13. března

  jedná z mých nejoblíbenějších knih.

  mandari

  11. března

  Knihu jsem četla až po shlédnutí filmů a filmy se mi líbily víc. Přesto i kniha má své kouzlo.

  Set123

  10. března

  Co se týká Hobita, četl jsem jej až po celé trilogii Pána prstenu a musím uznat, že se jedná o zcela jiný styl příběhu.
  Hobit je mnohem méně hrdinský, mohutný a monumentální příběh, nežli Tolkienova vlajková loď a to je hlavní kouzlo tohoto příběhu. Pomalé odhalování povahy Bilba Pytlíka, spolu s budováním vztahu s trpaslíky a Gandalfem, když pomalu proplouvaly otevřenými krajinami, i temnými lesy a setkávali s se stejně nebezpečnými nepřáteli jako se kterými bojovaly armády z Pána Prstenu.
  Co se týká jazykových prostředků a slohových postupů, archaismů a slovních spojení, nemohu je hodnotit jinak, nežli jako brilantní.
  Jediná věc, která mi ještě zbývá, je ohodnocení filmové adaptace, kterou považuji za strašnou a dále se o tom rozepisovat nabudu, jelikož toto je Databáze KNIH, nikoli filmů.
  Mé konečné hodnocení této, nebudeme si nic nalhávat, pohádky je takovéto: 5 hvězd a tleskám za další Tolkienovo geniální dílo.

  Nachtimin

  10. března

  Rozpravka pri ktorej mrazi….:)

  Miro.slav

  08. března

  Naivná či idealistická. Krátka či hlbokomyseľná. Dobrodružná či detská… Nech je aká chce, ak máte radi "Pána prsteňov" určite neoľutujete. Osobne sa mi kniha zapísala do mysli ako obdiv k prírode spojený s nádychom mytologických momentov, čo sa manifestovalo v postave Medděda, ktorý síce pôsobí okrajovo, no v konečnom dôsledku predstavuje pozitívny ochranný prírodný princíp (podobne ako postava Toma Bombadila). Odporúčam.

  marcyk

  08. března

  Četlo se to hezky, knížka mě bavila.

  Rawen616

  07. března

  Má cenu k téhle knize ještě něco psát? Vynikající oddechovka zručně kombinující pohádku a "dospělé" fantasy s velmi dobře vystavěným příběhem.

  Petass

  05. března

  Přečetla jsem Hobita už v osmé třídě, ještě předtím, než vznikl ten obrovský boom. Bylo to pro mě něco úplně nového. Autor, který si vymyslel celý svět, rasy, jazyk… už tehdy jsem chápala analogii k reálnému světu a naprosto mě to dostalo. Ač děj se může zdát jako triviální putování za vzdáleným cílem, jako celek je kniha skvělá. Propracované prostředí, popisy, postavy, protivný Bilbo, kterého si nakonec zamilujete a Glum, kterého je Vám líto… Pán prstenů byl ještě mnohem lepší, ale tehdy bych ho asi úplně nepobrala a bylo dobře, že jsem ho četla až později. Dnes mám za sebou spousty jiných fantasy… Díky tomu, že jsem začala Hobitem, ale poznám, že spousta autorů se už jen "inspiruje". Hobit je jen jeden a Tolkien taky.

  Alča003

  05. března

  Přestože je Hobit spíše pohádka, zaujal mně Tolkienův styl psaní. Pro mně je to dobrá odpočinková kniha s nenáročným dějem, která ale rozhodně stojí za přečtení.

  jaroiva

  04. března

  Četla jsem už dávno na doporučení kamarádky, ale knížka se mi nelíbila, nedokázala mě vtáhnout, nedočetla jsem. Věřím, že dnes Pán prstenů patří k všeobecnému vzdělání, tak jsem se rozhodla podívat aspoň na filmové zpracování, ale ani u filmu Pán prstenů-Společenstvo prstenu se můj názor moc nevylepšil, i když to bylo trochu stravitelnější než psaná forma Hobita. Ani tak jsem ale nevydržela dodívat se do konce. Co ovšem musím uznat, je, že autorovy knihy už tak dlouho dokážou bavit tolik čtenářů (ačkoli k nim nepatřím). Mám prostě asi raději styl Pratchetta, i když i k tomu jsem se musela trochu prokousat (za pomoci audioknih), než jsem si ho zamilovala.

  Lenka1386

  04. března

  Krásná pohádka. Já jsem se teda bavila od začátku až do konce – knížka je poměrně tenká a přesto se do ní vešlo tolik děje! Super!

  planet129

  03. března

  Autor dokázal něco neuvěřitelného – napsat neuvěřitelně obsáhlý příběh, který se neuvěřitelně dlouho táhnul. Vzhledem k tomu, kolik lidí mi říkalo jak je kniha super, jsem od toho čekala něco víc

  hvězdo.kupa

  02. března

  Kdysi dávno, u babičky na prázdninách… Zhltla jsem hobita, ačkoli jsem zase měla tisíc předsudků ( vždyť je to fantasy, vždyť je to strašně starý a bla bla). Byly to neoprávněný předsudky. A stejně tak jsem měla až doteď předsudky vůči trilogii Pána prstenů (vždyť to bude moc složitý, vždyť už znám filmy nazpamět a bla bla). Ale nakonec už na mě Společenstvo prstenu čeká v poličce, protože tohle chci zažít znova.

  Hospodyňka

  20. února

  Měli jsme to jako povinnou četbu na střední a musím přiznat, že mě to nevtáhlo. Stejně jako třeba knihy Pratchetta. Vím, že to má všechno, myšlenku, vtip, neskutečný prostor pro představivost, ale já to prostě neumím a tihle úžasní spisovatelé za to nemůžou.

  sabiburesova

  13. února

  Pro mě naprosto perfektní knížka, která mě bavila od začátku do konce. 🙂
  ÚŽASNÉ DOBRODRUŽSTVÍ

  Catherine

  11. února

  Dlouho jsem se této knize vyhýbala, kolega mě přemluvil abych to zkusila ale není to nic pro mě. Pan Bilbo Pytlík mi byl velmi nesympatický.

  Andrea81

  02. února

  Na můj vkus je natočený film zbytečně "ošklivý, brutální", což může případné budoucí čtenáře odradit. Knížka je naopak moc hezká, taková pěkná pohádka pro děti i dospělé. Spokojenost.

  werewolf88

  02. února

  Oproti filmu jedna velká výhoda… filmové Jezerní město(obyvatelstvo) totiž dosti připomíná centrum Paříže…asi politická korektnost.

  Raylo

  25. ledna

  Stále moc příjemné a krásné čtení, které mě vždy dokáže vrátit do mých dětských let a připomenout mi, proč mám vlastně tento žánr tak moc rád. Parádní knížka.

  žvejka

  25. ledna

  Velmi příjemně vyprávěný příběh, bez zbytečných odboček a hluchých míst. Kniha mě bavila o mnoho více než film.

  Kira128

  21. ledna

  Čtyři hvězdy a půl té poslední. Pět dát nemůžu (a sama ještě neznám úplně přesný důvod tohoto názoru), protože jsem naprosto pomalá a zaostalá, u Hobita jsem strávila příliš dlouhou dobu. A i když byl svět od Tolkiena úžasný, já ten plný počet prostě nedokážu dát. Třeba později nějak vysvětlím proč. Mohla bych to možná vysvětlit i sama sobě.
  Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky. Co k tomu říct? Známý titul knihy. Od známého autora. A já se s jeho stylem psaní seznámila teprve před pár dny. Plahočila jsem se s touto knížkou dlouho, ale to je jen tím, že se mi do všeho namontovala povinná školní četba. A pak taky to, že jsem Hobita často odkládala na poličku.
  Takhle jsem se zasekla hned na začátku. Přečetla jsem třicet stran a knihu dala stranou. Vrátila jsem se k ní až později. A i tak jsem se nezačetla úplně. Trvalo mi to.
  Celý svět je líčen naprosto perfektně a námět je prostě obdivuhodný, vážně. Pokaždé se doslova klaním před autory, kteří zvládnou vymyslet tak dokonalé prostředí a kteří vytvoří skvělé postavy, s nimiž se ztotožníme. Tolkien to v Hobitovi přesně udělal, ale já to poznala až příliš pozdě. Na druhou stranu… lepší pozdě než nikdy, ne?
  Jakmile jsem se začetla, zbytek knížky mi ubíhal jako po drátkách a já nechtěla Hobita dát z ruky. Měla jsem se jít najíst, ale odvolala jsem to s tím, že přijdu později. A když už jsem měla opravdu hlad a to oddalování už déle nepřipadalo v úvahu, popadla jsem knihu a vzala si ji s sebou do kuchyně. Takové působení dějové linky na čtenáře mám nejraději.
  Postavy jsem si oblíbila, řekla bych, že všichni tak nějak dostali svůj vlastní prostor.
  Menší spoiler!
  Nejvíce se mi asi zalíbil charakter Gluma. Strašně se mi zamlouvalo, jak se oslovoval „můj milášku“. I když měl v Hobitovi představovat takového nevinného záporáčka, místo v mém srdíčku si získal ze všech nejvíce.
  Bilbo, Glum a jejich hádanky – to byla asi má nejoblíbenější část. Měla to správné napětí a Bilbův útěk byl dokonale popsaný, zvláště ta záležitost s prstenem.
  Konec spoileru!
  Jeden z největších plusů jsou rozhodně písničky, které si postavy na každém kroku prozpěvovaly. Někdy jsem nevěděla, jestli se mám smát, nebo jenom obdivovat ty úžasné nápady.
  Co musím zmínit též… často jsem některé části přeskakovala, protože jsem je nějak neshledala důležitými a chtěla jsem se ponořit do akčního světa. Někdy jsem měla dojem, že se v napínavých scénách vyskytovaly až příliš dlouhé a klidné prodlevy.
  Rozhodně se mi také líbilo Tolkienovo promlouvání ke čtenářům, to nevídám ve fantasy často.
  Takže! Pojďme to ukončit!
  Hobit za přečtení rozhodně stojí a myslím si, že nějaké dílko od Tolkiena by mělo patřit do základu každého čtenáře (taková novinka, kterou si poslední dobou utvářím v hlavě). Sama jsem tuto knihu hodila do prvního bodu čtenářské výzvy a odškrtla si jeden úkol svého seznamu knih, jež bych měla přečíst před smrtí – ten jsem si vymyslela před koncem roku 2017.
  Příběh vás rozhodně vtáhne, protože se jedná o neotřelé fantasy. Jen si musíte najít čas a věnovat ho Hobitovi, jinak dopadnete jako já. A to nechcete, tak pomalí byste být neměli.
  Takže dávám čtyři hvězdy a půl jedné, házím na seznam doporučovaných a proklínám se za svou šnekózní rychlost.

  slaska77

  21. ledna

  Krásně plyne, hranice mezi dobrém a zlem, mezi bílou a černou je tak tenká a svět malého Bilba kouzelný. (Začali jsme číst s dětmi, ale kluci brzo přešli na komiksovou verzi a já dočetla sama.)

  Holumar

  21. ledna

  říká se že fanoušci tolkiena se dělí na dvě části, ti co milují hobita a ti co zbožnují pána prsenů

  za mě jednoznačně vede hobit, štve mě jak ho filmově zničili

  Karhal

  12. ledna

  Tohle by mělo přečíst každé dítě, neuvěřitelně rozvíjí představivost. Tolkien dobře věděl, proč to píše pro svoje děti :-D. Naprosté mistrovství.

  Klarv

  10. ledna

  Poslouchala jsem knihu v audio podobě v práci. Musím říct, že autor vymyslel spoustu zvratů a kliček a podobně, ale kniha mě nevtáhla. Byl i týden, kdy jsem neměla vůbec potřebu v "čtení" pokračovat. Konec se mi táhl už neuvěřitelně. Šmak vyzmizikovaný a stále nebyl konec.

  Melancholie

  07. ledna

  Achjo já asi budu jediná osoba na planetě,kterou tohle nebavilo..Cítím se téměř vadná

  dulidu

  07. ledna

  Knížku jsem začínala číst několikrát, ale nikdy jsem nevytrvala, aby mne chytla. To se povedlo až nyní ve velice "dospělém" věku 🙂 Krásný příběh, poetický i napínavý.

  Vysky

  06. ledna

  Co dodat, prostě nadčasová bomba. Zábavné chvilky střídají chvíle napětí. Trochu akorát problém se do knihy začíst, tak do 50 stránky. Nyní mě čeká serie Pan prstenu

  KrYtikLsdDxz

  04. ledna

  Strašně zdlouhavé, staré 🙁 Když už to všeci chválí měli by upozornit že pro mladé je to těžce čtivé… promiňte ale kvůli tomu jsem zatím pána prstenu nezkousl..

  kozubikpavel

  01. ledna

  J.R.R. Tolkien je jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Všechny jeho příběhy ze Středozemě jsou velmi poutavě napsané a fanouškům fantasy splní všechna očekávání.