Hlídač č. 47 Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Hlídač č. 47

Psychologické drama o válečném veteránovi, který se vyrovnává se svým osudem, životními zkušenostmi, láskami a s osudovou žárlivostí. Hrdina, který nadevšechno miluje lidi a k životu nutně potřebuje kontakt s nimi, hrozí se návratu do tvrdé, samotářské služby a po vyléčení svou hluchotu předstírá. V této hluchotě však pozná všechnu drsnost, sobectví a zlomyslnost lidí. Knížka se stala literární předlohou nového filmu Filipa Renče s Karlem Rodenem v hlavní roli. Román Josefa Kopty zfilmoval poprvé v roce 1937 Josef Rovenský s hercem Jaroslavem Průchou. Druhou verzi, v níž spojil režii s hlavní rolí, natočil roku 1951, už v americkém exilu, Hugo Haas pod názvem Pickup.Kniha v českém jazyce!


Stažení Hlídač č. 47 zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Hlídač č. 47 (0.00 EUR)


Stažení Hlídač č. 47 zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , XYZ
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (28)

  Přidat komentář

  mahdal

  27. února

  Kniha přečtena kvůli povinné četbě. Příběh mě nijak neoslovil, stejně tak poetika pana Kopty, která spíše od příběhu odváděla. Do čtení jsem se chvilkami musel nutit. Avšak autor zajímavě vykreslil charaktery postav v kontrastu s prostředím, kde se děj knihy odehrává.
  Doporučuji jen milovníkům poetiky pana Kopty či těm, kteří si chtěli rozšířit znalosti v literatuře tohoto období.

  Richisa

  18. ledna

  Moc pěkné čtení. Už dlouho jsem nečetla knihu ze začátku století popř. starší a ze začátku mě trochu překvapila loudavost děje, ale nebyla jsem z toho rozhodně zklamaná. Díky tomu byla nádherně vystavena ponurá atmosféra příběhu.

  Příběh je také o síle slova, zde v negativním smyslu slova. Jedno neuvážené slovo může spustit lavinu pomluv nebo asociací, které mohou sloužit lidské hlouposti a závisti. Na malé vesničce každý má s každým nějaký účet a druhé přeci "dobře zná". Kdyby si každý hleděl svého bylo by všem na světě líp.

  Před lety jsem viděla film s panem Rodenem, ale kniha se mi líbila víc.

  jelad

  29.12.2017

  Jak lidská závist a poddajnost mýtům postupně zdecimuje a zabije dobrého a hodného člověka, dokazuje příběh jednoho hlídače vlaků. Koptovi se daří dokonale vykreslit surovost českého venkova přelomu devatenáctého a dvacátého století, jehož chod a existence se řídí vlastními zákony, nepoddajnými obecnému právu. Semknutost lidí v momentě odhalení slabosti, ve chvíli vycítění příležitosti dorazit odvěkého nepřítele, je jaksi automatická a její následky absolutní. Sedláci a děvečky tak svými představami a výmysly vytvářejí nového hlídače, nového Doušu, který zastiňuje toho skutečného – v jádru i na povrchu dobráka. Schizofrenie jeho života je pro něj nesnesitelná a její překonání zbytečné – jelikož žít nakonec zůstane stejně jen jeden. Ten, jenž je výplodem druhých, na rozdíl od toho, který žil skutečný život, jenž skončil a byl zapomenut v okamžiku posledního vydechnutí.

  „Černé a nehybné, studeně civí do oken vlaků, člověk počítá nárazy kol a pod hlučné tečky v poskoku plynoucích not píše své nápěvy, ale píseň o hlídači číslo 47, který nás ostříhal na této krkolomné serpentině: kdo napíše?
  Stál a stál a hrdinsky zatajil své jméno, na němž nikomu nezáleží.
  Na němž nikomu nezáleží?“

  Melcrovka

  19.11.2017

  Velmi pěkný jazyk, metafory, pro dnešního čtenáře velmi neotřelý styl, děj má spád. Osobně mě ale dost irituje, když se sympatický hrdina stane obětí okolností a nemůže s nimi nic moc dělat. Tady je na tom, co pomluvy a klepy dovedou, postavena celá kniha. Proto jen 3 hvězdy.

  Kiki22

  04.07.2017

  Kniha zobrazuje to, jak pomluvy mohou zničit nejeden život, ale také to, jak může být manželství nefunkční i bez hádek. Velmi dobrý je závěr, kdy se objevuje jakýsi Doušův stín, který tu zůstane i po jeho smrti. Oproti filmu o dost propracovanější, ne tak zploštělé.

  poiu

  27.06.2017

  Pomluvám se člověk neubrání, ať dělá, co dělá…. Aneb jak může nějaká pomluva, zloba a závist zničit život….

  Ale moc jsem nepochopila, co bylo příčinou Doušovy hluchoty…

  MíšaS.

  30.04.2017

  Kniha je mnohem lepší než film. Pomluvy vládnou světem a pravdě nikdo nevěří…

  Panda92

  06.02.2017

  Upřímný příběh o lidské povaze… Kam až se hlavní postava Douši dostala jen díky tomu, že lidi rádi drbou, je absurdní, ale bohužel i v dnešní době dosti uvěřitelné.

  parxel

  13.09.2016

  Knihu jsem četl poté co jsem viděl film a musím říct, že film mne oslovil o něco více. Lépe jsem totiž rozuměl vnitřní motivaci postav a tomu co se v nich odehrává. U postav v knize tomu tak zdaleka nebylo. Doteď mi například není jasné, proč by se měl někdo pokoušet spáchat sebevraždu kvůli tomu, že se s někým vsadil o to, zda je jeho práce "důležitější". Dále jsem nepochopil, proč hlídač č. 47 ohluchl. V knize mi to takřka nedává žádný smysl.

  Jinak mi kniha a film připadají jako dva propletení hadi. V některých pasážích se setkávají a v jiných naopak oddalují. Celkové vyznění je dost odlišné. V knize mi přišlo o hodně drsnější, neboť pravda nakonec zůstala neodhalena.

  Osobně na mne příběh působil velmi silně a nejvíce asi v pasáži, kdy všichni lidé považují hlídače č. 47 za hluchého a dozvídá se co si o něm lidé skutečně myslí. Doporučuji knihu i film. Obojí má i přes svou odlišnost něco do sebe.

  drew95

  30.03.2016

  Film jsem neviděla a kniha mě zaujala právě jen tím líbezným jazykem. Jinak se mi zdá naprosto nelogicky vystavěná. Třičtvrtě knihy čekáte na uvedené ohluchnutí, které se pak shrne na pár stránkách. Zajímavé je snad jen pojetí jedince jako dvě postavy: tu, kterou jsme dle sebe, a tu, kterou jsme pro jiné.

  Tyyynab

  17.03.2016

  Oproti nepříliš dobrému filmu byla kniha příjemným překvapením. Ze začátku jsem jí příliš nevěřila, ale pak jsem ji zhltla a chtěla jsem ještě. Na film se vykašlete a nechte se unést četbou.

  dadako

  20.01.2016

  Filmové zpracování jsem neviděl a nic jsem o příběhu nevěděl. Četl jsem tak bez očekávání a byl jsem zvědav co z toho vyleze. Jazyk jakým je kniha psána není nejmodernější, ale stále se čte dobře na rozdíl od překladu románu Ona od Henryho Rider Haggarda, který jsem četl nedávno.
  Je smutné vidět, kolik lidí si dělá někoho odsoudí a pomluvy šíří dál, jen na základě svých mylných úvah a dohadů.

  martina.riz

  30.06.2015

  Film se mi líbil, ale kniha je mnohem lepší a hlavně úplně jiná.

  mi-380

  15.02.2015

  Skvělý příběh, ve kterém jsou mladický optimismus a dobrota ubíjeny lidskou malostí a zlými pomluvami, psaný dnes už archaickým stoletým jazykem. I koncem 19. století si média (mám dojem, že kramářské písně tehdy plnily roli dnešního Aha nebo Blesku) ráda překrucovala skutečnost podle zájmu obecenstva: 70% (71 hodnotících, 80%).

  Joges

  04.01.2015

  Téměř devadesát let starý román se nečetl lehce. Zastaralý jazyk je popisný, poetický, na dobu vzniku zcela přirozený. Z psychologického románu vyvěrá smutek a melancholie, přesto je Koptův příběh o lásce, vině a tragédii promyšlený a velmi zajímavý. K filmovému zpracování se rád vracím. S románovou podobou jsem se setkal poprvé, je jiná než Renčův film, ve své původní podobě je však jedinečná.

  666

  20.10.2013

  měla jsem příliš velké očekávání, takže mě kniha dost zklamala, styl psaní i příběh samotný mě přišel už trochu zastaralý

  LadyMichelle

  15.10.2013

  Docela jsem byla zklamaná stylem psaní…v textu jsem se někdy ztrácela, ale za příběh tomu dávám 3 hvězdičky

  Lucie123

  23.09.2013

  Kniha a film – to jsou nebe a dudy. Film v hlavní roli s excelujícím Karlem Rodenem, by se bez přečtení knihy mohl zdát vcelku dobrý. Ale mně osobně se zdá, že s literární předlouhou má společné minimum věcí a jsem ráda, že jsem dřív četla knihu. Líbila se mi a měla jsem ji přečtenou poměrně brzy. Akorát jsem si připadala spíš jako divák z povzdálí než čtenář vtažený do děje, možná je to věkem a až budu starší, dokážu víc ocenit psychologii postav a celé knihy…

  m.ART.y

  20.07.2013

  Obě filmové adaptace nesahají ani po kotníky zážitku z přečtení knihy. Hlavní předností je skvěle vystavěná psychologie jednotlivých postav. Doporučuji ke přečtení.

  Lady Dracula

  19.06.2013

  Knihu jsem četla až po filmu, který jsem viděla 3x, s Rodenem v hlavní roli. A když jsem knihu dočetla, přišlo zklamání. Ne z knihy, ale z filmu. Už teď chápu, proč ten film je tak špatně hodnocen, i když tak herci excelují. Opět, film a kniha, každý je jiný svět. Renč si vypůjčil pouze myšlenku, postavy, ale zbytek udělal dle svého…Špatně!
  Radši jdeme ale hodnotit tuhle knihu. Jedná se o psychologický román, který mě překvapil svou náročností. Tedy spíš tím, jak moc Kopta používá různá přirovnání, úvahy, nutí vás přemýšlet nad tím, proč se ty postavy tak chovají, snaží vás donutit se k přemýšlení nad tím, kdo je zlý a kdo dobrý. Ukazuje povahu lidí v celé své nahotě.
  Román, který je skutečné dílo.

  Skjaninka

  08.06.2013

  Nemôžem si pomôcť, ale nech som sa akokoľvek snažila, nič zaujímavé som v knihe nenachádzala. František Douša sa mi ako hlavná postava zdala tak vzdialená od postavy, ktorá by ma mala zaujať, že počas celej knihy som videla príbeh zďaleka a nie a nie sa k nemu priblížiť. Psychológia a chrakatery hlavných postáv sú to jediné, čo si odo mňa zasluhuje nejaké hviezdičky.

  Blue

  24.09.2012

  Co to je za knihu, že byla třikrát zfilmovaná? říkal jsem si. A po přečtení jsem zjistil, že je to dobré, i když už poněkud z módy vyšlé čtení, ale hlavně: že filmové adaptace jsou jen velmi volné. Kniha je o něčem jiném. Takže kdo viděl film a nechce se mu proto číst knihu, protože už ten příběh zná, nechť neváhá.

  Miru

  25.07.2012

  Renčovo filmové zpracování je Koptovo knižní předloze opravdu na hony vzdálené. Nejen v celkovém vystavění příběhu, ale především pak i v psychologii samotných postav. Ta dle mého názoru není ve filmu ani v knížce vykreslena tak, jak bych očekávala u románu, který nese přívlastek "psychologický". Pro mě trochu zklamání.

  babajagaE

  05.07.2012

  Výborná kniha, které se film vůbec nepřiblížil. V knize je hlavné hrdina optimista a má rád lidi a autor to vše krásně napsal. Prvně jsem viděla film, který se mi vůbec nelíbil, byl velice pochmurný a pak mi byla nabídnuta kniha, která je pravým opakem. Doporučuji přečíst

  Miranda

  30.04.2012

  Velmi působivý příběh, se kterým nemá film stejného jména prakticky nic do činění. Hlavní myšlenka této knihy (působení pomluvy na život lidí) totiž byla autorem stejnojmenného filmu ignorována. Nebo vám přijde totožná pomluva se skutkem?

  Klaudie27

  24.01.2012

  Výborná kniha se zajímavým srdceryvným příběhem, filmové ztvárnění není špatné, ale jelikož jsem nejprve četla knihu, nedám na ni dopustit.

  Ver8nika

  31.07.2011

  Kniha mě nadchla daleko více než film, u filmu jsem se i nudila. Doporučuji přečíst

  Márinka

  Doporučuji knihu i film se skvělým Karlem Rodenem.