Heidi, děvčátko z hor Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Heidi, děvčátko z hor

Kniha vypráví o malém děvčátku, které se jmenuje Heidi. Rodiče jí zahynuli, když byla ještě malá. Tenkrát se jí ujala její teta Běta, se kterou bydlela ve městě. Běta si chtěla ale zařídit život po svém, a tak se rozhodla, že se o Heidi musí postarat její dědeček Konrád. Ten žil vysoko v horách. Byl to starý zakřiknutý bručoun, ale Heidi si u sebe nechat musel.
A tak si malá pětiletá Heidi hledá cestičku ke svému dědovi. Heidi byla chytrá, dobrosrdečná a veselá. Starému dědovi nakonec ukázala, že všichni lidé nejsou zlí, že kromě svého světa do kterého se uzavřel, existuje jiný svět. Heidi si svou upřímností získá celou vesnici. Začala chodit do školy, měla nové kamarády včetně pastevce Petra, se kterým Heidi chodila každý den pást kozy a díky ní děda zapomene na příkoří, které mu způsobili lidé z vesnice a pomalu se vrací mezi staré přátele. Dokonce mezi Heidi a dědečkem vznikne velmi pevné pouto a jeden bez druhého už nemohou být.
V další části knihy jede Heidi do Frankfurtu,kde bydlí u jedné franfurktské rodiny-Sessemanových,která má malou Kláru. Klára nemůže chodit a tak je odkázána na pojízdný vozík. Hedi jí dělala společnici a staly se z nich velice dobré kamarádky…Kniha v českém jazyce!


Stažení Heidi, děvčátko z hor zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Heidi, děvčátko z hor (0.00 EUR)


Stažení Heidi, děvčátko z hor zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Originální název:

  Heidi (1880)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Axióma
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (80)

  Přidat komentář

  Patlalca

  03. února

  Právě dočtena, mě i dceři se moc líbila, předpokládám, že až bude umět číst tak se k ní vrátí.

  Chesterton

  13.12.2017

  Tuto jsem dostala v první třídě k Vánocům a na rozdíl od Pollyany, přečetla a strávila s ní čas jako s kamarádkou. Vzpomínám dodnes:))

  NikkyGranger

  13.11.2017

  Úžasně napsaná kniha, která ve vás svoji myšlenku zanechá na celý život. Moje nejmilejší ,,dětská" kniha. Vždycky, když to čtu, tak se tak vžiji do příběhu, že se mi nechce ven.

  sanulllka

  05.09.2017

  Nejkrásnější knížka, co jsem zatím četla 🙂

  book123

  23.08.2017

  Četla jsem jako malá.

  SakuraLuci

  18.08.2017

  Krásná …

  Jadla

  14.07.2017

  Jako holčička jsem ji milovala, mám ji připravenou i pro svou dcerku, až povyroste. Svěží vyprávění, zajímavé prostředí, svérázné postavy, opravdový příběh, ne didaktickými poučkami čpící konstrukt.

  Šikulka86

  08.07.2017

  Knížka je určená čtenářům od 6 let, víc se určitě bude líbit holčičkám. Text, který sám o sobě dostatečně popisuje krásu horského prostředí (až máte chuť skočit mezi řádky a být toho všeho součástí), doprovází zdařilé ilustrace Daniely Hahnové (vydání z r. 1989). Krásně je tu ukázán rozdíl mezi dynamickým velkoměstem a "statickým" venkovem. Příběh je opravdu velice pozitivně laděn, což je přesně ten důvod, proč po tomto druhu literatury poslední dobou sahám – člověk potřebuje vypnout, odstřihnout se od všech těch hrůz, co se kolem dějí, jen se ponořit do nepříliš složitého příběhu a užívat si klidnou četbu z tak trošku jiného světa 🙂

  Místy mi přijde děj trošku osekaný, uvítala bych trošku podrobnější informace o životě dědy Konráda před tím, než se usadil na samotě, stejně tak bych některé pasáže trošku prohloubila a rozšířila (např. pobyt Kláry v horách), ale i přes to knížku vřele doporučuju všem, kteří se chtějí vydat do klidu hor, octnout se aspoň prostřednictvím knížky mimo ruch města, na čerstvém vzduchu, bez shonu, bez stresu…:-)

  85098211

  24.06.2017

  Nádherná kniha s dojemným příběhem o malém děvčátku, které si musí každý zamilovat. Poslouchala jsem ji jako audioknihu – načetla ji Lucka Vondráčková. Byla skvělá! Viděla jsem i několik filmových verzí. Nejvíc emocionální a pro mne definitivně nejzdařilejší byla ta z roku 1993. Brečím u ní i po letech dodnes… A naposledy jsem knížku četla i svým dětem. Co tedy dodat? 😉 Heidi je dnes už klasika a určitě jedna z nejlepších knih (nejen) pro děti.

  alen.ky

  08.05.2017

  Kniha mého dětství, krása.

  Hanjimka

  22.04.2017

  jako malá jsem ji milovala.

  tomas8334

  19.04.2017

  Oblíbená knížka mé maminky. Mě zatím míjela. Teď ji čtu holkám před spaním a spokojení jsme všichni 🙂

  SeverusSnape

  30.03.2017

  Četla jsem jako malá,překrásné

  Eorin

  26.03.2017

  Opravdu nádherné ilustrace. Knihu mi jako dítěti četla maminka před spaním, ale nehodnotím pouze nostalgii. Mnohokrát jsem si ji přečetla i sama pro sebe, či dětem a je to zkrátka krásný nadčasový příběh.

  Chou

  20.02.2017

  U této knížky záleží zda je autorkou skutečně Johanna Spyri či je převyprávěná Marie-José Maury na motivy Johanny Spyri. Originál je originál! U převyprávěné verze příběh působí vágně, je osekaný na minimum a neponechává příliš prostoru pro fantazii dětí. Jediným plus jsou hezké ilustrace od Maury.
  Za mě za převyprávěný příběh od Maury tři hvězdy.

  Leňa287

  18.02.2017

  Opravdu krásný příběh malé Heidi. četla jsem ji jako malá a moc se mi líbila.

  Katja72

  13.02.2017

  Krásná kniha, četla jsem ji s dcerou už asi dvakrát, česky i německy a viděly jsme spolu i film. Četla mi ji kdysi babička, vrátila jsem se s ní do dětských let.

  Baiba

  12.02.2017

  Krásná knížka. Jednoduchý příběh ale zajímavé postavy a úžasná alpská příroda. Jsem ráda, že jsem si ji díky dceři přečetla 🙂 V dětství mě nějak minula.

  pipetka5566

  07.02.2017

  Nádherná knížka.Jako malá jsem jí četla snad milionkrát. Za mě 5 hvězd 🙂

  tatafa

  07.01.2017

  Nádherná, lehká knížka, která mne v dětství značně zaujala. Dokonce i v současnosti se k ní velice ráda vracím.

  Ivet7

  13.10.2016

  V dětství jsem se k této knížce bohužel nedostala. Dostala se mi do ruky až teď a přečetla jsem jí jedním dechem. Je to nádherná knížka s dojemným příběhem.

  martina7956

  21.08.2016

  Nádherná kniha mého dětství, ke které jsem se vrátila díky knižní výzvě. Vrátila jsem se díky ní do dětství, Heidin příběh mě znovu okouzlil a návrat do dětství byl dokonalý i díky starému vydání.

  anavi2009

  18.08.2016

  Nádherná, dojemná knížka.. Vrátila jsem se k ní díky čtenářské výzvě a jsem moc ráda, že jsem si ji mohla znovu přečíst a připomenout. Nevím, jestli je to nostalgie, ale každopádně jsem se do knížky i do příběhu znovu zamilovala. Navíc mám staré vydání, takže návrat v čase byl dokonalý.

  zdazilek

  04.08.2016

  Moje oblíbená když jsem byla malá, četla jsem do čtenářské výzvy a tak jsem se u ní usmívala. Milá, čtivá, prostě moc pěkná

  iveta3689

  07.07.2016

  Nádherná, dojemná knížka. Poprvé jsem ji četla asi ve věku Heidi a je to první, kterou jsem obrečela.

  hana1984

  20.06.2016

  nestárnoucí klasika

  bublina84

  14.05.2016

  Tuto knihu jsem četla jako školačka o prázdninách spolu s babičkou. Bohumilem Říhou krásně převyprávěný příběh o malé Heidi má výsadní místo v knihovně děvčat mladšího školního věku. Podařilo se mi sehnat i starší český překlad Fringilly ale ještě jsem neměla čas jej přečíst.

  Mirime13

  23.03.2016

  Miluji tento příběh. Ilustrace jsou dokonalé, skvěle vystihují celý příběh.

  Briv

  17.03.2016

  Ty ilustrace – naprosto úžasné. Kniha je velice pěkně psaná. Otevřít ji, listovat v ní a začíst se znamená pro mě návrat do dětství.

  Ječmínek

  13.03.2016

  Vydáno 1880. Převyprávěl Bohumil Říha. Trochu naivní, ale moc milé, hezké a lidské. Měly by si to přečíst všechny dnešní děti.