Harry Potter a kameň mudrcov Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Posted by

Harry Potter a kameň mudrcov

Harry Potter je sirota, žije u príšerných príbuzných a až do svojich jedenástych narodenín si myslí, že je obyčajný chalan… Lenže potom dostane záhadné listy, navštívi ho sympatický obor a oznámi mu, že ho prijali na Rokfortskú strednú čarodejnícku školu. Tam sa Harry naučí hrať metlobal a stretne sa v boji so svojím úhlavným nepriateľom. Dôvod, prečo sa to všetko stane, je jasný: Harry Potter je čarodejník!

Verše prebásnil Jozef Pavlovič.
Kniha v českém jazyce!


Stažení Harry Potter a kameň mudrcov zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Harry Potter a kameň mudrcov (0.00 EUR)


Stažení Harry Potter a kameň mudrcov zdarma kniha:

MIRROR-2
Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto se musíte zaregistrovat kliknutím na některý z odkazů na této stránce:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!


  Série:

  Harry Potter (1.)

  Originální název:

  Harry Potter and the Philosopher´s Stone (1997)

  Žánr:
  Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Ikar (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (851)

  Přidat komentář

  medlovice

  dnes

  Tak a je to.
  Jsem jediný člověk na světě, kterého Harry Potter neoslovil. Nebavil mě film, nedoposlouchala jsem audioknihu a nedočetla knihu. Snažila jsem se, ale nuda !

  fvalek

  předevčírem

  Harry Potter je už řadu let má srdcovka a teď jsem si ho konečně koupil a znovu přečetl. Otevírá úžasný svět kouzel a magických bytostí a snad každý čtenář touží po tom stát se alespoň na chvilku kouzelníkem (a upřímně řečeno, bral bych to klidně i teď). Síla Harryho je totiž hlavně v tom, že dospívá společně se čtenářem, z malého kluka v kouzelných Bradavicích pomalu roste na otravného teenagera v hororovém temném světě, což přesně odpovídá tomu, že jsem se poprvé s Harrym setkal asi ve třetí třídě a poslední jsem dočítal, když jsem byl na střední. Knihy přicházejí, odcházejí, Harry ale zůstává a určitě bych se nebránil nějakému dalšímu dílu a jsem rád, že Rowlingová stále bohatě tvoří. 🙂

  JaneSteini

  15. března

  Kniha, díky které miluji čtení… Závidím každému, kdo to čte poprvé 🙂

  pavelvanura

  14. března

  Kniha mého dětství co dodat 🙂

  petrous90

  13. března

  na této knize jsem vyrostl a budu ji navždy vděčný 🙂

  AndyBlack

  11. března

  Harry Potter je pro mě již klasika. Musím se přiznat, že jsem jako první viděla film a do čtení se mi moc nechtělo, ale vůbec nelituji toho, že jsem si nakonec knihu koupila a přečetla. Jen mi přijde (a to určitě nejsem jediná), že tento a Tajemná komnata jsou psané spíše pro děti, a až od třetího dílu se to konečně rozjede.

  Pauvka

  11. března

  Harry je pro me srdecni zalezitost. Nikdy me neomrzi jak knihy tak i film. Kamen ctu po x.. a budu se vracet nejen k tomuto dilu, ale ke vsem. Kamen mudrcu me vraci do detstvi ❤.

  Nachtimin

  10. března

  Nepotrebuje komentar…uz klasika

  DarthSoren

  03. března

  Nejdřív jsem viděl film, až pak četl první knihu, to se musím přiznat a omluvit. Musím se omluvit i za to, že kniha Kámen mudrců mě nebavila tak, jako film a už vůbec ne tak, jako kniha Tajemná komnata. Nevím proč. Asi to bylo příliš pohádkové (i přesto, že jsem měl tehdy kolik… 9-10 let?) Ale bylo to moje první fantasy a vstup do jednoho velikého a zajímavého kouzelného světa.

  Milly22

  02. března

  Koupila jsem dceři novou, ilustrovanou verzi a četla večer před spaním. Za měsíc jsme měli přečteno. Miluju ty knihy a ty ilustrované jsou krásné.

  BlueIvy

  02. března

  Je neuveriteľne zarážajúca skutočnosť, že tento prvý diel je pre mňa osobne najslabší. A napriek tomu je úplne úžasný. Tým chcem povedať len toľko, nepoznám iného autora kníh, ktorý by dokázal vytvoriť takúto skvelú knihu a následne sa každou ďalšou knihou série dostával vyššie a vyššie. Neuveriteľné! Nedávno som si dala opáčko, začala som čítať knihy po x-rokoch znova (teraz som na päťke) a je to úžasný zážitok. Toľko ochkania a achkania tu už dávno nebolo 😛 Pretože tieto knihy sú skrátka úžasné. Myslím si, že práve tieto knihy by mali byť medzi odporúčanou literatúrou na prvom stupni, pretože ak prvé diely tejto série niekoho neprinútia k čítaniu, tak je už asi pre svet kníh úplne stratený. Toľko kreativity v jednom dielku a pritom aj štýl písania uspôsobený tak, aby sa kniha deťom ľahko čítala. Tie postavy tam nie len že sú, oni tam žijú, rastú, cítia. Ten magický svet je úplne dokonalo vytvorený a každý z príbehov je taký plynulý a nenásilný (aj keď násilia je tam dosť :D). Nenásilný v zmysle, že autorka nás nasilu nenaťahuje a nenúti nás aby sme sa dostali niekam, kam chce ona. Naopak, ona nás len sprevádza dychvyrážajúcim príbehom, takým nápaditým a inovatívnym. Som z toho skrátka úplne odvarená. Evidentne sa vraciam do detských čias, ale mne to vôbec nevadí. Príbehy Harry a jeho priateľov je asi jediná séria akú som kedy čítala, kde nemám pocit, že je to celé len umelo naťahované aby daný autor zarobil čo najviac lóve, ale je to vystavané, premyslené a vygradované… Dokázala by som tu básniť veky a trebárs aj napísať dizertačku, no je to proste srdcovka a mám pocit, že teraz ešte viac oceňujem hodnotu týchto kníh, ako keď som ich čítala ako malá. Filmy nakrútené podľa tejto série sú skvelé a mám ich veľmi rada, ale chýba v nich toľko špecifík a rôznych prepojení, ktoré sú obsiahnuté len v týchto knihách, až je to mi v niektorých prípadoch veľmi ľúto. V poslednom čase silne zvažujem nad kúpou ilustrovaných kníh z tejto série. Aj keď sú v slovenčine poriadne drahé, no aspoň je to kvalitka 🙂

  Szekynka

  02. března

  První fantasy kniha, kterou jsem před lety četla. Pamatuji si, že mě krásný pohádkový a kouzelný svět zcela učaroval. Fantasie autorky se mi moc líbila a vtáhla mě do děje. Musím souhlasit s ostatními názory tato kniha = dětství.

  Penelope90

  02. března

  První kniha, která mě naučila číst, ponořit se do děje a užívat si každou stránku příběhu. Do dnešních dnů jsou knihy o Harrym mojí srdcovou záležitostí a i když mi jedenáct dávno bylo, nepřestanu doufat, že jednou přiletí sova s dopisem z Bradavic.

  dancav28

  27. února

  Harry Potter je prostě klasika, kniha mě bavila. Četla jsem ji několikrát. Moc se povedla jak v knižním tak ve filmovém zpracování. Určitě všem doporučuji přečíst 🙂

  anna246

  20. února

  Pro mě je Harry Potter nejkrásnější knižní série (ba i ta filmová), kterou jsem kdy četla, a v rukou držela, a myslím, že je také jediná, která mě bude do konce života takhle doprovázet po mém boku.

  Aki12

  17. února

  Jedna dekáda je pryč a kniha, která to všechno začala, nezestárnula ani o den. Těžko říct, jestli Rowlingová věděla, jak obrovský fenomén startuje, ale neskutečně ji děkuju. Bez ní bych se nikdy nedostal nejen k mojí milované knižní předloze, ale hlavně k filmům, které jsou také geniální.
  Začátek doslova nejkouzelnějšího příběhu všech dob má velmi těžký úkol. Představení gejzíru nápadů a postav (Nástupiště devět a tři čtvrtě, Bradavický express, Příčná ulice, Olivanderův obchod a hůlky, Gringottova banka, Moudrý klobouk, Famfrpál, Zapovězený les, bradavické koleje, předměty, profesoři, duchové atd.), z nichž někteří navíc prokáží svůj význam až v dalších letech. Prakticky vše důležité svůj prostor v prvním knize dostane.
  Není to nejlepší díl, ale je zkrátka první.

  e.s.e.t.

  16. února

  Tuhle knihu, a její další díly, pro mě osobně vystihuje jediné slovo: dětství. Mám to štěstí, že patří do generace, která s Harrym v Bradavicích a celé kouzelnické Británii vyrostla. Mám to štěstí, že spadám do kategorie čtenářů, pro které byla celá sága psána. Sama J.K.R. prohlásila, že čtenáři jejich knih o Harrym dospívají a společně s nimi dospívá i celá série. Kámen mudrců ve mně v roce 2000 odstartoval několik let trvající očekávání každého dílu, přičemž každý z nich jsem měla přečtený rychleji a rychleji, a to o delší mi potom přišlo čekání na díl další.
  Nezastírám, že v podstatě všechny knihy z této série jsem přečetla několikrát, a to rozhodně víc než 5x. Jsem navíc přesvědčená, že to rozhodně nebylo naposledy. Moje dětství by rozhodně nebylo tak krásné, kdybych o svých 11 narozeninách napjatě nečekala na sovu z Bradavic, která nedorazila (což jsem obrečela), abych se v posledním díle dozvěděla, že zápis o tom, že mi tento dopis má být doručen byl zničen v době 2. Voldemortovy vlády. Přeci jen jsem z čistě mudlovské rodiny! 🙂 Díky úžasnému světu, který Rowlingová stvořila, mi toto nikdo ani v mé dospělosti nevymluví:)

  Sabinaski

  13. února

  Harry je klasika a ač mám ráda různé žánry, fantasy série Pottera je to nejlepší, co jsem kdy četla. Pamatuji si, když se knihy vydávaly, čekala jsem v knihkupectví frontu. Nemohla jsem se dočkat, kdy se Harry zase vydá Bradavickým expressem z nástupiště 9 a 3/4 do kouzelnické školy. Trojice kamarádů Harry-Ron-Hermiona má krásné přátelství. Jako v každé škole jsou i v Bradavicích studenti normální, tak i ”nenormální” (Malfoy a spol). Učitelé hodní (Profesorka McGonagallová) a zlí (Severus Snape). Příběh kouzelnických studentů se hltá jedním dechem a nejeden čtenář touží v Bradavicích studovat. Všechno se odehrává v jednom ”hradě” a nic víc ”člověk” nepotřebuje. Čtyři kouzelnické koleje, do kterých se dostanete přes schody, ale bacha, protože jsou očarované, rády mění směr. Pak musíte projít přes obraz, ale bez hesla to neprojde. Kdo by taky nechtěl hrát famfrpál? Existuje lepší sport? Pochybuji. Honění se na koštěti za zlatonkou je nepřekonatelné. A pozor, do Zapovězeného lesa se nesmí, ale když ono to tak láká! Navíc navštívit přítele Hagrida se musí. A na Vánoce se přeci nejezdí domu za rodinou, protože prožít svátky v Bradavicích stojí za to, když je jídelní sál tak krásně vyzdoben. I když rodina Weasleyova je ohromná – otec, kterého tolik zajímá život mudlů, dvojčata, která srší vtípky nebo samotný smolař Ron. Tohle rozhodně není pohádková kniha pro děti o kouzelnickém učni. Je to příběh pro úplně všechny věkové kategorie. Viva JKR!

  Orange8knihomol

  13. února

  Věřte tomu nebo ne, ale poprvé jsem ,,Harryho Pottera" četla ve svých 13-ti letech v roce 2017 v tomto TOP ilustrovaném vydání! Samozřejmě filmy jsem viděla už od svých cca 4 let. Ale musím uznat, že knihy jsou daleko lepší než zfilmované zpracování. Zatím mám přečtené jen tyto 3 ilustrované díly a čekám až vyjde na podzim 2018 4. ilustrovaný díl. Mohu jen a jen DOPORUČIT! Prostě ,,Harry" je ,,Harry".✌️

  Morgaine07

  12. února

  Pro mě už klasika, kterou mohu číst dokola. Ať už kniha, film, nebo audio Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí.

  Venny345

  08. února

  K Harrymu se stále vracím a nikdy nepřestanu! Moje nejoblíbenější série ♡

  weirdie

  07. února

  Tak se mi konečně po těch letech podařilo si Harryho přečíst. Předem přiznávám, že jako malý jsem úplně žral filmy. Jenže to jsem byl ještě malý a mladší. Nyní, s odstupem času mohu říci, stejně jako o natočených snímcích, že tato sága bez ohledu na svojí slávu žádný zázrak opravdu není.
  Autorce nelze upřít, že se jí podařilo dost lidí odpoutat zpět ke knihám. Ale na druhou stranu bych byl dost nesmělý v otázce, jestli si Harry Potter svůj věhlas zaslouží nebo ne. Je to rozporuplné dílo.

  Celá knížka je podle mě především strašně černobílá až to bije do očí a je popsána hrozně infantilním a dětským způsobem. Nebelvír jsou ti dobří, Zmijozel jsou zase naopak ti zlí…ostatní koleje jsou jen tak do počtu, aby tam nebyly jenom výše zmíněné dvě. Což mi připadá škoda. Jenže zase nemohu upřít skvělou myšlenku ohledně "čistoty kouzelnické krve", nápadně příbuzné kdejakým šílencům prosazující národní hrdost a čistotu rasy. V tomto ohledu má u mě Rowlingová jasný plus, už jenom proto, co toto usměrnění a čištění v naší historii způsobovalo. V tomto smyslu černobílé vykreslení zmijozelských, spolu s Malfoyem a jeho poskoky, kteří nemohou být čtenáři ani trošku sympatičtí, je svým způsobem plus. Je to dost důležitá myšlenka a nad kvalitou díla se vznáší jako jakási ochranná aura nebo snad bariéra.

  Při procházení knížkou mi docházelo, že Kolumbus natočil svoje díla skoro 100% přesně podle předlohy. Tudíž děj knihy pro mě nebyl skoro žádným překvapením. I přesto mě knížka bavila, líbilo se mi také, že pár scén bylo trochu jinak a svým způsobem to bylo mým motorem pro čtení. Pochybuji ovšem, že jde o nějaký literární skvost, například na začátku se viditelně dost opakují určitá slova a celé dílo je popsáno hrozně nekonkrétním, obecným a takovým jako na rychlo způsobem, což zase naopak knížce dodává hezké tempo. I když by to kdekdo mohl právem nazvat rychlokvaškou.
  Vůbec se ovšem nedivím, že svět paní Rowlingové tolik lidí učaroval. Je to strašně jednoduché, krásné a svým způsobem i vtipné, s lehkostí napsané fantasy plné zábavných a hravých nápadů. Přesto by šlo na druhou stranu autorce vytknout, že si se svým světem zas tak moc práce dávat nemusela – vlastně je to protínání naší reality s její fantazií, ve srovnání s jinými autory jí stačilo vycházet z Londýna a v něm si vymyslet pár nějakých drobných změn. To může bohužel kdekomu připomenout taková ta nelibá slova jako je recyklace nebo rychlokvaška – není přehnaně kritické říci, že zvířata ve světě čar a kouzel nejsou vlastně vůbec originální, jsou přejaté z mnoha jiných děl a autorka je jen popisuje po svém, to je celé. Nápaditá je akorát postava hlavního záporáka, kombinující hada a člověka. Jinak nic originálního – trolly, jednorožce, kentaury, to vše už jsme viděli a hráli jinde tuctykrát. A zase je fakt, že takový famfrpál, létání na koštatech, brumbál, hagrid, snape atd., jsou dobré a osobité nápady a postavy.

  Co se týče poselství, myslím, že první knížka na tom není úplně špatně. Například moudra na způsob, aby člověk nestačil prodlévat ve snech a zapomenul žít, nebo, že ještě větší odvahou než postavit se nepřátelům je postavit se svým přátelům a jiná jsou skvělá a pravdivá. A důležitá. Jenže závěr s tím, jak si Harry smlsne na Duddleym svými kouzly, mi zase nepřipadá úplně nejlepší. Celou sérií se (a později až skoro otravně) zdůraznuje a ukazuje, jaký je hlavní hrdina chudák, který to má nejtěžší…a pak jej autorka vykresluje takhle – jako někoho, kdo je schopný snížit se na úroven svých šikanátorů. Pokud se mi přece nějaké chování nelíbí, nebudu se přece chovat stejně jako někdo, kdo mi ubližuje, ne? I když to Harryho oplácení stejnou mincí svému rozmazlenému sourozenci nelze vyčítat, naopak je to pochopitelné, protože je to fakt strašný fracek, tohle je škoda, protože snížením se na jeho způsoby nějaké změny k lepšímu ve světě těžko docílíme.

  Děj je prostě takový, že autorčino vysvětlení zabití Harryho rodičů a jeho přežití jí dává jednoduchou možnost k vytváření jednoduchého děje – chlapec je chudák,
  proto mu ostatní dávají přednost/ a nebo jej nekonečně nenávidí, Harrymu se něco moc povede, nebo mu něco snadno projde nebo získá něco co ostatní ne, nebo naopak prožívá ty nejhorší hrůzy atd. A obecně děj o vyvoleném chlapci a zlému černokněžníkovi není nic objevného, jen recyklát už stokrát provařené polévky.

  Suma sumárum, nemohu se přidat k hromadě nadšených a nekritických obdivovatelů a obdivovatelek…není to špatné dílo, naopak, v některých
  ohledech je přímo skvělé.
  Lehkostí popisu kouzel, nápadů a světa je i inspirací. Myslím, že toto dílo
  by si zasloužilo větší propracovanost. Protože čtenář jej sice může obdivovat,
  z různých důvodů, na druhou stranu nemusí mít žádný pocit se k němu vracet,
  zvlášt kvůli černobílému vykreslení postav, pohádkovému ději a skutečnosti, že
  to jako fantasy žádné specifické ani přehnaně objevné dílo prostě není…

  Lehkost popisu světa, kouzel, čar a nápadů +10%
  Myšlenka čistoty kouzelnické krve +10%
  Brumbálova poselství +10%
  Zajímavé postavy a charaktery +10%
  Inspirativnost prolnutí kouzelného světa a reality +10%

  Rowlingová si z mé strany za toto dílo nezaslouží víc, než pouhých 50%, což by se asi nemělo stát dílu, které je tak slavné jak je.

  Peťule159

  03. února

  Wow…sice jsem už viděla film, tak knížka byla o něco lepší…Ale na film se stejně podívám znova a znovu..protože knížka i film jsou úžasné 🙂

  sab6325

  01. února

  I kdyz je toho malo co ve filmu neni, tak i ty male casti zboznuji, semtam srovnavam s filmem a semtam si predstavuji neco i jinak, coz je super. Uz ctu dalsi dil. A jak urcite rika spoustu lidi Harry je srdcovka.
  Take se tesim az synovi budu predcitat, snad se mu to bude libit.

  Veronicess

  01. února

  Harry je proste srdcovka 🙂 dá sa čítať keď vám je desať, a dá sa čítať kedykoľvek v dospelosti. Osobne sa veľmi teším až raz budem mať deti a budem im Harryho Pottera čítavať pred spaním.

  ttpnkov

  30. ledna

  Klasika, oblíbenec, povinná četba naší generace. Re-read této série, tentokrát v originálním jazyce a z vlastní knihovny. Po několika letech je pro mě tenhle příběh snad ještě kouzelnější, než tehdy.

  el.peee

  30. ledna

  K Harry Potterovi jsem se vlastně dostala omylem, když u nás přišel do kin a kamarádka mě na něj vzala. Tehdy jsem byla stejně stará jako Harry a prakticky stárla s ním. Až přečtu celý seznam knížek,který chci, ráda se ke knížkám vrátím.

  Pistácie

  29. ledna

  V 25 letech jsem poprvé přečetla první díl HP. Vážně. Nekecám. A nestydím se za to. Jediné, co mě mrzí je, že jsem začala filmy, a postupně se nyní dostávám ke knihám. Což je velký hřích a za to se opravdu stydím. Každopádně jsem si zvolila číst knihy v originále, a je to super. Nejhorší je, jak to teď srovnávám všechno s filmovou verzí, a představuju si ty samé scény, co už jsem viděla, co se nyní přede mnou odehrávají v knize. Přijdu si trošku ochuzená. Ale zároveň tu jsou i momenty, které se do knihy nevešly, a to mě na tom všem neskutečně baví.

  Jarmila97

  28. ledna

  Opravdu skvělá kniha nemám co vytknout mám všechny dílo přečtené ale první 3 jsou nejlepší

  IvankaM

  21. ledna

  Nevím co k tomu dodat. Je to prostě dokonalost. Prostě Harry.